kexi - en to sl translation catalogue (413 entries)

en:  Line: %1 Col: %2
sl:  Vrstica: %1  Stolpec: %2

en: "%1" column requires a value to be entered.
sl: Vrstica »%1« potrebuje vnešeno vrednost

en: "%1" value has to be entered.
sl: Vrednost za »%1« mora biti vnešena.

en: %1 "%2" already exists.
    Please choose other name.
sl: %1 »%2« že obstaja.
    Prosim izberite drugo ime.

en: &Add
sl: &Dodaj

en: &Advanced
sl: &Napredno

en: &Back
sl: &Nazaj

en: &Close Project
sl: &Zapri projekt

en: &Create
sl: &Ustvari

en: &Create Object...
sl: &Ustvari predmet ...

en: &Create Object: %1...
sl: &Ustvari predmet: %1 ...

en: &Create Project
sl: &Ustvari projekt

en: &Data
sl: &Podatki

en: &Data View
sl: Po&datkovni prikaz

en: &Design
sl: O&blikuj

en: &Design Table
sl: &Zasnuj tabelo

en: &Export
sl: &Izvozi

en: &Finish
sl: &Končaj

en: &Hide Selected Table/Query
sl: S&krij izbrano tabelo/poizvedbo

en: &Import
sl: U&vozi

en: &Insert Empty Row
sl: &Vstavi prazno vrstico

en: &More Projects...
sl: &Več projektov ...

en: &New...
sl: &Novo ...

en: &Open
sl: &Odpri

en: &Open Selected Table/Query
sl: &Odpri obstoječo tabelo/poizvedbo

en: &Open Table
sl: &Odpri tabelo

en: &Other
sl: &Drugo

en: &Project
sl: &Projekt

en: &Query
sl: &Poizvedba

en: &Relationships...
sl: &Razmerja ...

en: &Remove Selected Relationship
sl: O&dstrani izbrano razmerje

en: &Save Row
sl: &Shrani vrstico

en: &Text View
sl: &Besedilni prikaz

en: &Window
sl: &Okno

en: (c) 2002-2004, Kexi Team
    (c) 2003, 2004, OpenOffice Polska Ltd.
sl: (c) 2002 - 2004, ekipa Kexi
    (c) 2003, 2004, OpenOffice Polska Ltd.

en: *.png *.xpm *.bmp *.jpg|Pixmap Files
sl: *.png *.xpm *.bmp *.jpg|Slikovne datoteke

en: // code here!
sl: // tukaj je koda!

en: <P><b>Kexi will create a new database, which will be stored in a file on this computer.</b>
    <P>&nbsp;
sl: <P><b>Kexi bo ustvaril novo zbirko podatkov, ki bo shranjena v datoteki na tem računalniku.</b>
    <P>&nbsp;

en: <b>A project with database name "%1" already exists</b><p>Do you want to delete it and create a new one?
sl: <b>Projekt z zbirko podatkov z imenom »%1« že obstaja</b> <p>Ga želite zbrisati in ustvariti novega?

en: <b>Select existing Kexi project file to open:</b>
sl: <b>Izberite obstoječo projektno datoteko Kexi za odprtje:</b>

en: <b>There are Kexi projects you have recently opened.</b> Select one you wish to open:
sl: <b>Obstajajo projekti Kexi, ki ste jih odprli v zadnjem času.</b> Izberite enega za odprtje:

en: <p>The object has been modified: %1 "%2".</p><p>Do you want to save it?</p>
sl: <p>Predmet je bil spremenjen: %1 »%2«.</p><p>Ga želite shraniti?</p>

en: A database for archiving your image collection in a form of gallery.
sl: Zbirka podatkov za arhiviranje vaše zbirke slik v obliki galerije.

en: A database for managing your personal expenses.
sl: Zbirka podatkov za upravljanje vaših osebnih izdatkov.

en: A database that offers you a contact information
sl: Zbirka podatkov, ki ponuja informacije o stikih

en: A table has to have a primary key
sl: Tabela mora imeti glaven ključ

en: A table with no fields can't be created
sl: Tabela brez polj ne more biti ustvarjena

en: A widget to input text
sl: Gradnik za vnos besedila

en: Add New Field
sl: Dodaj novo polje

en: Add Parameter
sl: Dodaj parameter

en: Add Record
sl: Dodaj zapis

en: Address Book
sl: Adresar

en: Adjust Size
sl: Prilagodi velikost

en: Alias
sl: Vzdevek

en: All Kexi Files
sl: Vse datoteke Kexi

en: All Natively Supported File Types
sl: Vse domače podprte vrste datotek

en: All Supported File Types
sl: Vse podprte vrste datotek

en: Allow NULL
sl: Dovoli NULL

en: Always &use database server for creating new projects.
sl: Vedno &uporabi strežnik zbirke podatkov za ustvarjanje novih projektov.

en: Always &use files for creating new projects.
    Don't show me this dialog again.
sl: Vedno &uporabi datoteke za ustvarjanje novih projektov.
    Ne prikaži več tega pogovornega okna

en: An unknown error has been encountered while creating the destination table
sl: Prišlo je do neznane napake med ustvarjanjem ciljne tabele

en: Arrow
sl: Puščica

en: Ascending
sl: Naraščajoče

en: Authentication
sl: Overovljenje

en: Average
sl: Povprečno

en: Big integer number
sl: Veliko celo število

en: Blank
sl: Počisti

en: Blank Databases
sl: Prazne zbirke podatkov

en: Bold
sl: Polkrepko

en: Bugfixes, Original Table Widget
sl: Popravki, originalni gradniki tabel

en: Business Databases
sl: Poslovne zbirke podatkov

en: Byte
sl: Bajt

en: CD Catalog
sl: Katalog CD-jev

en: CQL++, SQL assistance
sl: Pomoč pri CQL++ in SQL

en: Cannot create database "%1". This name is reserved for system database.
sl: Ni moč ustvariti zbirke podatkov »%1«. To ime je rezervirano za sistemsko zbirko.

en: Cannot create table without fields.
sl: Ni možno zbrisati tabele brez polj.

en: Cannot switch to data view, because query design is empty.
    First, please create your design.
sl: Ni moč preklopiti na podatkovni prikaz, ker zasnova poizvedbe ni prazna.
    Najprej ustvarite vašo zasnovo.

en: Cannot switch to data view, because table design is empty.
    First, please create your design.
sl: Ni moč preklopiti na podatkovni prikaz, ker zasnova tabele ni prazna.
    Najprej ustvarite vašo zasnovo.

en: Caption
sl: Vsebina

en: Caption:
sl: Naslov:

en: Choose a file
sl: Izberite datoteko

en: Choose a project
sl: Izbrite projekt

en: Click "Advanced" button if you want to create a new database on a server instead of a file.
sl: Kliknite gumb »Napredno«, če želite ustvariti novo zbirko podatkov na strežniku namesto datoteke.

en: Click "Advanced" button if you want to find an existing project on a server rather than a file.
sl: Kliknite gumb »Napredno«, če želite dodati obstoječ projekt na strežniku namesto datoteke.

en: Click "Back" button if you want to open existing Kexi project file.
sl: Kliknite gumb »Nazaj«, če želite odpreti obstoječo projektno datoteko Kexi.

en: Close the current project
sl: Zapri trenuten projekt

en: Closes the current project.
sl: Zapre trenuten projekt.

en: Coffee sponsoring
sl: Sponzoriranje kave

en: Column
sl: Stolpec

en: Column width
sl: Širina stolpca

en: Comments
sl: Komentarji

en: Connection
sl: Povezava

en: Connection already established.
sl: Povezava je že vzpostavljena.

en: Context Help
sl: Kontekstna pomoč

en: Copy to Clipboard
sl: Kopiraj v odlagališče

en: Could not create project "%1"
sl: Ni moč ustvariti projekta »%1«

en: Could not find any database drivers.
sl: Ni moč najti nobenih gonilnikov zbirk podatkov.

en: Could not find database driver "%1".
sl: Ni moč najti gonilnika zbirke podatkov »%1«.

en: Could not load database driver "%1".
sl: Ni moč naložiti gonilnika zbirke podatkov »%1«.

en: Could not load list of available projects for connection "%1"
sl: Ni moč naložiti seznama razpoložljivih projektov za povezavo »%1«

en: Could not open project "%1"
sl: Ni moč odpreti projekta »%1«

en: Could not remove file "%1".
sl: Ni moč pdstraniti datoteke »%1«.

en: Create
sl: Ustvari

en: Create %1 using the "%1 Wizard"
sl: Ustvari %1 z uporabo »Čarovnika za %1«

en: Create &Script...
sl: Ustvari &skript ...

en: Create Project
sl: Ustvari projekt

en: Create a new project
sl: Ustvari nov projekt

en: Create new
    database:
sl: Ustvari novo
    zbirko podatkov:

en: Creates a new project. Currently opened project is not affected.
sl: Ustvari nov projekt. Trenutno odprti projekt ni prizadet.

en: Creating New Project
sl: Ustvarjanje novega projekta

en: Criteria
sl: Pogoj

en: Cross
sl: Križ

en: Current row number
sl: Številka trenutne vrstice

en: Custom socket:
sl: Poljubna vtičnica:

en: Custom:
sl: Po meri:

en: D&esign View
sl: Prikaz &zasnove

en: Data View
sl: Podatkovni prikaz

en: Data type
sl: Vrsta podatkov

en: Database
sl: Zbirka podatkov

en: Database "%1" already exists.
sl: Datoteka zbirke podatkov »%1« že obstaja.

en: Database "%1" created but could not be opened.
sl: Zbirka podatkov »%1« je ustvarjena, vendar ne more biti odprta.

en: Database Connection
sl: Povezava do baze podatkov

en: Database Form
sl: Obrazec podatkovne zbirke

en: Database Location
sl: Lokacija zbirke podatkov

en: Database creation for everyone
sl: Ustvarjanje zbirk podatkov za vsakogar

en: Database file "%1" does not exist.
sl: Datoteka zbirke podatkov »%1« ne obstaja.

en: Database file "%1" is not readable.
sl: Datoteka zbirke podatkov »%1« ni berljiva.

en: Database file "%1" is not writable.
sl: Datoteka zbirke podatkov »%1« ni zapisljiva.

en: Database is persistent
sl: Zbirka podatkov je trajna

en: Datasource:
sl: Vir podatkov:

en: Date
sl: Datum

en: Date and time
sl: Datum in čas

en: Date/Time
sl: Datum/Čas

en: Default Kexi embedded engine
sl: Privzet vgrajen pogon Kexija

en: Default Value
sl: Privzeta vrednost

en: Default value
sl: Privzeta vrednost

en: Delete Field
sl: Zbriši polje

en: Delete Row
sl: Zbriši vrstico

en: Delete object
sl: Zbriši predmet

en: Deletes currently selected object.
sl: Zbriše trenutno izbran predmet.

en: Deletes currently selected row from a table.
sl: Zbriše trenutno izbrano vrstico iz tabele.

en: Descending
sl: Padajoče

en: Design View
sl: Prikaz oblikovanja

en: Design has been changed. You must save it before switching to other view.
sl: Oblika se je spremenila. Shraniti morate pred preklopom na drug prikaz.

en: Destination Field
sl: Polje cilja

en: Developer & Maintainer
sl: Razvijalec in vzdrževalec

en: Developer, Designer, KexiDB, commercially supported version, win32 port
sl: Razvijalce, oblikovalec, KexiDB, komercialno podprta različica, prenos na win32

en: Disable Forms
sl: Onemogoči obrazce

en: Do you want to delete selected row?
sl: Ali želite izbrisati izbrano vrstico?

en: Do you want to remove:
sl: Želite odstraniti:

en: Don't show me this dialog again
sl: Ne prikaži več tega pogovornega okna

en: Don't show me this question again.
sl: Ne vprašaj me več tega.

en: Driver:
sl: Gonilnik:

en: Easy-to-use database for storing information about your CD collection.
sl: Preprosta zbirka podatkov za shranjevanje informacij o vaši zbirki CD-jev.

en: Edit Rich Text
sl: Uredi bogato besedilo

en: Edit Tab Order
sl: Uredi vrstni red zavihkov

en: Enable Forms
sl: Omogoči obrazce

en: Engine
sl: Pogon

en: Enter a filename
sl: Vnesite ime datoteke

en: Enter a new Kexi project's file name:
sl: Vnesite ime datoteke novega projekta Kexi:

en: Enter project caption
sl: Vnesite naslov projekta

en: Enter project's database name
sl: Vnesite ime zbirke podatkov projekta

en: Entered value is invalid.
sl: Vnešena vrednost je neveljavna.

en: Error creating database "%1" on the server.
sl: Napaka pri ustvarjanju zbirke podatkov »%1« na strežniku.

en: Error during loading part module "%1"
sl: Napaka med nalaganjem modula dela »%1«

en: Error in database connection
sl: Napaka pri povezovanju z zbirko

en: Error on commit transaction
sl: Napaka pri udejanjanju transakcije

en: Error on rollback transaction
sl: Napaka pri povrnitvi transakcije

en: Error while reading the document.
sl: Napaka med branjem dokumenta.

en: Error: %1
sl: Napaka: %1

en: Existing project databases on server <b>%1</b>:
sl: Obstoječe zbirke podatkov projekta na strežniku <b>%1</b>:

en: Existing table
sl: Obstoječa tabela

en: Expenses
sl: Stroški

en: False
sl: Napačno

en: Field name
sl: Ime polja

en: Fields
sl: Polja

en: Finishing
sl: Končevanje

en: First row
sl: Prva vrstica

en: Floating point number
sl: Število s plavajočo vejico

en: Forbidden
sl: Prepovedano

en: Form
sl: Obrazec

en: Forms will be available after restarting Kexi application.
sl: Obrazci bodo na voljo po vnovičnem zagonu programa Kexi.

en: Forms will be hidden after restarting Kexi application.
sl: Obrazci bodo skriti po vnovičnem zagonu programa Kexi.

en: From File...
sl: Iz datoteke ...

en: From Server...
sl: Iz strežnika ...

en: Go to Project navigator panel
sl: Pojdi v okno projektnega navigatorja

en: Go to Property editor panel
sl: Pojdi v okno urejevalnika lastnosti

en: Goes to Project navigator panel.
sl: Gre v okno projektnega navigatorja.

en: Goes to Property editor panel.
sl: Gre v okno urejevalnika lastnosti

en: Group by
sl: Razvrsti po

en: Hide Context Help
sl: Skrij kontekstno pomoč

en: Host:
sl: Gostitelj:

en: Icons and UI-Research
sl: Ikone in raziskovanje uporabniškega vmesnika

en: Image Gallery
sl: Galerija slik

en: Import Destination
sl: Cilj uvoza

en: Important Information
sl: Pomembne informacije

en: Indexed
sl: Indeksirano

en: Initial design improvements
sl: Izboljšave prvotne zasnove

en: Insert one empty row above
sl: Vstavi eno prazno vrstico zgoraj

en: Inserts one empty row above currently selected table row.
sl: Vstavi eno prazno vrstico nad trenutno izbrano vrstico.

en: Integer number
sl: Celo število

en: Internal error while retrieving information. (No driver installed ?)
sl: Notranja napaka med pridobivanjem informacij. (Ali je gonilnik nameščen?)

en: Invalid group
sl: neveljavna skupina

en: Invalid object name "%1"
sl: Neveljavno ime predmeta »%1«

en: Invalid type
sl: Neveljavna vrsta

en: Kexi Mail Merge
sl: Zlivanje pošte Kexi

en: Kexi will create a new blank database. Click "OK" button to proceed.
sl: Kexi bo sedaj ustvaril novo prazno zbirko podatkov. Kliknite gumb »V redu« za nadaljevanje.

en: Kexi will create a new database project. Select a storage method which will be used to store the new project.
sl: Kexi bo ustvaril nov projekt zbirke podatkov. Izberite način shranjevanja, ki bo uporabljenj za shranjevanje novega projekta.

en: KexiPropertyEditor and FormDesigner
sl: KexiPropertyEditor in FormDesigner

en: Label
sl: Oznaka

en: Last row
sl: Zadnja vrstica

en: Length
sl: Dolžina

en: Lets you configure Kexi.
sl: Omogoča nastavitev Kexija.

en: Lets you configure shortcut keys.
sl: Omogoča nastavitev bližnjičnih tipk.

en: Lets you configure toolbars.
sl: Omogoča nastavitev orodjarn.

en: Light
sl: Lahko

en: Line
sl: Vrstica

en: Line Edit
sl: Urejevalna vrstica

en: Load From File...
sl: Naloži iz datoteke ...

en: Loading Import Plugin
sl: Nalaganje vstavka uvoza

en: Local
sl: Krajevno

en: Localhost
sl: Krajevni gostitelj

en: Location
sl: Lokacija

en: Long text
sl: Dolgo besedilo

en: Mail Merge - Editor
sl: Zlivanje pošte - Urejevalnik

en: Max
sl: Najv.

en: Message:
sl: Sporočilo:

en: Min
sl: Najm.

en: Move Field Down
sl: Premakni polje dol

en: Move Field Up
sl: Premakni polje gor

en: Name
sl: Ime

en: Name:
sl: Ime:

en: Names of internal Kexi objects are starting with "kexi__".
sl: Imena notranjih predmetov Kexija se začne s »kexi__«.

en: New Blank Database Project
sl: Nova prazna zbirka podatkov

en: New Business Database Project Templates
sl: Nove projektne predloge osebnih zbirk podatkov

en: New Code
sl: Nova koda

en: New Personal Database Project Templates
sl: Nove projektne predloge osebnih zbirk podatkov

en: New database
sl: Nova zbirka podatkov

en: New project stored in a file
sl: Nov projekt shranjen v datoteko

en: New project stored on a database server
sl: Nov projekt shranjen na strežnik zbirke podatkov

en: New row
sl: Nova vrstica

en: New table
sl: Nova tabela

en: Next row
sl: Naslednja vrstica

en: No parts module for mime type "%1"
sl: Ni modula dela za zvrst MIME »%1«

en: No such driver service: "%1".
sl: Ni take gonilniške storitve: »%1«.

en: None
sl: Brez

en: Object
sl: Predmet

en: Open &Existing Project
sl: Odpri obs&toječ projekt

en: Open &Recent Project
sl: Odpri ne&daven projekt

en: Open Existing Project
sl: Odpri obstoječ projekt

en: Open File
sl: Odpri datoteko

en: Open Project
sl: Odpri projekt

en: Open Recent Project
sl: Odpri nedaven projekt

en: Open Script
sl: Odpri skript

en: Open With...
sl: Odpri z ...

en: Open an existing project
sl: Odpri obstoječ projekt

en: Opens an existing project. Currently opened project is not affected.
sl: Odpre obstoječ projekt. Trenutno odprt projekt ni prizadet.

en: Other
sl: Drugo

en: Other &Licenses
sl: Druge &licence

en: Parameters:
sl: Parametri:

en: Password:
sl: Geslo:

en: Personal Databases
sl: Osebne zbirke podatkov

en: Picture Label
sl: Slikovna oznaka

en: Please Choose Where You Would Like to Import the Data To
sl: Prosim izberite mesto, kamor bi radi uvozili podatke

en: Please be patient for a few seconds, while the appropriate plugin for your request is being loaded.
sl: Prosim počakajte nekaj sekund, medtem ko se nalaga primeren vstavek za vašo zahtevo.

en: Please enter the caption.
sl: Prosim vnesite naslov.

en: Please enter the name.
sl: Prosim vnesite ime.

en: Please note that forms are currently unstable functionality, provided <u>only for your preview</u>.
sl: Prosim vedite, da so obrazci trenutno nestabilna funkcionalnost, ki so tu <u>samo zaradi ogleda</u>.

en: Pointing Hand
sl: Roka s prstom

en: Port:
sl: Vrata:

en: Precision
sl: Natančnost

en: Previous row
sl: Prejšna vrstica

en: Primary Key
sl: Glavni ključ

en: Project
sl: Projekt

en: Project Name
sl: Ime projekta

en: Project Navigator
sl: Projektni navigator

en: Project Properties
sl: Lastnosti projekta

en: Project caption:
sl: Naslov projekta:

en: Project relationships
sl: Projektna razmerja

en: Project's database name:
sl: Ime zbirke podatkov projekta:

en: Property
sl: Lastnost

en: Property Editor
sl: Urejevalnik lastnosti

en: Query
sl: Poizvedba

en: Query Parameters
sl: Parametri poizvedbe

en: Query columns
sl: Stolpci poizvedbe

en: Relations
sl: Razmerja

en: Relationship
sl: Razmerje

en: Relationships
sl: Razmerja

en: Remote
sl: Oddaljeno

en: Remote host
sl: Oddaljeni gostitelj

en: Remove Record
sl: Odstrani zapis

en: Report
sl: Poročilo

en: Required
sl: Potrebno

en: Row changing failed.
sl: Spreminjanje vrstice ni uspelo.

en: Row deleting failed.
sl: Brisanje vrstice ni uspelo.

en: Row inserting failed.
sl: Vstavljanje vrstice ni uspelo.

en: Row:
sl: Vrstica:

en: Row:
sl: Vrstica:

en: Save &As...
sl: Shrani &kot ...

en: Save Object As
sl: Shrani predmet kot

en: Save currently selected table row's data
sl: Shrani podatke trenutno izbrane vrstice tabele

en: Save object as
sl: Shrani predmet kot

en: Save object changes
sl: Shrani spremembe predmeta

en: Save password
sl: Shrani geslo

en: Save password in the projectfile
sl: Shrani geslo v projektno datoteko

en: Save to File...
sl: Shrani v datoteko ...

en: Saves currently selected table row's data.
sl: Shrani podatke trenutno izbrane vrstice tabele.

en: Saves object changes from currently selected window under a new name (within the same project).
sl: Shrani spremembe predmeta iz trenutno izbranega okna pod novim imenom (znotraj istega projekta).

en: Saves object changes from currently selected window.
sl: Shrani spremembe predmeta iz trenutno izbranega okna.

en: Script
sl: Skript

en: Scripts
sl: Skripti

en: Select Database
sl: Izberite zbirko podatkov

en: Select Project's Caption
sl: Izberite naslov projekta

en: Select Project's Caption & Database Name
sl: Izberite naslov projekta in ime zbirke podatkov

en: Select Project's Location
sl: Izberite lokacijo projekta

en: Select Storage Method
sl: Izberite način shranjevanja

en: Select database server's connection you wish to use to create a new Kexi project. <p>Here you may also add, edit or remove connections from the list.
sl: Izberite povezavo strežnika zbirke podatkov, na katerem želite ustvariti nov projekt za Kexi. <p>Tu lahko tudi dodate, uredite ali odstranite povezave s seznama.

en: Select from existing databases:
sl: Izberite iz obstoječih zbirk:

en: Select one of these existing projects on server <b>%1</b>:
sl: Izberite enega od obstoječih projektov na strežniku <b>%1</b>:

en: Select server connection for a new project
sl: Izberite povezavo strežnika za nov projekt

en: Selected view mode (%1) is not supported by this object type (%2)
sl: Izbran način prikaza (%1) ni podprt za to vrsto predmeta (%2)

en: Selected view mode is not supported for "%1" object.
sl: Izbran način prikaza ni podprt za predmet »%1«.

en: Setup New Table
sl: Nastavi novo tabelo

en: Short integer number
sl: Kratko celo število

en: Show Context Help
sl: Prikaži kontekstno pomoč

en: Shows project relationships.
sl: Prikaže projektna razmerja.

en: Size All
sl: Velikost za vse

en: Size Backslash
sl: Poševna velikost v nasprotni smeri

en: Size Horizontal
sl: Vodoravna velikost

en: Size Slash
sl: Poševna velikost

en: Size Vertical
sl: Navpična velikost

en: Socket:
sl: Vtičnica:

en: Sorry, this driver is not available with current version of %1.
sl: Žal ta gonilnik ni na voljo s trenutno različico %1.

en: Sorting
sl: Razvrščanje

en: Source
sl: Vir

en: Source file name:
sl: Ime izvorne datoteke:

en: Split Horizontal
sl: Razdeli vodoravno

en: Split Vertical
sl: Razdeli navpično

en: State
sl: Stanje

en: Subtype
sl: Podvrsta

en: Sum
sl: Vsota

en: Switch to Data View mode
sl: Preklopi na način podatkovnega prikaza

en: Switch to Design View mode
sl: Preklopi na prikaz zasnove

en: Switch to Text View mode
sl: Preklopi na način besedilnega prikaza

en: Switches to Data View mode.
sl: Preklopi na način podatkovnega prikaza.

en: Switches to Design View mode.
sl: Preklopi na prikaz zasnove.

en: Switches to Text View mode.
sl: Preklopi na način besedilnega prikaza.

en: Syntax Error
sl: Skladenjska napaka

en: Table
sl: Tabela

en: Table "%1" cannot be removed.
sl: Tabela »%1« ne more biti odstranjena.

en: Table Properties
sl: Lastnosti tabele

en: Table:
sl: Tabela:

en: Task Bar
sl: Opravilna vrstica

en: Text
sl: Besedilo

en: Text View
sl: Besedilni prikaz

en: The <B>KEXI team</B> wishes you a lot of productive work, with this product. <BR><HR><BR>If you have found a <B>bug</B> or have a <B>feature</B> request, please don't hesitate to report it at our <A href="http://www.kexi-project.org/cgi-bin/bug.pl"> issue tracking system </A>.<BR><HR><BR>If you would like to <B>join</B> our effort, the <B>development</B> documentation at <A href="http://www.kexi-project.org">www.kexi-project.org</A> is a good starting point.
sl: Ekipa <B>KEXI</B> vam želi veliko produktivnega dela s tem izdelkom. <BR><HR><BR>Če ste našli <B>hrošča</B> ali pa imate prošnjo o novi <B>zmožnosti</B>, prosim sporočite to na naš <A href="http://www.kexi-project.org/cgi-bin/bug.pl">sledilni sistem zadev </A>.<BR><HR><BR>Če bi se radi <B>pridružili</B> našemu trudu, je <B>razvojna</B> dokumentacija na <A href="http://www.kexi-project.org">www.kexi-project.org</A> dobra začetna točka.

en: The column's constraint is declared as NOT EMPTY and NOT NULL.
sl: Omejitev stolpca je deklarirana kot NOT EMPTY (neprazna) in NOT NULL (nenična).

en: The column's constraint is declared as NOT EMPTY.
sl: Omejitev stolpca je deklarirana kot NOT EMPTY (neprazno).

en: The column's constraint is declared as NOT NULL.
sl: Omejitev stolpca je deklarirana kot NOT NULL (nenično).

en: The database "%1" does not exist.
sl: Zbirka podatkov »%1« ne obstaja.

en: The file "%1" already exists.
    Do you want to overwrite it?
sl: Datoteka »%1« že obstaja.
    Jo želite nadomestiti?

en: The file "%1" doesn't exist.
sl: Datoteka »%1« ne obstaja.

en: The file "%1" is not readable.
sl: Datoteka »%1« ni berljiva.

en: The file "%1" is not recognized as being supported by Kexi.
sl: Datoteka »%1« ni prepoznana kot podrta datoteka.

en: The file %1 doesn't exist.
sl: Datoteka %1 ne obstaja.

en: This shows useful tips on the use of this application.
sl: To prikazuje uporabne namige za uporabo tega programa.

en: This software is developed by Kexi Team - an international group
    of independent developers, with additional assistance and support
    from the OpenOffice Polska company.
    
    Visit the company Home Page: http://www.openoffice.com.pl
sl: To programje je ustvarila ekipa Kexija - mednarodna skupina
    neodvisnih razvijalcev z dodatno pomočjo in podporo
    družbe OpennOffice Polska.
    
    Obiščite spletno stran družbe: http://www.openoffice.com.pl

en: Time
sl: Čas

en: Totals
sl: Skupno

en: Transaction already started.
sl: Transakcija je že začeta.

en: Transaction not started.
sl: Transakcija ni začeta.

en: True
sl: Pravilno

en: Type
sl: Vrsta

en: Type:
sl: Vrsta:

en: Unique
sl: Enkratno

en: Unknown
sl: Neznan

en: Unknown error
sl: Neznana napaka

en: Unsigned number
sl: Nepodpisano število

en: Unspecified error encountered
sl: Prišlo je do nedoločene napake

en: Up Arrow
sl: Puščica za gor

en: User:
sl: Uporabnik:

en: Username:
sl: Uporabniško ime:

en: Value
sl: Vrednost

en: Visible
sl: Vidno

en: Waiting
sl: Čakanje

en: We are sorry, templates are not yet available.
sl: Žal predloge še niso na voljo.

en: Welcome
sl: Dobrodošli

en: What's This
sl: Kaj je to

en: What's this
sl: Kaj je to

en: Widgets
sl: Gradniki

en: Yes/No
sl: Da/Ne

en: Yes/No value
sl: Vrednost da/ne

en: You cannot use name "%1" for your object.
    It is reserved for internal Kexi objects. Please choose another name.
sl: Ne morete uporabiti imena »%1« za vaš predmet.
    Ime je rezervirano za notranje predmete Kexija. Prosim izberite drugo ime.

en: You have added "%1" field name twice.
    Field names cannot be repeated. Correct name of the field.
sl: Ime polja »%1« ste dodali dvakrat.
    Imena polj se ne morejo ponavljati. Popravite ime polja.

en: You have added no fields.
    Every table should have at least one field.
sl: Niste dodali polj.
    Vsaka tabela bi morala imeti vsaj eno polje.

en: You have requested selected objects to be opened automatically on startup. Several objects cannot be opened.
sl: Za samodejno odpiranje ob zagonu ste zahtevali izbrane predmete. Nekaj predmetov ne more biti odprtih.

en: You should enter field name.
sl: Vnseti bi morali ime polja.

en: cannot create object -
sl: ni moč ustvariti predmeta -

en: cannot create object of type "%1"
sl: ni moč ustvariti predmeta vrste »%1«

en: cannot open object
sl: ni moč odpreti predmeta

en: default port
sl: privzeta vrata

en: dummySourcePage
sl: slepaStranVira

en: file
sl: datoteka

en: hStretch
sl: vRaztegni

en: height
sl: višina

en: horSizeType
sl: vodVrstaVelikosti

en: object not found
sl: predmet ni najden

en: of
sl: od

en: reason:
sl: razlog:

en: unknown object type "%1"
sl: neznana vrsta predmeta »%1«

en: vStretch
sl: nRaztegni

en: verSizeType
sl: navVrstaVelikosti

en: width
sl: širina
