kexi - en to sr translation catalogue (589 entries)

en:  Line: %1 Col: %2
sr:  лин: %1 кол: %2

en: "%1" column requires a value to be entered.
sr: Колона „%1“ захтева да вредност буде унешена.

en: "%1" database property not found
sr: Својство базе „%1“ није пронађено

en: "%1" function is not available
sr: Функција „%1“ није доступна

en: "%1" value has to be entered.
sr: Вредност „%1“ мора бити унешена.

en: %1 "%2" already exists.
    Please choose other name.
sr: %1 „%2“ већ постоји.
    Изаберите друго име.

en: %1 for version %2 of %3 application.
sr: %1 за верзију %2 програма %3.

en: &Add
sr: &Додај

en: &Add File
sr: &Додај фајл

en: &Add an icon
sr: &Додај икону

en: &Advanced
sr: &Напредно

en: &Back
sr: &Назад

en: &Break Layout
sr: &Растури распоред

en: &Close Project
sr: &Затвори пројекат

en: &Code Folding
sr: &Склапање кода

en: &Create
sr: &Направи

en: &Create Object...
sr: &Направи објекат...

en: &Create Object: %1...
sr: &Направи објекат: %1...

en: &Create Project
sr: &Направи пројекат

en: &Data
sr: &Подаци

en: &Data View
sr: Приказ &података

en: &Delete Action
sr: &Обриши акцију

en: &Design
sr: &Дизајнирај

en: &Design Table
sr: &Дизајнирај табелу

en: &Export
sr: &Извези

en: &Finish
sr: &Заврши

en: &Format
sr: &Формат

en: &Hide Selected Table/Query
sr: &Сакриј изабрану табелу/упит

en: &Hide Table
sr: &Сакриј табелу

en: &Import
sr: &Увези

en: &Insert Empty Row
sr: &Убаци празну врсту

en: &More Projects...
sr: &Још пројеката...

en: &Name:
sr: &Име:

en: &New Action
sr: &Нова акција

en: &New...
sr: &Нови...

en: &Ok
sr: &У реду

en: &Open
sr: &Отвори

en: &Open Selected Table/Query
sr: &Отвори изабрану табелу/упит

en: &Open Table
sr: &Отвори табелу

en: &Other
sr: &Остало

en: &Project
sr: &Пројекат

en: &Query
sr: &Упит

en: &Relationships...
sr: &Релације...

en: &Remove Selected Relationship
sr: &Уклони изабрану релацију

en: &Remove selected item
sr: &Уклони изабрану ставку

en: &Rename
sr: &Преименуј

en: &Save Row
sr: &Сними врсту

en: &Size:
sr: &Величина:

en: &Text View
sr: &Текстуални приказ

en: &Window
sr: Про&зор

en: (c) 2002-2004, Kexi Team
    (c) 2003, 2004, OpenOffice Polska Ltd.
sr: © 2002-2004, тим Kexi-ја
    © 2003, 2004, OpenOffice Polska Ltd.

en: *.png *.xpm *.bmp *.jpg|Pixmap Files
sr: *.png *.xpm *.bmp *.jpg|Фајлови пиксмапа

en: -- Separator --
sr: -- Раздвајач --

en: // code here!
sr: // овде иде кôд!

en: <DEFAULT>
sr: <подразумевано>

en: <NULL>
sr: <нулто>

en: <P><b>Kexi will create a new database, which will be stored in a file on this computer.</b>
    <P>&nbsp;
sr: <P><b>Kexi ће направити нову базу података, која ће бити складиштена у фајлу на овом рачунару.</b>
    <P>&nbsp;

en: <b>A project with database name "%1" already exists</b><p>Do you want to delete it and create a new one?
sr: <b>Пројекат са именом базе података „%1“ већ постоји.</b><p>Да ли желите да га обришете и направите нови?

en: <b>Select existing Kexi project file to open:</b>
sr: <b>Изаберите постојећи Kexi-јев фајл пројекта за отварање:</b>

en: <b>Select existing database server's connection from the list below and click "OK".</b>
    <p>You will see existing Kexi projects available for the selected connection. Here you may also add, edit or remove connections from the list.
sr: <b>Изаберите постојећу везу сервера база података из доње листе и кликните на „У реду“.</b>
    <p>Видећете Kexi-јеве пројекте доступне за изабрану везу. Овде такође можете додавати, уређивати или уклањати везе из листе.

en: <b>There are Kexi projects you have recently opened.</b> Select one you wish to open:
sr: <b>Постоје Kexi-јеви пројекти које сте скорије отворили.</b> Изаберите онај који желите да отворите:

en: <p>ODBC is an open specification for accessing data sources more easily; data sources include both SQL databases available with Kexi drivers and others, like Microsoft SQL Server and Microsoft Access.
sr: <p>ODBC је отворена спецификација за лакши приступ изворима података. Извори података укључују и SQL базе доступне преко Kexi-јевих драјвера и друге, као Microsoft-ов SQL Server и Microsoft-ов Access.

en: <p>The object has been modified: %1 "%2".</p><p>Do you want to save it?</p>
sr: <p>Објекат је измењен: %1 „%2“.</p><p>Желите ли да га снимите?</p>

en: A database for archiving your image collection in a form of gallery.
sr: База за похрањивање ваше колекције слика у облику галерије.

en: A database for managing your personal expenses.
sr: База за управљање вашим личним издацима.

en: A database that offers you a contact information
sr: База која вам нуди податке о вашим контактима

en: A table has to have a primary key
sr: Табела мора да има главни кључ

en: A table with no fields can't be created
sr: Не може да се направи табела без иједног поља.

en: About Kexi
sr: О Kexi-ју

en: About MyProject
sr: О MyProject-у

en: Action
sr: Акција

en: Actions
sr: Акције

en: Add New Field
sr: Додај ново поље

en: Add Parameter
sr: Додај параметар

en: Add Record
sr: Додај слог

en: Address Book
sr: Адресар

en: Adjust Size
sr: Подеси величину

en: Albums
sr: Албуми

en: Alias
sr: Алијас

en: All Kexi Files
sr: Сви Kexiј-јеви фајлови

en: All Natively Supported File Types
sr: Сви природно подржани типови фајлова

en: All Supported File Types
sr: Сви подржани типови фајлова

en: Allow NULL
sr: Дозволи NULL

en: Always &use database server for creating new projects.
sr: Увек користи &сервер базе података за прављење нових пројеката.

en: Always &use files for creating new projects
sr: Увек користи &фајлове за прављење нових пројеката

en: Always &use files for creating new projects.
    Don't show me this dialog again.
sr: Увек користи &фајлове за прављење нових пројеката.
    Не приказуј ми поново овај дијалог.

en: An unknown error has been encountered while creating the destination table
sr: Дошло је до непознате грешке у току прављења одредишне табеле

en: Answering "No" allows you to make corrections.
sr: Одговор „Не“ омогућиће вам да направити исправке.

en: Arrow
sr: Стрелица

en: Artists
sr: Уметници

en: Ascending
sr: Растуће

en: Authentication
sr: Аутентификација

en: Automatically launch a document on startup
sr: Аутоматски упали пројекат по покретању

en: Average
sr: Просеку

en: Back to selected query
sr: Назад на изабрани упит

en: Big integer number
sr: Велики цео број

en: Blank
sr: Празно

en: Blank Databases
sr: Празне базе података

en: Bold
sr: Масно

en: Bring Widget to Front
sr: Доведи контролу испред свега

en: Bugfixes, Original Table Widget
sr: Исправке грешака, првобитна контрола табеле

en: Business Databases
sr: Пословне базе података

en: Byte
sr: Бајт

en: CD Catalog
sr: Каталог CD-а

en: CQL++, SQL assistance
sr: CQL++, SQL помоћ

en: Cannot create database "%1". This name is reserved for system database.
sr: Не могу да направим базу „%1“. Ово име је резервисано за системску базу података.

en: Cannot create table without fields.
sr: Не могу да направим табелу без поља.

en: Cannot delete database - name not specified.
sr: Не могу да обришем базу — није назначено име.

en: Cannot delete system database "%1".
sr: Не могу да обришем системску базу података „%1“.

en: Cannot drop database - name not specified.
sr: Не могу да оставим базу — није назначено име.

en: Cannot fetch next record.
sr: Не могу да дохватим следећи запис.

en: Cannot find any database for temporary connection.
sr: Не могу да нађем ни једну базу података за привремену везу.

en: Cannot switch to data view, because query design is empty.
    First, please create your design.
sr: Не могу да пребацим на приказ података зато што је дизајн упита празан.
    Направите прво свој дизајн.

en: Cannot switch to data view, because table design is empty.
    First, please create your design.
sr: Не могу да пребацим на приказ података зато што је дизајн табеле празан.
    Направите прво свој дизајн.

en: Caption
sr: Натпис

en: Caption:
sr: Натпис:

en: Checks query for validity.
sr: Проверава исправност упита.

en: Child Frame
sr: Дечји оквир

en: Choose File
sr: Изаберите фајл

en: Choose a file
sr: Изаберите фајл

en: Choose a project
sr: Одабери пројекат

en: Clear history
sr: Очисти историјат

en: Click "Advanced" button if you want to create a new database on a server instead of a file.
sr: Кликните на дугме „Напредно“ ако желите да направите нову базу података на серверу уместо у фајлу.

en: Click "Advanced" button if you want to find an existing project on a server rather than a file.
sr: Кликните на дугме „Напредно“ ако желите да нађете постојећи пројекат на серверу уместо у фајлу.

en: Click "Back" button if you want to open existing Kexi project file.
sr: Кликните на дугме „Назад“ ако желите да отворите постојећи Kexi-јев фајл пројекта.

en: Close Object
sr: Затвори објекат

en: Close the current project
sr: Затвори текући пројекат

en: Closes the current project.
sr: Затвора текући пројекат.

en: Coffee sponsoring
sr: Спонзорство за кафу

en: Column
sr: Колона

en: Column width
sr: Ширина колона

en: Comments
sr: Коментари

en: Connection
sr: Веза

en: Connection already established.
sr: Веза је већ успостављена.

en: Context Help
sr: Контекстна помоћ

en: Copy to Clipboard
sr: Копирај у клипборд

en: Could not alter table "%1" using the same table.
sr: Нисам могао да изменим табелу „%1“ користећи исту табелу.

en: Could not create project "%1"
sr: Не могу да направим пројекат „%1“

en: Could not create the same table "%1" twice.
sr: Не могу да направим исту табелу „%1“ двапут.

en: Could not find any database drivers.
sr: Није могуће пронаћи ниједан управљачки програм за базу података.

en: Could not find database driver "%1".
sr: Не могу да нађем драјвер за базу података „%1“.

en: Could not load database driver "%1".
sr: Не могу да учитам драјвер за базу података „%1“.

en: Could not load list of available projects for connection "%1"
sr: Не могу да учитам листу доступних пројеката за везу „%1“

en: Could not open project "%1"
sr: Не могу да отворим пројекат „%1“

en: Could not remove file "%1".
sr: Не могу да уклоним фајл „%1“.

en: Could not remove object's data.
sr: Не могу да уклоним податке објекта.

en: Could not rename object "%1".
sr: Не могу да преименујем објекат „%1“.

en: Could not set empty name for this object.
sr: Не могу да ставим празно име за овај објекат.

en: Could not start project "%1" in Final Mode.
sr: Нисам могао да покренем пројекат „%1“ у коначном режиму.

en: Could not use this name. Object with name "%1" already exists.
sr: Не могу да употребим ово име. Објекат по имену „%1“ већ постоји.

en: Create
sr: Направи

en: Create &Script...
sr: Направи &скрипту...

en: Create Project
sr: Направи пројекат

en: Create a new project
sr: Направи нови пројекат

en: Create new
    database:
sr: Направи нову
    базу података:

en: Creates a new project. Currently opened project is not affected.
sr: Прави нови пројекат. Тренутно отворени пројекат се не дира.

en: Creating New Project
sr: Правим нови пројекат

en: Criteria
sr: Критеријуми

en: Cross
sr: Крстић

en: Current row number
sr: Број текуће врсте

en: Currently no database is used.
sr: Тренутно се не користи ниједна база података.

en: Custom socket:
sr: Посебан сокет:

en: Custom:
sr: Посебно:

en: D&esign View
sr: &Дизајнерски приказ

en: Data View
sr: Приказ података

en: Data identifier: "%1".
sr: Идентификатор података: „%1“.

en: Data may be corrupted.
sr: Подаци могу бити искварени.

en: Data type
sr: Тип података

en: Database
sr: База података

en: Database "%1" already exists.
sr: База података „%1“ већ постоји.

en: Database "%1" created but could not be opened.
sr: База „%1“ је направљена, али не може бити отворена.

en: Database Connection
sr: Веза са базом података

en: Database Form
sr: Форма базе података

en: Database Location
sr: Локација базе података

en: Database creation for everyone
sr: Прављење база података за свакога

en: Database file "%1" does not exist.
sr: Фајл базе података „%1“ не постоји.

en: Database file "%1" is not readable.
sr: Фајл безе података „%1“ није читљив.

en: Database file "%1" is not writable.
sr: Фајл безе података „%1“ није уписив.

en: Database is persistent
sr: База података је трајна

en: Database version (%1) does not match Kexi application's version (%2)
sr: Верзија базе података (%1) не слаже се са верзијом Kexi-ја (%2)

en: Datasource:
sr: Извор података:

en: Date
sr: Датум

en: Date and time
sr: Датум и време

en: Date/Time
sr: Датум/време

en: Default Kexi embedded engine
sr: Подразумевани Kexi-јев уграђени мотор

en: Default Value
sr: Подразумевана вредност

en: Default value
sr: Подразумевана вредност

en: Delete Field
sr: Обриши поље

en: Delete Object
sr: Обриши објекат

en: Delete Row
sr: Обриши врсту

en: Delete object
sr: Обриши објекат

en: Deletes currently selected object.
sr: Брише тренутно изабрани објекат.

en: Deletes currently selected row from a table.
sr: Брише тренутно изабрану врсту из табеле.

en: Descending
sr: Опадајуће

en: Design View
sr: Дизајнерски приказ

en: Design has been changed. You must save it before switching to other view.
sr: Дизајн је измењен. Морате га снимити пре пребацивања на други приказ.

en: Destination Field
sr: Одредишно поље

en: Developer & Maintainer
sr: Програмер и одржавалац

en: Developer, Designer, KexiDB, commercially supported version, win32 port
sr: Програмер, дизајнер, комерцијално подржана верзија, порт на win32

en: Disable Forms
sr: Искључи форме

en: Do not show this wizard again
sr: Немој више да приказујеш овај чаробњак

en: Do you want to cancel any changes made to this SQL text?
sr: Желите ли да откажете измене учињене у овом SQL тексту?

en: Do you want to delete selected row?
sr: Желите ли да обришете изабрану врсту?

en: Do you want to remove item "%1" from collection "%2"?
sr: Желите ли да уклоните ставку „%1“ из колекције „%2“?

en: Do you want to remove:
sr: Желите ли да уклоните:

en: Do you want to save invalid query?
sr: Желите ли да снимите неисправан упит?

en: Do you want to save the design now?
sr: Желите ли сада да снимите дизајн?

en: Don't show me this dialog again
sr: Немој више да ми приказујеш овај дијалог

en: Don't show me this question again.
sr: Немој више да ми приказујеш ово питање.

en: Double precision number
sr: Број двоструке прецизности

en: Driver:
sr: Управљачки програм:

en: Easy-to-use database for storing information about your CD collection.
sr: База за похрањивање података о вашој колекцији CD-ова, која се лако користи.

en: Edit Collection...
sr: Уреди колекцију...

en: Edit Form Connections
sr: Уреди везе форме

en: Edit Pixmap Collection
sr: Уреди колекцију пиксмапа

en: Edit Pixmap Collection: %1
sr: Уреди колекцију пиксмапа: %1

en: Edit Tab Order
sr: Уреди редослед језичака

en: Embed database into projectfile
    WARNING: You will lose transactional and
    integrity protection.
sr: Угњезди базу података у пројектни фајл
    УПОЗОРЕЊЕ: Овим ћете изгубити заштиту
    трансакција и идентитера.

en: Enable Forms
sr: Укључи форме

en: Engine
sr: Мотор

en: Enter a filename
sr: Унесите име фајла

en: Enter a new Kexi project's file name:
sr: Унесите име за фајл новог Kexi-јевог пројекта:

en: Enter project caption
sr: Унесите натпис пројекта

en: Enter project's database name
sr: Унесите име базе података пројекта

en: Entered value is invalid.
sr: Унешена вредност је неисправна.

en: Error creating database "%1" on the server.
sr: Грешка приликом прављења базе „%1“ на серверу.

en: Error during loading part module "%1"
sr: Грешке током учитавање модула дела „%1“

en: Error during starting temporary connection using "%1" database name.
sr: Грешка приликом привремене везе коришћењем имена базе „%1“.

en: Error in database connection
sr: Грешка у вези са базом података

en: Error on commit transaction
sr: Грешка при извршавању трансакције

en: Error on rollback transaction
sr: Грешка приликом враћања трансакције

en: Error opening database cursor.
sr: Грешка при отварању курсора базе података.

en: Error reading Final Mode data.
sr: Грешка при читању података коначног режима.

en: Error while executing SQL statement.
sr: Грешка при извршавању SQL наредбе.

en: Error while reading the document.
sr: Грешка при читању документа.

en: Error: %1
sr: Грешка: %1

en: Execute Script
sr: Изврши скрипту

en: Existing project databases on server <b>%1</b>:
sr: Постојећи пројекти база података на серверу <b>%1</b>:

en: Existing table
sr: Постојећа табела

en: Exit Main Application
sr: Изађи из главног програма

en: Expenses
sr: Трошкови

en: Failed loading object's data.
sr: Нисам успео да учитам податке објекта.

en: Failed loading object's definition.
sr: Нисам успео да учитам дефиницију објекта.

en: False
sr: Нетачно

en: Field Mapping
sr: Мапирање поља

en: Field name
sr: Име поља

en: Field not found
sr: Поље није пронађено

en: Fields
sr: Поља

en: File name expected for file-based database driver.
sr: Очекивано је име фајла за управљачки програм базе података базиране на фајловима.

en: Finishing
sr: Завршавање

en: First row
sr: Прва врста

en: Floating point number
sr: Број у покретној запети

en: Forbidden
sr: Забрањено

en: Form
sr: Форма

en: Format Toolbar
sr: Трака за форматирање

en: Former Developer
sr: Бивши програмер

en: Forms
sr: Форме

en: Forms will be available after restarting Kexi application.
sr: Форме ће бити доступне после поновног покретања Kexi-ја.

en: Forms will be hidden after restarting Kexi application.
sr: Форме ће бити скривене после поновног покретања Kexi-ја.

en: From File...
sr: Из фајла...

en: From Server...
sr: Са сервера...

en: Go to Project navigator panel
sr: Иди на панел навигатора пројекта

en: Go to Property editor panel
sr: Иди на панел уређивача својстава

en: Goes to Project navigator panel.
sr: Иде на панел навигатора пројекта.

en: Goes to Property editor panel.
sr: Иде на панел уређивача својстава.

en: Group by
sr: Групиши по

en: Hide Context Help
sr: Сакриј контекстну помоћ

en: Host:
sr: Домаћин:

en: Huge
sr: Огромна

en: Icon:
sr: Икона:

en: Icons and UI-Research
sr: Иконе и истраживање за UI

en: Image Gallery
sr: Галерија слика

en: Import Destination
sr: Одредиште увоза

en: Important Information
sr: Важне информације

en: Incompatible database driver's "%1" version: found version %2, expected version %3.
sr: Неодговарајућа верзија драјвера базе података „%1“: пронађена верзија је %2, а очекивана је %3.

en: Indexed
sr: Индексна

en: Initial design improvements
sr: Почетна побољшања дизајна

en: Insert one empty row above
sr: Убаци једну празну врсту изнад

en: Inserts one empty row above currently selected table row.
sr: Убацује једну празну врсту изнад тренутно изабране врсте табеле.

en: Integer number
sr: Цео број

en: Internal error while retrieving information. (No driver installed ?)
sr: Интерна грешка приликом добављања информација. (Управљачки програм није инсталиран?)

en: Invalid database contents.
sr: Неисправан садржај базе података.

en: Invalid database driver's "%1" implementation:
sr: Неисправна имплементација драјвера базе података „%1“:

en: Invalid group
sr: Неисправна група

en: Invalid object name "%1"
sr: Неисправно име објекта „%1“

en: Invalid type
sr: Неисправан тип

en: It is a system object.
sr: То је системски објекат.

en: Item:
sr: Ставка:

en: Kexi Mail Merge
sr: Kexi-јево стапање поште

en: Kexi can help you with creation of %2 using data sources in almost no time with the "%1 Wizard"
sr: Помоћу „Чаробњака %1“, Kexi вам може помоћи да за час направите %2 користећи изворе података.

en: Kexi will create a new blank database. Click "OK" button to proceed.
sr: Kexi ће да направи нову празну базу података. За наставак притисните дугме „У реду“.

en: Kexi will create a new database project. Select a storage method which will be used to store the new project.
sr: Kexi ће направити нови пројекат базе података. Изаберите режим складиштења који ће се користити за нови пројекат.

en: KexiPropertyEditor and FormDesigner
sr: Kexi-јев уређивач својстава и дизајнер форми

en: Large
sr: Велика

en: Last row
sr: Последња врста

en: Lay Out Widgets &Horizontally
sr: Распореди контроле &водоравно

en: Lay Out Widgets &Vertically
sr: Распореди контроле &усправно

en: Lay Out Widgets in &Grid
sr: Распореди контроле у &мрежи

en: Length
sr: Дужина

en: Lets you configure Kexi.
sr: Омогућава вам да подесите Kexi.

en: Lets you configure shortcut keys.
sr: Омогућава вам да подесите тастере пречица.

en: Lets you configure toolbars.
sr: Омогућава вам да подесите траке са алатима.

en: Light
sr: Лако

en: Line Edit
sr: Линијско уређивање

en: Load From File...
sr: Учитај из фајла...

en: Load KDE Icon by Name
sr: Учитај KDE икону по имену

en: Loading Import Plugin
sr: Учитавам прикључак за увоз

en: Local
sr: Локална

en: Localhost
sr: Локални домаћин

en: Location
sr: Локација

en: Long text
sr: Дугачак текст

en: MDI Mode:
sr: MDI режим:

en: Mail Merge - Editor
sr: Стапање поште — Уређивач

en: Main
sr: Главна

en: Mapping Between Source and Destination Fields
sr: Мапирање између изворишних и одредишних поља

en: Max
sr: Макс.

en: Medium
sr: Средња

en: Menubar
sr: Трака менија

en: Message from server:
sr: Порука од сервера:

en: Message:
sr: Порука:

en: Min
sr: Мин.

en: Move Field Down
sr: Помери поље надоле

en: Move Field Up
sr: Помери поље нагоре

en: Name
sr: Име

en: Name:
sr: Име:

en: Names of internal Kexi objects are starting with "kexi__".
sr: Имена унутрашњих објеката Kexi-ја почињу са „kexi__“.

en: New Blank Database Project
sr: Нови празан пројекат базе података

en: New Business Database Project Templates
sr: Шаблони пројеката нове пословне базе података

en: New Code
sr: Нови кôд

en: New Personal Database Project Templates
sr: Шаблони пројеката нове личне базе података

en: New database
sr: Нова база података

en: New project stored in a file
sr: Нови пројекат је похрањен у фајл

en: New project stored on a database server
sr: Нови пројекат је похрањен на серверу базе података

en: New row
sr: Нова врста

en: New table
sr: Нова табела

en: Next row
sr: Следећа врста

en: No Final Mode data found.
sr: Подаци коначног режима нису пронађени.

en: No View
sr: Без приказа

en: No connection for cursor open operation specified
sr: Није назначена ниједна веза за операцију отварања курсора

en: No parts module for mime type "%1"
sr: Нема модула дела за MIME тип „%1“

en: No query specified
sr: Упит није наведен

en: No query statement or schema defined.
sr: Шема или наредба упита није дефинисана.

en: No such driver service: "%1".
sr: Овакав сервис драјвера не постоји: „%1“.

en: None
sr: Никако

en: Not connected to the database server.
sr: Веза са сервером базе података није успостављена.

en: Note: This table is already filled with data which will be removed.
sr: Напомена: Ова табела је већ испуњена подацима који ће бити уклоњени.

en: Object
sr: Објекат

en: Open &Existing Project
sr: Отвори постој&ећи пројекат

en: Open &Recent Project
sr: Отво&ри скорашњи пројекат

en: Open Existing Project
sr: Отвори постојећи пројекат

en: Open File
sr: Отвори фајл

en: Open Object
sr: Отвори објекат

en: Open Project
sr: Отвори пројекат

en: Open Recent Project
sr: Отвори скорашњи пројекат

en: Open Script
sr: Отвори скрипту

en: Open With...
sr: Отвори помоћу...

en: Open an existing project
sr: Отвори постојећи пројекат

en: Opening object "%1" failed.
sr: Отварање објекта „%1“ није успело.

en: Opens an existing project. Currently opened project is not affected.
sr: Отвара постојећи пројекат. Тренутно отворени пројекат се не дира.

en: Original Form Designer, Original UIModes & much more
sr: Првобитни дизајнер форми, првобитни UI режими и још много тога

en: Original code cleanings
sr: Првобитно пречишћавање кода

en: Other
sr: Остало

en: Other &Licenses
sr: Друге &лиценце

en: Parameter
sr: Параметар

en: Parameters:
sr: Параметри:

en: Part:
sr: Део:

en: Password:
sr: Лозинка:

en: Personal Databases
sr: Личне базе података

en: Please Choose Where You Would Like to Import the Data To
sr: Изаберите где желите да увезете податке

en: Please be patient for a few seconds, while the appropriate plugin for your request is being loaded.
sr: Сачекајте неколико секунди док се учитава одговарајући прикључак за ваш захтев.

en: Please choose into which fields of the selected destination table the imported data fields should be inserted
sr: Изаберите у која поља изабране одредишне табеле треба убацити увежена поља података

en: Please enter the caption.
sr: Унесите натпис.

en: Please enter the name.
sr: Унесите име.

en: Please enter your query and execute "Check query" function to verify it.
sr: Унесите свој упит и извршите функцију „Провери упит“ да бисте га проверили.

en: Please note that forms are currently unstable functionality, provided <u>only for your preview</u>.
sr: Функционалност форми је тренутно нестабилна, дата је <u>само вама за преглед</u>.

en: Pointing Hand
sr: Показујућа рука

en: Port:
sr: Порт:

en: PostgreSQL database driver
sr: Драјвер за PostgreSQL базе података

en: Precision
sr: Прецизност

en: Previous row
sr: Претходна врста

en: Primary Key
sr: Примарни кључ

en: Primary key's field "%1" cannot be empty.
sr: Примарни кључ поља „%1“ не може бити празан.

en: Project
sr: Пројекат

en: Project Data
sr: Подаци пројекта

en: Project Name
sr: Име пројекта

en: Project Navigator
sr: Навигатор пројекта

en: Project Properties
sr: Својства пројекта

en: Project Settings
sr: Подешавања пројекта

en: Project caption:
sr: Натпис пројекта:

en: Project relationships
sr: Релације у пројекту

en: Project's database name:
sr: Име базе података пројекта:

en: Property
sr: Својство

en: Property Editor
sr: Уређивач својстава

en: Query
sr: Упит

en: Query "%1" does not exist.
sr: Упит „%1“ не постоји.

en: Query Parameters
sr: Параметри упита

en: Query columns
sr: Колоне упита

en: Query data may be corrupted.
sr: Подаци упита могу бити искварени.

en: Query definition loading failed.
sr: Учитавање дефиниције упита није успело.

en: Query executing failed.
sr: Извршавање упита није успело.

en: Query statement is empty.
sr: Наредба упита је празна.

en: Relations
sr: Релације

en: Relationship
sr: Релација

en: Relationships
sr: Релације

en: Remote
sr: Удаљена

en: Remote host
sr: Удаљени домаћин

en: Remove Record
sr: Уклони слог

en: Report
sr: Извештај

en: Required
sr: Захтевана

en: Row changing failed.
sr: Измена врсте није успела.

en: Row deleting failed.
sr: Брисање врсте није успело.

en: Row deleting on the server failed.
sr: Брисање врсте на серверу није успело.

en: Row inserting failed.
sr: Убацивање врсте није успело.

en: Row inserting on the server failed.
sr: Убацивање врсте на серверу није успело.

en: Row updating on the server failed.
sr: Ажурирање врсте на серверу није успело.

en: Row:
sr: Врста:

en: Row:
sr: Врста:

en: SQL Query History
sr: Историјат SQL упита

en: SQL Query Text
sr: Текст SQL упита

en: SQL statement:
sr: SQL наредба:

en: Save &As...
sr: Сними к&ао...

en: Save Object As
sr: Сними објекат као

en: Save currently selected table row's data
sr: Сними податке из тренутно изабране врсте табеле

en: Save object as
sr: Сними објекат као

en: Save object changes
sr: Сними измене објекта

en: Save password
sr: Сними лозинку

en: Save password in the projectfile
sr: Сними лозинку у фајлу пројекта

en: Save to File...
sr: Сними у фајл...

en: Saves currently selected table row's data.
sr: Снима податке из тренутно изабране врсте табеле.

en: Saves object changes from currently selected window under a new name (within the same project).
sr: Снима измене објекта из тренутно изабраног прозора под новим именом (у оквиру истог пројекта).

en: Saves object changes from currently selected window.
sr: Снима измене објекта из тренутно изабраног прозора.

en: Saving "%1" object failed.
sr: Снимање објекта „%1“ није успело.

en: Saving changes for existing table design is now required.
sr: Сада је неопходно снимити измене за постојећи дизајн табеле.

en: Saving new "%1" object failed.
sr: Снимање новог објекта „%1“ није успело.

en: Saving object's data failed.
sr: Снимање података објекта није успело.

en: Saving object's definition failed.
sr: Снимање дефиниције објекта није успело.

en: Script
sr: Скрипта

en: Scripts
sr: Скрипте

en: Select Database
sr: Изаберите базу података

en: Select Project's Caption
sr: Одаберите натпис пројекта

en: Select Project's Caption & Database Name
sr: Одаберите натпис пројекта и име базе података

en: Select Project's Location
sr: Одаберите локацију пројекта

en: Select Storage Method
sr: Одаберите метод похрањивања

en: Select a pixmap from %1
sr: Изаберите пиксмапу из %1

en: Select database server's connection you wish to use to create a new Kexi project. <p>Here you may also add, edit or remove connections from the list.
sr: Одаберите везу са сервером базе података коју желите да користите да бисте направили нови Kexi-јев пројекат. <p>Такође, овде можете и додавати, уређивати и уклањати везе из листе.

en: Select from existing databases:
sr: Изаберите из постојећих база података:

en: Select one of these existing projects on server <b>%1</b>:
sr: Одаберите једеан од ових постојећих пројеката са сервера <b>%1</b>:

en: Select server connection for a new project
sr: Изаберите везу са сервером за нови пројекат

en: Selected view mode (%1) is not supported by this object type (%2)
sr: Изабрани режим приказа (%1) није подржан овим типом објекта (%2)

en: Selected view mode is not supported for "%1" object.
sr: Изабрани режим приказа није подржан за објекат „%1“.

en: Send Widget to Back
sr: Пошаљи контролу иза свега

en: Server Information
sr: Информације о серверу

en: Server result name:
sr: Име серверског резултата:

en: Setup New Table
sr: Постави нову табелу

en: Short integer number
sr: Кратки цео број

en: Show Context Help
sr: Прикажи контекстну помоћ

en: Show Menubar
sr: Прикажи траку менија

en: Show SQL History
sr: Прикажи SQL историјат

en: Show Taskbar
sr: Прикажи траку са задацима

en: Shows or hides SQL editor's history.
sr: Приказује или сакрива историјат SQL уређивача.

en: Shows project relationships.
sr: Приказује релације у пројекту.

en: Single precision number
sr: Број једноструке прецизности

en: Size All
sr: Величина све

en: Size Backslash
sr: Величина обрнуто кроз

en: Size Horizontal
sr: Величина водоравно

en: Size Slash
sr: Величина кроз

en: Size Vertical
sr: Величина усправно

en: Small
sr: Мала

en: Socket:
sr: Сокет:

en: Sorry, this driver is not available with current version of %1.
sr: Извините, овај драјвер није доступан са тренутном верзијом %1.

en: Sorting
sr: Сортирање

en: Source
sr: Извор

en: Source file name:
sr: Име изворног фајла:

en: Specified document could not be opened.
sr: Наведени документ не може да се отвори.

en: Specified object could not be opened.
sr: Наведени објекат није могао да се отвори.

en: Specified part does not exist
sr: Наведени део не постоји

en: Specified plugin does not exist.
sr: Наведени прикључак не постоји.

en: Split Horizontal
sr: Подела водоравна

en: Split Vertical
sr: Подела усправна

en: Start new object design of type <object_type>
sr: Покрени нови дизајн објекта типа <object_type>

en: Start project in the Design Mode, regardless 
    of the project settings
sr: Покрени објекат у дизајнерском режиму, 
    без обзира на подешавања пројекта

en: Start project in the Final Mode, regardless 
    of the project settings
sr: Покрени објекат у коначном режиму, 
    без обзира на подешавања пројекта

en: Startup
sr: Покретање

en: State
sr: Стање

en: Subtype
sr: Подтип

en: Sum
sr: Збиру

en: Summary:
sr: Сажетак:

en: Switch to Data View mode
sr: Пребаци на режим приказа података

en: Switch to Design View mode
sr: Пребаци на режим дизајнерског приказа

en: Switch to Text View mode
sr: Пребаци на режим текстуалног приказа

en: Switches to Data View mode.
sr: Пребацује на режим приказа података.

en: Switches to Design View mode.
sr: Пребацује на режим дизајнерског приказа.

en: Switches to Text View mode.
sr: Пребацује на режим текстуалног приказа.

en: Switching to other view failed (%1).
sr: Пребацивање на други приказ није успело (%1).

en: Syntax Error
sr: Синтаксна грешка

en: System name "%1" cannot be used as one of fields in "%2" table.
sr: Системско име „%1“ не може да се користи као једно од поља у табели „%2“.

en: System name "%1" cannot be used as table name.
sr: Системско име „%1“ не може да се користи као име табеле.

en: Tab Page
sr: Страна са језичцима

en: Table
sr: Табела

en: Table "%1" already exists.
sr: Табела „%1“ већ постоји.

en: Table "%1" cannot be removed.
sr: Табела „%1“ не може да се уклони.

en: Table "%1" does not exist.
sr: Табела „%1“ не постоји.

en: Table "%1" has no "%2" field
sr: Табела „%1“ нема поље „%2“

en: Table Properties
sr: Својства табеле

en: Table not found
sr: Табела није пронађена

en: Table:
sr: Табела:

en: Task Bar
sr: Трака са задацима

en: Text
sr: Текст

en: Text View
sr: Текстуални приказ

en: The <B>KEXI team</B> wishes you a lot of productive work, with this product. <BR><HR><BR>If you have found a <B>bug</B> or have a <B>feature</B> request, please don't hesitate to report it at our <A href="http://www.kexi-project.org/cgi-bin/bug.pl"> issue tracking system </A>.<BR><HR><BR>If you would like to <B>join</B> our effort, the <B>development</B> documentation at <A href="http://www.kexi-project.org">www.kexi-project.org</A> is a good starting point.
sr: <B>KEXI тим</B> вам жели много продуктивног рада са овим производом.t. <BR><HR><BR>Ако се пронашли <B>грешку</B> или имате <B>жељу</B>, не оклевајте да то пријавите на нашем <A href="http://www.kexi-project.org/cgi-bin/bug.pl"> систему за праћење </A>.<BR><HR><BR>Ако желите да се <B>придружите</B> нашим напорима, <B>развоју</B> документације <A href="http://www.kexi-project.org">www.kexi-project.org</A> је одлична полазна тачка.

en: The column's constraint is declared as NOT EMPTY and NOT NULL.
sr: Ограничење колоне је да не може бити празна или нулта.

en: The column's constraint is declared as NOT EMPTY.
sr: Ограничење колоне је да не може бити празна.

en: The column's constraint is declared as NOT NULL.
sr: Ограничење колоне је да не може бити нулта.

en: The database "%1" does not exist.
sr: База података „%1“ не постоји.

en: The file "%1" already exists.
    Do you want to overwrite it?
sr: Фајл „%1“ већ постоји.
    Жлите ли да га препишете?

en: The file "%1" doesn't exist.
sr: Фајл „%1“ не постоји.

en: The file "%1" is not readable.
sr: Фајл „%1“ није читљив.

en: The file "%1" is not recognized as being supported by Kexi.
sr: Фајл „%1“ није препознат као подржан од стране Kexi-ја.

en: The file %1 doesn't exist.
sr: Фајл %1 не постоји.

en: The query is correct
sr: Упит је исправан

en: The query is incorrect
sr: Упит није исправан

en: The query you entered is incorrect.
sr: Упит који сте унели није исправан.

en: This function is not available
sr: Ова функција није доступна

en: This shows useful tips on the use of this application.
sr: Ово показује корисне савете за употребу овог програма.

en: This software is developed by Kexi Team - an international group
    of independent developers, with additional assistance and support
    from the OpenOffice Polska company.
    
    Visit the company Home Page: http://www.openoffice.com.pl
sr: Ова софтвер развио је тим Kexi-ја — интернационална група
    независних програмера, уз додатну помоћ и подршку компаније
    OpenOffice Polska.
    
    Посетите компанијску веб-страну: http://www.openoffice.com.pl

en: Time
sr: Време

en: To Bottom
sr: На дну

en: To Fit
sr: Да се уклапа

en: To Grid
sr: У мрежи

en: To Left
sr: Лево

en: To Narrowest
sr: На најуже

en: To Right
sr: Десно

en: To Shortest
sr: На најниже

en: To Tallest
sr: На највише

en: To Top
sr: На врху

en: To Widest
sr: На најшире

en: To create a relationship simply drag the source field onto the target field. An arrowhead is used to show which table is the parent (master) and which table is the child (slave) in the relationship.
sr: Да бисте направили релацију, једноставно превуците изворно на циљно поље. Појавиће се стрелица која ће показивати која табела у релацији је родитељска (надређена), а која дечја (подређена).

en: Toolbar:
sr: Трака са алатима:

en: Toolbars
sr: Траке са алатима

en: Toplevel
sr: Највиши ниво

en: Totals
sr: Укупно

en: Transaction already started.
sr: Трансакција је већ отпочела.

en: Transaction not started.
sr: Трансакција није започета.

en: True
sr: Тачно

en: Type
sr: Тип

en: Type:
sr: Тип:

en: Unique
sr: Јединствена

en: Unknown
sr: Непознато

en: Unknown error
sr: Непозната грешка

en: Unknown table "%1"
sr: Непозната табела „%1“

en: Unsigned number
sr: Неозначени број

en: Unspecified error encountered
sr: Појавила се неодређена грешка

en: Up Arrow
sr: Стрелица горе

en: Use user settings
sr: Користи корисничка подешавања

en: User:
sr: Корисник:

en: Username:
sr: Корисничко име:

en: Value
sr: Вредност

en: Value of "%1" is not initialized for the driver.
sr: Вредност „%1“ није иницијализована за драјвер.

en: Visible
sr: Видљиво

en: Waiting
sr: Чекање

en: We are sorry, templates are not yet available.
sr: Извините, шаблони нису још увек доступни.

en: Welcome
sr: Добродошли

en: What's This
sr: Шта је ово

en: What's this
sr: Шта је ово

en: Widgets
sr: Контроле

en: Yes/No
sr: Да/не

en: Yes/No value
sr: Да/не вредност

en: You cannot use name "%1" for your object.
    It is reserved for internal Kexi objects. Please choose another name.
sr: Не можете употребити име „%1“ за свој објекат.
    Резервисано је за унутрашње објекте Kexi-ја. Изаберите друго име.

en: You have added "%1" field name twice.
    Field names cannot be repeated. Correct name of the field.
sr: Додали сте име поља „%1“ двапут.
    Имена поља не могу се понављати. Исправите име поља.

en: You have added no fields.
    Every table should have at least one field.
sr: Нисте додали ниједно поље.
    Свака табела би требало да има бар једно поље.

en: You have now provided all information needed for importing. Just click the <b>Finish</b> button to eventually start the import process. If you have changed your mind and don't want to import anything, click the <b>Cancel</b> button.
sr: Сада сте дали све информације потребне за увожење. Само кликните на дугме <b>Заврши</b> да бисте покренули процес увожења. Ако сте се предомислили и не желите ништа да увезете, кликните на дугме <b>Откажи</b>.

en: You have requested selected objects to be opened automatically on startup. Several objects cannot be opened.
sr: Захтевали сте да се одабрани објекти аутоматски отварају по покретању. Неки од њих нису могли бити отворени.

en: You should enter field name.
sr: Требало би да унесете име поља.

en: cannot create object -
sr: не могу да направим објекат —

en: cannot create object of type "%1"
sr: не могу да направим објекат типа „%1“

en: cannot open object
sr: не могу да отворим објекат

en: default port
sr: подразумевани порт

en: file
sr: фајл

en: hStretch
sr: вод. растезање

en: height
sr: висина

en: horSizeType
sr: тип величине вод.

en: main
sr: главно

en: object not found
sr: објекат није пронађен

en: of
sr: од

en: reason:
sr: разлог:

en: unknown object type "%1"
sr: непознат тип објекта „%1“

en: vStretch
sr: усп. растезање

en: verSizeType
sr: тип величине усп.

en: width
sr: ширина
