kexi - en to tg translation catalogue (573 entries)

en:  Line: %1 Col: %2
tg: Хат: %1 Сутун: %2

en: "%1" column requires a value to be entered.
tg: Сутуни "%1" барои вориди маъно дархост мекунад.

en: "%1" database property not found
tg: "%1" ҳосияти асосӣ маълумот кофта наёфт

en: "%1" function is not available
tg: "%1" функсияи датснорас

en: "%1" value has to be entered.
tg: "%1" маъно барои вуруд.

en: %1 "%2" already exists.
    Please choose other name.
tg: %1 "%2" аллакай вуҷуд дорад.
    Илтимос, номи дигар интихоб кунед.

en: %1 for version %2 of %3 application.
tg: %1 барои тафсири %2 of %3 гузориш.

en: &Add
tg: &Илова

en: &Add File
tg: &Иловаи файл

en: &Add an icon
tg: &Иловаи тасвир

en: &Advanced
tg: &Пешрав

en: &Back
tg: &Ақиб

en: &Break Layout
tg: &Тарҳбандиро буред

en: &Close Project
tg: &Нақшаро пӯшидан

en: &Code Folding
tg: &Рамзи пӯшидан

en: &Create
tg: &Созед

en: &Create Object...
tg: &Мавзӯъиро Созед...

en: &Create Object: %1...
tg: &Мавзӯъиро созед: %1...

en: &Create Project
tg: &Нақшаро созед

en: &Data
tg: &Таърих

en: &Data View
tg: &Таърихи Намоиш

en: &Delete Action
tg: &Амалиётро нобуд кардан

en: &Design
tg: &Нақша кашидан

en: &Design Table
tg: Ҷадвали &Нақша кашидан

en: &Export
tg: &Содирот

en: &Finish
tg: &Охирин

en: &Hide Selected Table/Query
tg: &Ҷавал/Пурсиши интихобшударо пинҳон кунед

en: &Hide Table
tg: &Ҷадвалро пинҳон кардан

en: &Import
tg: &Воридот

en: &Insert Empty Row
tg: &Мондани қатори холӣ

en: &More Projects...
tg: &Нақшаҳои зиедтар...

en: &Name:
tg: &Ном:

en: &New Action
tg: &Амалиёти нав

en: &New...
tg: &Нав...

en: &Ok
tg: &Ок

en: &Open
tg: &Кушодан

en: &Open Selected Table/Query
tg: &Ҷадвал/Пурсиши интихобшударо кушоед

en: &Open Table
tg: &Ҷадвалро Кушодан

en: &Other
tg: &Дигар

en: &Project
tg: &Нақша

en: &Query
tg: &Пурсиш

en: &Relationships...
tg: &Муносибатҳо...

en: &Remove Selected Relationship
tg: &Муносибати интихобшударо ҳаракат диҳед

en: &Remove selected item
tg: &Ҳаракат кардани ҷузъи интихобшуда

en: &Rename
tg: &Номгузории дубора

en: &Save Row
tg: &Нигоҳ доштан Қатор

en: &Size:
tg: &Андоза:

en: &Text View
tg: &Намоиши Матн

en: &Window
tg: &Тиреза

en: (c) 2002-2004, Kexi Team
    (c) 2003, 2004, OpenOffice Polska Ltd.
tg: (c) 2002-2004, Камандаи Kexi
    (c) 2003, 2004, OpenOffice Polska Ltd.

en: *.png *.xpm *.bmp *.jpg|Pixmap Files
tg: *.png *.xpm *.bmp *.jpg|Pixmap Файлҳо

en: -- Separator --
tg: -- Ҷудосоз --

en: // code here!
tg: // код ин ҷо!

en: <P><b>Kexi will create a new database, which will be stored in a file on this computer.</b>
    <P>&nbsp;
tg: <P><b>Kexi асоси маълумоти навро, ки дар файли ин компютер нигоҳ дошта мешавад,месозад.</b>
    <P>&nbsp;

en: <b>A project with database name "%1" already exists</b><p>Do you want to delete it and create a new one?
tg: <b>Нақша бо номи асоси маълумоти"%1"аллакай вуҷуд дорад </b><p> Шумо мехоҳед ин нобуд кардан ва  навро созед?

en: <b>Select existing Kexi project file to open:</b>
tg: <b>Файли нақшаи мавҷудбудаи Kexi-ро барои кушодан интихоб кунед:</b>

en: <b>Select existing database server's connection from the list below and click "OK".</b>
    <p>You will see existing Kexi projects available for the selected connection. Here you may also add, edit or remove connections from the list.
tg: <b>Алоқаи сервери асоси маълумоти мавҷудбударо аз рӯйхати зерин карда "OK"-ро зер кунед.</b>
    <p>Шумо мебинед, ки нақшаҳои мавҷудбудаи Kexi барои алоқаи интихобӣ дастрас аст. Ҳамчунин шумо метавонед алоқаҳои таҳрир ваҳаракатро аз рӯйхат илова намоед.

en: <b>There are Kexi projects you have recently opened.</b> Select one you wish to open:
tg: Ин ҷо якчанд нақшаҳои Kexi ҳастанд,ки чанде пеш шумо кушодед.</b> Якеро ,ки хоҳиши кушодан доред,интихоб кунед:

en: <p>ODBC is an open specification for accessing data sources more easily; data sources include both SQL databases available with Kexi drivers and others, like Microsoft SQL Server and Microsoft Access.
tg: <p>ODBC таснифоти кушода барои роҳи осонтари Манбаи Маълумот. Манбаи Маълумот ҳам асосҳои маълумоти SQL бо Kexi драйвер ва дигарҳо, ба монанди Microsoft SQL Server ва Microsoft Access.-ро дарбар мегирад.

en: <p>The object has been modified: %1 "%2".</p><p>Do you want to save it?</p>
tg: <p>Ин ашё намуди зайлро дорад: %1 "%2".</p><p>Шумо мехоҳед инро нигоҳ доред?</p>

en: A database for archiving your image collection in a form of gallery.
tg: Асоси маълумот барои дастрас кардани коллекцияи тасвири шумо дар шакли галерея аст.

en: A database for managing your personal expenses.
tg: Асосҳои маълумот барои идораи хароҷотхои шахсии шумо.

en: A database that offers you a contact information
tg: Асоси маълумот,ки барои шумо алоқаи ахборотро пешниҳод мекунад

en: A table has to have a primary key
tg: Ҷадвал бояд калиди асосӣ дошта бошад

en: A table with no fields can't be created
tg: Ҷадвал бе ҳошия сохта намешавад

en: A widget to input text
tg: Васеъкунӣ барои воридаи матн

en: About Kexi
tg: Дар бораи Kexi

en: About MyProject
tg: Дар бораи Нақшаи ман

en: Action
tg: Амалиёт

en: Actions
tg: Амалиётҳо

en: Add New Field
tg: Ҳошияи Нав Илова кунед

en: Add Parameter
tg: Иловаи Параметр

en: Add Record
tg: Ҳисоб илова кунед

en: Address Book
tg: Дафтари Хотира

en: Adjust Size
tg: Андозаро танзимдиҳӣ

en: Albums
tg: Албомҳо

en: Alias
tg: Ба таври дигар

en: All Kexi Files
tg: Ҳамаи Файлҳои Kexi

en: All Natively Supported File Types
tg: Ҳамаи Намуди Файлҳои Нави Тарафдоршуда

en: All Supported File Types
tg: Ҳамаи Намуди Файлҳои Тарафдоршуда

en: Allow NULL
tg: Иҷозат додан NULL

en: Always &use database server for creating new projects.
tg: Ҳамчунин &сервери асоси маълумотро барои сохтани нақшаи нав истифода баред.

en: Always &use files for creating new projects
tg: Барои &сохтани нақшаҳои нав доимо файлҳоро истифода баред

en: Always &use files for creating new projects.
    Don't show me this dialog again.
tg: Ҳамчунин &файлҳоро барои сохтани нақшаҳои нав истифода баред.
    Ин гуфтугӯро бори дигар ба ман нишон надиҳед.

en: An unknown error has been encountered while creating the destination table
tg: Хатоии номаълум то сохтани ҷадвал во мехӯрад

en: Answering "No" allows you to make corrections.
tg: Бо интихоби "Не" шумо метавонед ислоҳ кунед.

en: Arrow
tg: Ақрабак

en: Artists
tg: Рассомҳо

en: Ascending
tg: Баланд шудан

en: Authentication
tg: Барпокунӣ

en: Automatically launch a document on startup
tg: Шӯхии автоматии ҳуҷҷат дар вақти кушодашавӣ

en: Average
tg: Миёна

en: Back to selected query
tg: Ба ақиб ба пурсиши интихоботӣ

en: Big integer number
tg: Рақами калони адади том

en: Blank
tg: Ҷои холӣ

en: Blank Databases
tg: Бланк Асоси маълумот

en: Bold
tg: Ғафс

en: Bring Widget to Front
tg: Овардани тарҳбандиҳо  аз пеш

en: Bugfixes, Original Table Widget
tg: Bugfixes, Васеъии ҷадвали аслӣ

en: Business Databases
tg: Вазифаи Асосҳои маълумот

en: Byte
tg: Байт

en: CD Catalog
tg: Каталоги CD

en: CQL++, SQL assistance
tg: CQL++, SQL кӯмак

en: Cannot create database "%1". This name is reserved for system database.
tg: Асоси маълумоти "%1"сохта намешавад. Ин ном барои системаи асоси маълумот захира аст.

en: Cannot create table without fields.
tg: Ҷадвал бе ҳошия сохта намешавад.

en: Cannot delete database - name not specified.
tg: Асоси маълумот кӯр карда намешавад - ном қайд нашудааст.

en: Cannot delete system database "%1".
tg: Системаи асоси маълумоти "%1" кӯр карда намешавад.

en: Cannot drop database - name not specified.
tg: Асоси маълумот партофта намешавад - ном қайд нашудааст.

en: Cannot fetch next record.
tg: Қайди навбатӣ талаб карда намешавад.

en: Cannot find any database for temporary connection.
tg: Ягон асоси маълумот барои алоқаи муваққатӣ ёфт намешавад.

en: Cannot switch to data view, because query design is empty.
    First, please create your design.
tg: Дар намоиши таърих иваз карда наметавонад, барои он дизайни пурсиши холӣ аст.
    Якум, илтимос дизайни шуморо созед.

en: Cannot switch to data view, because table design is empty.
    First, please create your design.
tg: Дар намоиши таърих иваз карда наметавонад, барои он дизайни ҷадвал холӣ аст.
    Якум, илтимос дизайни шуморо созед.

en: Caption
tg: Сарлавҳа

en: Caption:
tg: Сарлавҳа:

en: Checks query for validity.
tg: Пурсиш барои эътибор тафтиш кунед.

en: Child Frame
tg: Чорчӯбаи пайраҳаи иловагӣ

en: Choose File
tg: Интихоби файл

en: Choose a file
tg: Интихоби файл

en: Choose a project
tg: Нақшаро интихоб кунед

en: Clear history
tg: Таърихро тоза кунед

en: Click "Advanced" button if you want to create a new database on a server instead of a file.
tg: Агар мехоҳед асоси маълумоти навро дар сервер ба ҷои файл созед,нуқтаи "Пешрав" -ро зер кунед.

en: Click "Advanced" button if you want to find an existing project on a server rather than a file.
tg: Агар мехоҳед нақшаи мавҷудбударо дар сервер нисбат ба файл тезтар ёбед, нуқтаи "Пешрав" -ро зер кунед.

en: Click "Back" button if you want to open existing Kexi project file.
tg: Агар мехоҳед файли нақшаи мавҷудбудаи Kexi -ро кушоед нуқтаи "Back" -ро зер кунед.

en: Close Object
tg: Мавзӯъро пӯшидан

en: Close the current project
tg: Нақшаи ҳозира пӯшидан

en: Closes the current project.
tg: Нақшаи ҳозира пӯшидан.

en: Coffee sponsoring
tg: Маблағдиҳии қаҳва

en: Column
tg: Сутун

en: Column width
tg: Васеъи сутун

en: Comments
tg: Шарҳ

en: Connection
tg: Алоқа

en: Connection already established.
tg: Алоқа аллакай барқарор шуд.

en: Context Help
tg: Матни Кӯмак

en: Copy to Clipboard
tg: Дар хотир нусҳа бардоред

en: Could not create project "%1"
tg: Нақшаи "%1"сохта намешавад

en: Could not find any database drivers.
tg: Ягон драйвери асоси маълумот ёфт намешавад.

en: Could not find database driver "%1".
tg: Драйвери асоси маълумоти"%1"ёфт намешавад.

en: Could not load database driver "%1".
tg: Драйвери асоси маълумоти"%1"таъмин карда намешавад.

en: Could not load list of available projects for connection "%1"
tg: Рӯйхати нақшаҳои нақд барои алоқа бор карда намешаванд "%1"

en: Could not open project "%1"
tg: Нақшаи "%1"кушода намешавад

en: Could not remove file "%1".
tg: Файли "%1"ҳаракат кардан натавонист.

en: Could not remove object's data.
tg: Маълумоти мавзӯъро ҳаракат кардан натавонист.

en: Could not rename object "%1".
tg: Мавзӯъи "%1" ба номи дигар сохта намешавад.

en: Could not set empty name for this object.
tg: Наметавонад номи роҳхати холиро барои ин ашё

en: Could not start project "%1" in Final Mode.
tg:  Наметавонад оғозкунии нақшаи "%1"дар охири шакл.

en: Could not use this name. Object with name "%1" already exists.
tg: Наметавонад истифода кардани ин ном. Ашё бо номи "%1" алакай баромадагӣ.

en: Create
tg: Ихтиро кунед

en: Create %1 using the "%1 Wizard"
tg: Сохтан %1 истифодаи "%1 Wizard"

en: Create &Script...
tg: Сохтани &Скрипт...

en: Create Project
tg: Нақшаро созед

en: Create a new project
tg: Тайер намудани нақшаи нав

en: Create new
    database:
tg: Асоси маълумоти навро 
     созед:

en: Creates a new project. Currently opened project is not affected.
tg: Калонии нақшаи нав .Ҷойгирбуда кушодаги нақша наметавонад кор кардан.

en: Creating New Project
tg: Нақшаи навро созед

en: Criteria
tg: Меъёр

en: Cross
tg: Салиб

en: Current row number
tg: Рақами қатори ҳозира

en: Currently no database is used.
tg: Ҳоло асоси маълумот истифода бурда намешавад.

en: Custom socket:
tg: Ошёнаи Оддӣ:

en: Custom:
tg: Оддӣ:

en: D&esign View
tg: Н&ақша кашидан Намоиш

en: Data View
tg: Намоиши таърих

en: Data identifier: "%1".
tg: Вақти дохилӣ: "%1".

en: Data may be corrupted.
tg: Маълумот мумкин аст вайрон шуд.

en: Data type
tg: Намуди таърих

en: Database
tg: Асоси маълумот

en: Database "%1" already exists.
tg: Асоси маълумоти "%1" аллакай вуҷуд дорад.

en: Database "%1" created but could not be opened.
tg: Асоси маълумоти "%1"сохта шудааст, аммо кушода намешавад.

en: Database Connection
tg: Асоси маълумоти Алоқа

en: Database Form
tg: Шакли асосӣ маълумот

en: Database Location
tg: Ҷобаҷокунии асоси маълумот

en: Database creation for everyone
tg: Асоси маълумот муҳайёкуни барои ҳама

en: Database file "%1" does not exist.
tg: Файли асоси маълумоти "%1" вуҷуд надорад.

en: Database file "%1" is not readable.
tg: Файли асоси маълумоти "%1" хондан намешавад.

en: Database file "%1" is not writable.
tg: Файли асоси маълумоти "%1" навиштан намешавад.

en: Database is persistent
tg: Асоси маълумот устувор аст

en: Database version (%1) does not match Kexi application's version (%2)
tg: Ҳоситяти тавсири (%1)наметвонад бисёртарt Kexi хоҳиши тавсири (%2)

en: Datasource:
tg: Манбаи маълумот:

en: Date
tg: Таърих

en: Date and time
tg: Таърих ва вақт

en: Date/Time
tg: Таърих/Вақт

en: Default Kexi embedded engine
tg: Модули пешфарз дар Kexi сохташуда

en: Default Value
tg: Аҳамияти Пешфарз

en: Default value
tg: Маънои пешфарз

en: Delete Field
tg: Ҳошияро Нобудкардани

en: Delete Object
tg: Мавзӯъро нобуд кардан

en: Delete Row
tg: Хориҷ кардан қатор

en: Delete object
tg: Мавзӯъро нобуд кардан

en: Deletes currently selected object.
tg: Мавзӯъи интихоботии равон нобуд кунед.

en: Deletes currently selected row from a table.
tg: Қатори интихоботии ҳозира аз ҷадвал нобуд кунед.

en: Descending
tg: Паст шудан

en: Design View
tg: Намоиши дизайн

en: Design has been changed. You must save it before switching to other view.
tg: Дизайн дигаргун карда шуд. Пеш аз гузаштан ба намоиши дигар, шумо бояд кори равонро нигоҳ доред.

en: Destination Field
tg: Ҷои таъиншудаи Ҳошия

en: Developer & Maintainer
tg: Такмилкунанда ва Тавлидкунанда

en: Developer, Designer, KexiDB, commercially supported version, win32 port
tg: Тавлидкунанда, Нақшасоз, KexiDB,тарфдории тиҷоратии тафсир, 32 бандар ғолиб баромаданд

en: Disable Forms
tg: Шаклҳои имкон надодан

en: Do not show this wizard again
tg: Ин ҷодугар бори дигар ба ман нишон надиҳед

en: Do you want to cancel any changes made to this SQL text?
tg: Шумо меҳоҳед ягон дигаргуниҳое, ки дар матни SQL дигаргун карда шуданд, бекор кунед?

en: Do you want to delete selected row?
tg: Мехоҳед қатори интихобшударо нест кунед?

en: Do you want to remove item "%1" from collection "%2"?
tg: Шумо ҳақиқатан метавонед "%1" ин тасвир аз коллексиянобуд кардан "%2"?

en: Do you want to remove:
tg: Шумо нест кардан мехоҳед:

en: Don't show me this dialog again
tg: Ин гуфтугӯро бори дигар ба ман нишон надиҳед

en: Don't show me this question again.
tg: Ин пурсишро бори дигар ба ман нишон надиҳед.

en: Double precision number
tg: Рақами аниқи ҷуфт

en: Driver:
tg: Драйвер:

en: Easy-to-use database for storing information about your CD collection.
tg: Асоси маълумоти муқаррарӣ дар истифода барои нигоҳдории ахборот дар бораи коллексияи CD-ҳо.

en: Edit Collection...
tg: Муҳаррири коллексия...

en: Edit Form Connections
tg: Муҳаррири шакли алоқаҳо

en: Edit Pixmap Collection
tg: Муҳаррири коллексияи Pixmap

en: Edit Pixmap Collection: %1
tg: Муҳаррири коллексияи Pixmap: %1

en: Edit Rich Text
tg: Муҳаррири матни дастнорас

en: Edit Tab Order
tg: Муҳаррири тартиботи табулясия

en: Embed database into projectfile
    WARNING: You will lose transactional and
    integrity protection.
tg: Ҷойгир кардани асоси маълумот дар файли нақша
    Огоҳ:

en: Enable Forms
tg: Шаклҳо имкон додан

en: Engine
tg: Муҳаррик

en: Enter a filename
tg: Номи файлро дохил кунед

en: Enter a new Kexi project's file name:
tg: Номи нави нақшаи Kexi -ро дохил кунед:

en: Enter project caption
tg: Сарлавҳаи нақшаро дохил кунед

en: Enter project's database name
tg: Номи нақшаи асоси маълумотиро дохил кунед

en: Entered value is invalid.
tg: Маънои вори карда шуд нодуруст.

en: Error creating database "%1" on the server.
tg: Сохтани хатоии асоси маълумоти "%1"дар сервер аст.

en: Error during loading part module "%1"
tg: Хато дар вақти бор кардани қисми модул "%1"

en: Error during starting temporary connection using "%1" database name.
tg: Хатоӣ, дар вақти саршавии алоқаи муваққатӣ, номи асоси маълумотиро "%1" истифода мебарад.

en: Error in database connection
tg: Хатоӣ дар алоқаи асоси маълумот

en: Error on commit transaction
tg: Хатоӣ дар ба амалории созиш

en: Error on rollback transaction
tg: Хатоӣ дар баста шудани кор

en: Error opening database cursor.
tg: Хатоӣ дар кушодани курсори асоси маълумот.

en: Error reading Final Mode data.
tg: Маълумоти ҳолати охирин хонда наметавонад.

en: Error while executing SQL statement.
tg: Хатоги вақте,ки иҷрокунии SQL тасдиқ.

en: Error while reading the document.
tg: Хатоӣ дар вақти хондани ҳуҷҷат.

en: Error: %1
tg: Хато: %1

en: Execute Script
tg: Скриптро иҷро кардан

en: Existing project databases on server <b>%1</b>:
tg: Нақшаи асоси маълумоти мавҷудбуда дар сервер <b>%1</b>:

en: Existing table
tg: Ҷадвали мавҷудбуда

en: Exit Main Application
tg: Хуруҷ аз гузориши асосӣ

en: Expenses
tg: Хароҷот

en: Failed loading object's data.
tg: Бор кардани маълумоти мавзӯъи нодуруст.

en: Failed loading object's definition.
tg: Бор кардани таърифи мавзӯъи нодуруст.

en: False
tg: Дурӯғ

en: Field Mapping
tg: Тарҳи ҳошия

en: Field name
tg: Номи соҳа

en: Fields
tg: Ҳошияҳо

en: File name expected for file-based database driver.
tg: Номи файл барои файли драйвери манбаи асоси маълумот интизор аст.

en: Finishing
tg: Ба охиррасӣ

en: First row
tg: Якум қатор

en: Floating point number
tg: Нуқтаи рақами шиновар

en: Forbidden
tg: Манъ кардан

en: Form
tg: Шакл

en: Forms
tg: Шаклҳо

en: Forms will be available after restarting Kexi application.
tg: Намуд метавонад баъди азнавоғозкуни осонфаҳм хоҳиши Kexi.

en: Forms will be hidden after restarting Kexi application.
tg: Намуд метавонад баъди азнаоғозкуни Kexi махфи бошад.

en: From File...
tg: Аз Файл...

en: From Server...
tg: Аз Сервер...

en: Go to Project navigator panel
tg: Рафтан ба панели навигатори проект

en: Go to Property editor panel
tg: Рафтан ба панели муҳаррири ҳосият

en: Goes to Project navigator panel.
tg: Равед ба панели навигатори проект.

en: Goes to Property editor panel.
tg: Равед ба панели муҳаррири ҳосият.

en: Group by
tg: Гурӯҳ аз рӯи

en: Hide Context Help
tg: Кӯмаки матн пинҳон кунед

en: Host:
tg: Узел:

en: Huge
tg: Азим

en: Icon:
tg: Тасвир:

en: Icons and UI-Research
tg: Иконҳо ва UI-Тадқиқоти илмӣ

en: Image Gallery
tg: Тапсвири Галерея

en: Import Destination
tg: Ҷои таъиншудаи воридот

en: Important Information
tg: Ахбороти муҳим

en: Incompatible database driver's "%1" version: found version %2, expected version %3.
tg:  Драйвери "%1"тафсири номувофиқи асоси маълумот:тафсири %2,-ро ёбед, %3 тафсири тахминӣ.

en: Indexed
tg: Индексӣ

en: Initial design improvements
tg: Беҳтаркунии нақшаи аввала

en: Insert one empty row above
tg: Як қатори холӣ дар болои мондан

en: Inserts one empty row above currently selected table row.
tg: Як қатори холӣ дар болои қатори интихоботии ҳозираи ҷадвалро монед.

en: Integer number
tg: Рақами адади том

en: Internal error while retrieving information. (No driver installed ?)
tg: Хатои дохилӣ то тасҳеҳи маълумот. (Драйвер барқарор намешавад ?)

en: Invalid database contents.
tg: Мазмунҳои асосӣ маълумоти нодуруст.

en: Invalid database driver's "%1" implementation:
tg: Баамаловарии драйвери шикастаи "%1" асоси маълумот:

en: Invalid group
tg: Гурӯҳи нодуруст

en: Invalid object name "%1"
tg: Номи мавзӯъи нодуруст "%1"

en: Invalid type
tg: Намуди нодуруст

en: Item:
tg: Ҷузъ:

en: Kexi Mail Merge
tg: Якшавии почтаи Kexi

en: Kexi can help you with creation of %2 using data sources in almost no time with the "%1 Wizard"
tg: Kexi метавонад ба шумо ёрӣ лар сохтори %2 истифодаи ин ресурсҳо дар ҳама вақт бо ёрии "%1 Wizard"

en: Kexi will create a new blank database. Click "OK" button to proceed.
tg: Kexi бланкаи нави асоси маълумотро месозад. Нуқтаи "OK"-ро барои давом додан зер кунед .

en: Kexi will create a new database project. Select a storage method which will be used to store the new project.
tg: Kexi нақшаи нави асоси маълумотро месозад. Усулҳои ғуншударо, ки барои нигоҳ доштани нақшаи нав истифода бурда мешаванд, интихоб кунед.

en: KexiPropertyEditor and FormDesigner
tg: Муҳаррири хосиятҳои Kexi ва дизайнгари шакл

en: Large
tg: Калон

en: Last row
tg: Қатори охирин

en: Lay Out Widgets &Horizontally
tg: Тарҳбандии васеъкунии &уфуқӣ

en: Lay Out Widgets &Vertically
tg: Тарҳбандии васеъкунии &амудӣ

en: Lay Out Widgets in &Grid
tg: Тарҳбандии васеъкунӣ &дар шабака

en: Length
tg: Дарозӣ

en: Lets you configure Kexi.
tg: Гузоштани ба шумо танзими Kexi.

en: Lets you configure shortcut keys.
tg: Гузоштани ба шумо танзими тугмачаҳои тез.

en: Lets you configure toolbars.
tg: Гузоштани ба шумо танзими пайраҳаҳои асбоб.

en: Light
tg: Равшан

en: Line
tg: Хат

en: Line Edit
tg: Муҳаррири хат

en: Load From File...
tg: Бор карда Аз Файл...

en: Load KDE Icon by Name
tg: Бор кардани тасвири KDE аз рӯи ном

en: Loading Import Plugin
tg: Боркунии Фаъолияти содир

en: Local
tg: Маҳаллӣ

en: Localhost
tg: Узели локалӣ

en: Location
tg: Ҷоигишави

en: Long text
tg: Матни калон

en: MDI Mode:
tg: Ҳолати MDI:

en: Mail Merge - Editor
tg: Якшавии почта - Муҳаррир

en: Main
tg: Асосӣ

en: Mapping Between Source and Destination Fields
tg: Байни манба ва ҷои таъиншудаи Ҳошияҳо тарҳро кашед

en: Max
tg: Калонтарин

en: Medium
tg: Миёна

en: Menubar
tg: Пайраҳаи меню

en: Message from server:
tg: Хабар аз сервер:

en: Message:
tg: Хабар:

en: Min
tg: Камтарин

en: Move Field Down
tg: Ҳошияро поён фуроред

en: Move Field Up
tg: Ҳошияро боло ҳаракат кунонед

en: MyProject
tg: Нақшаи ман

en: Name
tg: Ном

en: Name:
tg: Ном:

en: Names of internal Kexi objects are starting with "kexi__".
tg: Номҳои дохили ашёҳои Kexi метавонад ба ҳаракат дарорад бо ёрии  "kexi__".

en: New Blank Database Project
tg: Бланкаи Нави Асоси маълумот

en: New Business Database Project Templates
tg: Нақшаи Нави Асосҳои маълумоти Templates

en: New Code
tg: Коди Нав

en: New Personal Database Project Templates
tg: Нақшаи нави асоси маълумоти Templates -и шахсӣ

en: New database
tg: Асоси маълумоти нав

en: New project stored in a file
tg: Нақшаи нав дар файл ғун шудааст

en: New project stored on a database server
tg: Нақшаи нав дар сервери асоси маълумот ғун шудааст

en: New row
tg: Қатори Нав

en: New table
tg: Ҷадвали Нав

en: Next row
tg: Қатори оянда

en: No Final Mode data found.
tg: Маълумоти ҳолати охирин кофта наёфт.

en: No View
tg: Бе намоиш

en: No connection for cursor open operation specified
tg: Барои номгӯй кардани ҳаракати курсори озод алоқа нест

en: No parts module for mime type "%1"
tg: Барои намуди mime "%1" қисмҳои модул вуҷуд надорад

en: No query specified
tg: Пурсишро таъйин накардан

en: No query statement or schema defined.
tg: Напурсед инкори ё ин,ки муайянсозӣ.

en: No such driver service: "%1".
tg: Чунин драйвери"%1"кор намекунад.

en: None
tg: Хеҷ

en: Not connected to the database server.
tg: Ба сервери асоси маълумот пайваст нашудааст.

en: Object
tg: Мавзӯъ

en: Open &Existing Project
tg: &Нақшаи мавҷудбударо кушоед

en: Open &Recent Project
tg: &Нақшаи навро кушоед

en: Open Existing Project
tg: Нақшаи Мавҷудбударо Созед

en: Open File
tg: Файлро кушоед

en: Open Object
tg: Мавзӯъро кушодан

en: Open Project
tg: Нақшаро кушодан

en: Open Recent Project
tg: Нақшаи Навро Кушоед

en: Open Script
tg: Кушодани скрипт

en: Open With...
tg: Кушодан бо...

en: Open an existing project
tg: Кушодани нақшаи мавҷудбуда

en: Opening object "%1" failed.
tg: Кушодани мавзӯъи "%1" нодуруст.

en: Opens an existing project. Currently opened project is not affected.
tg: Кушодани нақшаи мавҷудбуда.Ҷойгирбуда кушодаги нақша наметавонад кор кардан.

en: Other
tg: Дигар

en: Other &Licenses
tg: &Лисензияҳои Дигар

en: Parameter
tg: Параметр

en: Parameters:
tg: Параметрҳо:

en: Part:
tg: Қисм:

en: Password:
tg: Номи шаб:

en: Personal Databases
tg: Асоси маълумотҳои шахсӣ

en: Picture Label
tg: Ёрлиқи сурат

en: Please Choose Where You Would Like to Import the Data To
tg: Марҳамат интихоб кунед,дар куҷо мехостед маълумотро ворид кунед

en: Please be patient for a few seconds, while the appropriate plugin for your request is being loaded.
tg: Интизор шавед, вақти модулҳои даркорӣ ба дархости шумо пурбор карда мешаванд.

en: Please choose into which fields of the selected destination table the imported data fields should be inserted
tg: Марҳамат карда интихоб кунед дар кадом ҳошияи қайдшудаи фазои ҷадвал мълумоти асоси ҳошияҳо  гузошта мешаванд

en: Please enter the caption.
tg: Марҳамад, сарлавҳаро дохил кунед.

en: Please enter the name.
tg: Марҳамад,номро дохил кунед.

en: Please enter your query and execute "Check query" function to verify it.
tg: Лутфан, пурсиши шумо ворид кунед ва барои тасдиқ кардани он, функсияи "Санҷиши пурсиш" иҷро намоед.

en: Please note that forms are currently unstable functionality, provided <u>only for your preview</u>.
tg: Марҳамад сабти намуди дар равобит буда нопойдор функтсионалии исботи он <u> фақат маҳкам  барои шумо</u>.

en: Pointing Hand
tg: Дасти ишорат

en: Port:
tg: Бандар:

en: Precision
tg: Диққат

en: Previous row
tg: Қатори Пешина

en: Primary Key
tg: Калиди аввалиндараҷа

en: Primary key's field "%1" cannot be empty.
tg: Ҳошияи холӣ будан "%1" наметавонад.

en: Project
tg: Нақша

en: Project Data
tg: Таърихи нақша

en: Project Name
tg: Номи Нақша

en: Project Navigator
tg: Нақшаи Дарёнавард

en: Project Properties
tg: Нақшаи ҳосиятҳо

en: Project Settings
tg: Нақшаи ҳосиятҳо

en: Project caption:
tg: Сарлавҳаи нақша:

en: Project relationships
tg: Нақшаи муносибатҳо

en: Project's database name:
tg: Номи нақшаи асоси маълумот:

en: Property
tg: Ҳосият

en: Property Editor
tg: Муҳаррири ҳосият

en: Query
tg: Пурсиш

en: Query Parameters
tg: Параметрҳои Пурсиш

en: Query columns
tg: Сутунҳои савол

en: Query data may be corrupted.
tg: Маълумоти пурсиш мумкин аст вайрон шуд.

en: Query definition loading failed.
tg: Бор кардани таърифи пурсиши нодуруст.

en: Query executing failed.
tg:  Супориши иҷрокунанда но кифоя.

en: Query statement is empty.
tg: Пурсиши инкори холи мебошад.

en: Relations
tg: Муносибатҳо

en: Relationship
tg: Муносибатҳо

en: Relationships
tg: Муносибатҳо

en: Remote
tg: Дурдаст

en: Remote host
tg: Узели масофагӣ

en: Remove Record
tg: Ҳисобро ҳаракат диҳед

en: Report
tg: Гузориш

en: Required
tg: Даъват карда шуд

en: Row changing failed.
tg: Дигаргун кардани қатор нодуруст.

en: Row deleting failed.
tg: Нобудкардани қатор нодуруст.

en: Row deleting on the server failed.
tg: Қатори нобудкардани дар сервер нодуруст.

en: Row inserting failed.
tg: Мондани қатор нодуруст.

en: Row inserting on the server failed.
tg: Қатори мондани дар сервер нодуруст.

en: Row updating on the server failed.
tg: Қатори илова кардани он дар шабака.

en: Row:
tg: Қатор:

en: Row:
tg: Қатор:

en: SQL Query History
tg: SQL Таърихи пурсиш

en: SQL Query Text
tg: SQL Матни пурсиш

en: SQL statement:
tg: Ҳукми SQL:

en: Save &As...
tg: Нигоҳ доштан &Чун...

en: Save Object As
tg: Нигоҳ доштани мавзӯъ ҳамчун

en: Save currently selected table row's data
tg: Нигоҳ доштани таърихи қатори ҷадвали интихоботии ҳозира

en: Save object as
tg: Нигоҳ доред мавзӯъ ҳамчун

en: Save object changes
tg: Тағйиротҳои мавзӯъ нигоҳ доред

en: Save password
tg: Номи шабро нигоҳ доред

en: Save password in the projectfile
tg: Номи шабро дар файли нақша нигоҳ доред

en: Save to File...
tg: Нигоҳ доштани барои Файл...

en: Saves currently selected table row's data.
tg: Таърихи қатори ҷадвали интихоботии ҳозира нигоҳ доред.

en: Saves object changes from currently selected window under a new name (within the same project).
tg: Тағйиротҳои мавзӯъ нигоҳ доред аз тирезаи интихоботии ҳозира дар таҳти номи дигар (бо ҳамин нақша).

en: Saves object changes from currently selected window.
tg: Тағйиротҳои мавзӯъ нигоҳ доред аз тирезаи интихоботии ҳозира.

en: Saving "%1" object failed.
tg: Нигоҳ доред "%1" мавзӯъ нодуруст.

en: Saving new "%1" object failed.
tg: Мавзӯъи нодурусти нав "%1" нигоҳ доред.

en: Saving object's data failed.
tg: Нигоҳ доштани таърихи мавзӯъи нодуруст.

en: Saving object's definition failed.
tg: Нигоҳдории таърифи мавзӯъ нодуруст.

en: Script
tg: Скрипт

en: Scripts
tg: Скриптҳо

en: Select Database
tg: Асоси маълумотро интихоб кунед

en: Select Project's Caption
tg: Сарлавҳаи нақшаро интихоб кунед

en: Select Project's Caption & Database Name
tg: Сарлавҳаи нақша ва номи асоси маълумотро интихоб кунед

en: Select Project's Location
tg: Ҷобаҷокунии нақшаро интихоб кунед

en: Select Storage Method
tg: Усули нигоҳдориро интихоб кунед

en: Select a pixmap from %1
tg: Интихоби pixmap аз %1

en: Select database server's connection you wish to use to create a new Kexi project. <p>Here you may also add, edit or remove connections from the list.
tg: Алоқаи сервери асоси маълумотро,ки шумо барои сохтани нақшаи нави Kexi хохиши истифода кардан доред,интихоб кунед.<p> Ҳамчунин аз рӯйхат алоқаи таҳрир ё ин ки ҳаракатро илова кунед.

en: Select from existing databases:
tg: Аз асоси маълумоти мавҷудбуда интихоб кунед:

en: Select one of these existing projects on server <b>%1</b>:
tg: Яке аз ин нақшаҳои мавҷудбударо дар сервер <b>%1</b>интихоб кунед:

en: Select server connection for a new project
tg: Алоқаи серверро барои нақшаи нав интихоб кунед

en: Selected view mode (%1) is not supported by this object type (%2)
tg: Интихоби намуди шакли фаъолият (%1) наметавонад нигоҳдорад  намуди ин ашёро (%2)

en: Selected view mode is not supported for "%1" object.
tg: Интихоби  намуди   тариқа наметавонад барои ашёи "%1" .

en: Send Widget to Back
tg: Фиристодани Widget баракс

en: Server Information
tg: Ахбороти сервер

en: Server result name:
tg: Номи натихчаи сервер:

en: Setup New Table
tg: Ҷадвали Навро Гузоред

en: Short integer number
tg: Рақами хурди адади том

en: Show Context Help
tg: Намоиши Матни Кӯмак

en: Show Menubar
tg: Намоиши пайраҳаи меню

en: Show SQL History
tg: Намоиши таърихи SQL

en: Show Taskbar
tg: Намоиши пайраҳаи масъала

en: Shows or hides SQL editor's history.
tg: Намоиши ё пинҳони таърихи муҳаррирҳои SQL.

en: Shows project relationships.
tg: Нақшаи муносибатҳо нишон додан.

en: Single precision number
tg: Рақами аниқи тоқ

en: Size All
tg: Ҳама андоза

en: Size Backslash
tg: Андозаи хатчаи моил

en: Size Horizontal
tg: Андозаи уфуқӣ

en: Size Slash
tg: Андозаи номи аломати

en: Size Vertical
tg: Андозаи амудӣ

en: Small
tg: Майда

en: Socket:
tg: Ошёна:

en: Sorry, this driver is not available with current version of %1.
tg: Мебахшед, ин драйвер бо тафсирҳои ҳозираи %1.дастрас нест.

en: Sorting
tg: Мураттаб

en: Source
tg: Манба

en: Source file name:
tg: Манбаи номи файл:

en: Specified document could not be opened.
tg: Таъйин кардани ҳуҷҷат ки кушода наметавонад.

en: Specified object could not be opened.
tg: Таъйин кардани ҳуҷҷат ки кушода наметавонад.

en: Specified part does not exist
tg: Таъйин кардани қисми вуҷуд надорад

en: Specified plugin does not exist.
tg: Таъйин кардани қисмро вуҷуд надорад.

en: Split Horizontal
tg: Резаи уфуқӣ

en: Split Vertical
tg: Резаи амудӣ

en: Start new object design of type <object_type>
tg: Сари кардани дизайни мавзӯъи нав аз рӯи намуд <object_type>

en: Start project in the Design Mode, regardless 
    of the project settings
tg: Оғози нақша дар нақшасозии намуди,хоҳиши 
      ,ба танзимдарори дар нақша

en: Start project in the Final Mode, regardless 
    of the project settings
tg: Оғози нақша дар охири намуд,хоҳиши 
      ,ба танзимдарори дар нақша

en: Startup
tg: Сар кардан

en: State
tg: Давлат

en: Subtype
tg: Зернамуд

en: Sum
tg: Ҷамъ

en: Summary:
tg: Хулоса:

en: Switch to Data View mode
tg: Дар ҳолати намоиши таърихро дохил кардан

en: Switch to Design View mode
tg: Дар ҳолати намоиши дизайнро дохил кардан

en: Switch to Text View mode
tg: Дар ҳолати намоиши матнро дохил кардан

en: Switches to Data View mode.
tg: Дар ҳолати намоиши таърихро дохил кунед.

en: Switches to Design View mode.
tg: Дар ҳолати намоиши дизайнро дохил кунед.

en: Switches to Text View mode.
tg: Дар ҳолати намоиши матнро дохил кунед.

en: Switching to other view failed (%1).
tg: Хомуш сохтани дигар намуди файлҳои (%1).

en: Syntax Error
tg: Хатоии Синтаксисӣ

en: System name "%1" cannot be used as one of fields in "%2" table.
tg: Номи системаи "%1"ҳамчун яке аз ҳошияҳо дар ҷадвали "%2" истифода бурда намешавад.

en: System name "%1" cannot be used as table name.
tg: Номи системаи "%1" ҳамчун номи ҷадвал истифода бурда намешавад.

en: Tab Page
tg: Табулясияи саҳифа

en: Table
tg: Ҷадвал

en: Table "%1" cannot be removed.
tg: Ҷадвали "%1" ҳаракат карда наметавонад.

en: Table Properties
tg: Хосиятҳои Ҷадвал

en: Table:
tg: Ҷадвал:

en: Task Bar
tg: Панели масъала

en: Text
tg: Матн

en: Text View
tg: Намоиши Матн

en: The <B>KEXI team</B> wishes you a lot of productive work, with this product. <BR><HR><BR>If you have found a <B>bug</B> or have a <B>feature</B> request, please don't hesitate to report it at our <A href="http://www.kexi-project.org/cgi-bin/bug.pl"> issue tracking system </A>.<BR><HR><BR>If you would like to <B>join</B> our effort, the <B>development</B> documentation at <A href="http://www.kexi-project.org">www.kexi-project.org</A> is a good starting point.
tg: Гурӯҳи <B>KEXI </B>ба шумо кори маҳсулнокро бо чунин натиҷа хоҳиш мекунад.<BR><HR><BR> Агар шумо зоти мӯътабар бошед ё ин ки ягон хосияти хосе дошта бошед шарм накарда ба мо ба <A href="http://www.kexi-org/cgi-bin/bug.pl">tracking system </A>.<BR><HR><BR>Агар мехо- ҳед</B> ба кӯшиши мо <B>ҳамроҳ шавед ,the <B>тарақиёт</B> documentation at <A href="http://www.kexi-project.org">www.kexi-project.org</A>оғози хуб аст.

en: The column's constraint is declared as NOT EMPTY and NOT NULL.
tg: Маҳдудияти сутунҳо бояд эълон карда шавад ҳамчун ХОЛИ НЕСТ ё ин,ки ин,ки ПУР НЕСТ .

en: The column's constraint is declared as NOT EMPTY.
tg: Маҳдудияти сутунҳо бояд эълон кард ХОЛИ НЕСТ.

en: The column's constraint is declared as NOT NULL.
tg: Маҳдудияти сутунҳо бояд,ки эълон кард ПУР НЕСТ.

en: The database "%1" does not exist.
tg: Асоси маълумоти "%1" вуҷуд надорад.

en: The file "%1" already exists.
    Do you want to overwrite it?
tg: Файли"%1" аллакай вуҷуд дорад..
     Мехоҳед онро аз сари нав нависед?

en: The file "%1" doesn't exist.
tg: Файли "%1"вуҷуд надорад.

en: The file "%1" is not readable.
tg: Файли "%1" хондан намешавад.

en: The file "%1" is not recognized as being supported by Kexi.
tg: Файли "%1"аз тарафи Kexi.тасдиқ нашудааст.

en: The file %1 doesn't exist.
tg: Файли %1 вуҷуд надорад.

en: The query is correct
tg: Пурсиш дуруст аст

en: The query is incorrect
tg: Пурсиш нодуруст аст

en: The query you entered is incorrect.
tg: Пурсиш дар кадом шумо вуруд нодуруст аст.

en: This shows useful tips on the use of this application.
tg: Ин  ҷои намоишҳои истифодашаванда дар истифодаи ин хоҳиш.

en: This software is developed by Kexi Team - an international group
    of independent developers, with additional assistance and support
    from the OpenOffice Polska company.
    
    Visit the company Home Page: http://www.openoffice.com.pl
tg: Ин Software аз тарафи Kexi Team -гурӯҳи
    мустақили интернационалӣ, бо ёрии иловагӣ ва тарафдории
     OpenOffice Polska company.
    
    тараққӣ ёфтааст. Ба компанияи Home Page: http://www.openoffice.com.pl ташриф оваред.

en: Time
tg: Вақт

en: To Bottom
tg: Ба поён

en: To Fit
tg: Ба мувофиқ

en: To Grid
tg: Ба шабака

en: To Left
tg: Ба тарафи чап

en: To Narrowest
tg: Ба хеле борик

en: To Right
tg: Ба тарафи рост

en: To Shortest
tg: Ба хеле кӯтоҳ

en: To Tallest
tg: Ба хеле дароз

en: To Top
tg: Ба боло

en: To Widest
tg: Ба хеле васеъ

en: To create a relationship simply drag the source field onto the target field. An arrowhead is used to show which table is the parent (master) and which table is the child (slave) in the relationship.
tg: Сохтани алоқаи оддӣ барои ҳарақати саҳрои захира даруни саҳрои муайян шуда. Ин хизмат барои  нишон додани  ҷадвалҳои асосӣ ва ҷадвалҳои ғайриасоси истифода мешавад.

en: Toolbar:
tg: Пайраҳаи асбоб:

en: Toolbars
tg: Пайраҳаҳои асбоб

en: Toplevel
tg: Сатҳи боло

en: Totals
tg: Ҳамагӣ

en: Transaction already started.
tg: Кор аллакай оғоз ёфт.

en: Transaction not started.
tg: Кор оғоз нашудааст.

en: True
tg: Дуруст

en: Type
tg: Шакл

en: Type:
tg: Шакл:

en: Unique
tg: Ягона

en: Unknown
tg: Номаълум

en: Unknown error
tg: Хатои номаълум

en: Unsigned number
tg: Рақами имзо карда шуда

en: Unspecified error encountered
tg: Хатогиҳои махсус во мехӯранд

en: Up Arrow
tg: Ақрабаки ба боло

en: Use user settings
tg: Истифодаи танзимотҳои истифодакунанда

en: User:
tg: Истифодакунанда:

en: Username:
tg: Номи истифодакунанда:

en: Value
tg: Маъно

en: Value of "%1" is not initialized for the driver.
tg: Маънои"%1" барои драйвер аввалиндараҷа нест.

en: Visible
tg: Намудор

en: Waiting
tg: Истед

en: We are sorry, templates are not yet available.
tg: Мо афсӯс мехӯрем, templates ҳоло дастрас нест.

en: Welcome
tg: Хуш омадед

en: What's This
tg: Ин чист

en: What's this
tg: Ин чист

en: Widgets
tg: Васеъӣ

en: Yes/No
tg: Ҳа/Не

en: Yes/No value
tg: Ҳа/Не маъно

en: You cannot use name "%1" for your object.
    It is reserved for internal Kexi objects. Please choose another name.
tg: Шумо наметавонед истифода баред номи "%1" барои мақсади шумо.
    Ин фармоиш барои дохили ашёи Kexi.Марҳамад,мехоҳед дигар номро.

en: You have added "%1" field name twice.
    Field names cannot be repeated. Correct name of the field.
tg:  Шумо бояд илова кард "%1" номи файлро дубора.
    Номҳои файлҳо наметавон такрор шуд.Дурустии номи файл.

en: You have added no fields.
    Every table should have at least one field.
tg: Шумо метавон илова кард номи файлҳои.
    Ҳар яки миз мтавон яке аз файлҳо бошад.

en: You have now provided all information needed for importing. Just click the <b>Finish</b> button to eventually start the import process. If you have changed your mind and don't want to import anything, click the <b>Cancel</b> button.
tg: Шумо ҳамаи маълумоти даркории барои воридотро захира намудед.Нуқтаи <b>Ба охир расидан</b> -ро барои равиши воридот зер кунед.Агар шумо фикри худро дигар кардед ва намехоҳед ягон чизро ворид кунед нуқтаи <b>Барҳам додан</b>-ро зер кунед.

en: You have requested selected objects to be opened automatically on startup. Several objects cannot be opened.
tg: Барои худкори кушода шудан ба пайдоиш, шумо мавзӯъҳои интихобшу-даро хостед. Якчанд мавзӯъҳо кушода намешаванд.

en: You should enter field name.
tg: Шумо  бояд номи ҳошияро даровард.

en: cannot create object -
tg: мавзӯъ сохта наметавонад -

en: cannot create object of type "%1"
tg: мавзӯъи намуди "%1" сохта наметавонад

en: cannot open object
tg: мавзӯъ кушода намешавад

en: default port
tg: пешфарзи бандар

en: dummySourcePage
tg: Манбаи саҳифаи  намуна

en: file
tg: файл

en: hStretch
tg: Кашиши h

en: height
tg: баланди

en: horSizeType
tg: Намуди андозаи hor

en: main
tg: асосӣ

en: object not found
tg: мавзӯъ ёфт нашудааст

en: of
tg: аз

en: reason:
tg: сабаб:

en: unknown object type "%1"
tg: навъи мавзӯъи номаълум "%1"

en: vStretch
tg: Кашиши v

en: verSizeType
tg: Намуди андозаи ver

en: width
tg: васеъӣ
