kexi - en to pl translation catalogue (676 entries)

en: 
    Like --open, but the object will
    be opened in Design Mode, if one is available
pl: 
    Podobne jak --open, lecz obiekt będzie
    otwarty w trybie projektu, o ile taki tryb
    jest dostępny.

en: 
    Like --open, but the object will
    be opened in Text Mode, if one is available
pl: 
    Podobne jak --open, lecz obiekt będzie
    otwarty w trybie tekstowym, o ile taki tryb
    jest dostępny.

en: 
    Open object of type <object_type>
    and name <object_name> from specified project
    on application start.
    <object_type>: is optional, if omitted - table
    type is assumed.
    Other object types can be query, report, form,
    script (may be more or less, depending on your
    plugins installed).
    Use "" chars to specify names containing spaces.
    Examples: --open MyTable,
     --open query:"My very big query"
pl: 
    Otwórz obiekt typu <object_type>o nazwie <object_name> należący do wskazanegoprojektu, przy starcie aplikacji. <object_type>: wartość opcjonalna, jeśli jest pominięta - zakłada się, że obiekt jest tabelą. Innymi typami obiektów mogą być: zapytanie (query), raport (report), formularz (form), skrypt (script). (Dostępność różnych typów może się różnić w zależności od liczby wtyczek obecnych w Twojej instalacji aplikacji Kexi). Użyj znaków "" w nazwach, jeśli zawierają one spacje. Przykłady: --open MojaTabela,  --open query:"Moje wielkie zapytanie"

en:  Line: %1 Col: %2
pl:  Wiersz: %1 Kol: %2

en: "%1" column requires a value to be entered.
pl: Kolumna "%1" wymaga wpisania wartości.

en: "%1" database property not found
pl: nie znaleziono właściwości "%1" bazy danych

en: "%1" function is not available
pl: Funkcja "%1" jest niedostępna

en: "%1" is a reserved keyword
pl: "%1" jest zastrzeżonym słowem kluczowym

en: "%1" is not a valid identifier.
pl: "%1" nie jest poprawnym indentyfikatorem.

en: "%1" value has to be entered.
pl: Wartość "%1" musi być wprowadzona.

en: "*" could not be used if no tables are specified
pl: "*" nie może być użyte jeśli nie podano żadnych tabel

en: %1 "%2" already exists.
    Please choose other name.
pl: %1 "%2" już istnieje.
    Proszę wybrać inną nazwę.

en: %1 for version %2 of %3 application.
pl: %1 w wersji %2 aplikacji %3.

en: &Add
pl: Dod&aj

en: &Add File
pl: Dod&aj plik

en: &Add a primary key
pl: Dodaj &klucz podstawowy

en: &Add an icon
pl: &Dodaj ikonę

en: &Advanced
pl: &Zaawansowane

en: &Ascending
pl: &Rosnąco

en: &Back
pl: &Wstecz

en: &Break Layout
pl: Prze&rwij ułożenie

en: &Cancel Row Changes
pl: &Anuluj zmiany w wierszu

en: &Clear contents
pl: &Wyczyść zawartość

en: &Close Project
pl: &Zamknij projekt

en: &Code Folding
pl: &Zwijanie kodu

en: &Create
pl: U&twórz

en: &Create Object...
pl: U&twórz obiekt...

en: &Create Object: %1...
pl: U&twórz obiekt: %1...

en: &Create Project
pl: U&twórz projekt

en: &Data
pl: &Dane

en: &Data View
pl: Widok &danych

en: &Delete row
pl: &Usuń wiersz

en: &Descending
pl: &Malejąco

en: &Design
pl: &Projektuj

en: &Design Table
pl: &Projektuj tabelę

en: &Export
pl: &Eksport

en: &Filter
pl: &Filtr

en: &Finish
pl: &Zakończ

en: &Hide Selected Table/Query
pl: &Ukryj wybraną tabelę/zapytanie

en: &Hide Table
pl: &Ukryj tabelę

en: &Insert Empty Row
pl: &Wstaw pusty wiersz

en: &More Projects...
pl: &Więcej projektów...

en: &Name:
pl: &Nazwa:

en: &New...
pl: &Nowy...

en: &Next Window
pl: &Następne okno

en: &Open
pl: &Otwórz

en: &Open Selected Table/Query
pl: &Otwórz wybraną tabelę/zapytanie

en: &Open Table
pl: &Otwórz tabelę

en: &Other
pl: &Inne

en: &Previous Window
pl: &Poprzednie okno

en: &Project
pl: &Projekt

en: &Query
pl: &Zapytanie

en: &Relationships...
pl: &Relacje...

en: &Remove Selected Relationship
pl: &Usuń wybraną relację

en: &Remove selected item
pl: &Usuń wybrany element

en: &Rename
pl: Zmień &nazwę

en: &Report Bug...
pl: &Raport o błędzie...

en: &Save Row
pl: &Zachowaj wiersz

en: &Size:
pl: &Rozmiar:

en: &Text View
pl: Widok &tekstowy

en: &Window
pl: &Okno

en: (autonumber)
pl: (autonumer)

en: (c) 2002-2004, Kexi Team
    (c) 2003, 2004, OpenOffice Polska Ltd.
pl: (c) 2002-2004, Zespół Kexi
    (c) 2003, 2004, OpenOffice Polska Sp. z o.o.

en: *.png *.xpm *.bmp *.jpg|Pixmap Files
pl: *.png *.xpm *.bmp *.jpg|Pliki obrazków

en: // code here!
pl: // tu wpisz kod programu!

en: <P><b>Kexi will create a new database, which will be stored in a file on this computer.</b>
    <P>&nbsp;
pl: <P><b>Kexi utworzy nową bazę danych, która będzie przechowywana w pliku na tym komputerze.</b>
    <P>&nbsp;

en: <b>A project with database name "%1" already exists</b><p>Do you want to delete it and create a new one?
pl: <b>Projekt z bazą danych o nazwie "%1" już istnieje</b><p>Czy chcesz usunąć go i utworzyć nowy?

en: <b>Select existing Kexi project file to open:</b>
pl: <b>Wybierz istniejący plik projektu Kexi, aby go otworzyć:</b>

en: <b>Select existing database server's connection from the list below and click "OK".</b>
    <p>You will see existing Kexi projects available for the selected connection. Here you may also add, edit or remove connections from the list.
pl: <b>Wybierz z poniższej listy istniejące połączenie serwera baz danych i naciśnij "OK".</b>
    <p>Zostaną pokazane istniejące projekty Kexi znalezione dla tego połączenia. Dla poniższej listy możesz też dodawać, zmieniać lub usuwać połączenia.anowego projektu Kexi. <p>Możesz tutaj także dodać, zmienić lub usunąć połączenia.

en: <b>There are Kexi projects you have recently opened.</b> Select one you wish to open:
pl: <b>Oto poprzednio otwierane przez Ciebie projekty Kexi.</b> Wybierz jeden, który chcesz otworzyć:

en: <p>Table "%1" has no <b>primary key</b> defined.</p><p>Although a primary key is not required, it is needed for creating relations between database tables. Do you want to add primary key automatically now?</p><p>If you want to add a primary key by hand, press "Cancel" to cancel saving table design.</p>
pl: <p>Tabela "%1" nie posiada <b>klucza podstawowego</b>.</p><p>Mimo, że klucz podstawowy nie jest wymagany, jest on potrzebny przy tworzeniu relacji między tabelami bazy danych. Czy chcesz teraz automatycznie dodać klucz podstawowy?</p><p>Jeśli chcesz ręcznie dodać klucz podstawowy, naciśnij "Anuluj" aby anulować zapisywanie projektu tabeli.</p>

en: <p>The object has been modified: %1 "%2".</p><p>Do you want to save it?</p>
pl: <p>Obiekt został zmodyfikowany: %1 "%2".</p><p>Czy chcesz go zapisać?</p>

en: A database for archiving your image collection in a form of gallery.
pl: Baza danych w formie galerii, jako archiwum dla Twojej kolekcji obrazów.

en: A database for managing your personal expenses.
pl: Baza danych do zarządzania wydatkami osobistymi.

en: A database that offers you a contact information
pl: Baza danych oferująca informacje o kontaktach

en: A db-aware form widget
pl: Widżet formularza bazy danych

en: A form widget included in another Form
pl: Widżet formularza wstawionego w inny formularz

en: A table with no fields can't be created
pl: Nie można utworzyć tabela bez żadnych pól

en: A widget to input text
pl: Widżet do wprowadzania tekstu

en: Add New Field
pl: Dodaj nowe pole

en: Add Parameter
pl: Dodaj parametr

en: Add Record
pl: Dodaj wiersz

en: Address Book
pl: Książka adresowa

en: Adjust Size
pl: Dopasuj rozmiar

en: Adjust Widgets Size
pl: Dopasuj rozmiar widżetów

en: Align Widgets Position
pl: Dopasuj pozycje widżetów

en: All Kexi Files
pl: Wszystkie pliki Kexi

en: All Natively Supported File Types
pl: Wszystkie obsługiwane rodzime typy plików

en: All Supported File Types
pl: Wszystkie obsługiwane typy plików

en: Allow NULL
pl: Wartość NULL dozwolona

en: Allow Zero
    Size
pl: Zerowa długość dozwolona

en: Always &use database server for creating new projects.
pl: Zawsze &używaj serwera baz danych do tworzenia nowych projektów.

en: Always &use files for creating new projects
pl: Zawsze &używaj plików do tworzenia nowych projektów

en: Always &use files for creating new projects.
    Don't show me this dialog again.
pl: Zawsze &używaj serwera baz danych do tworzenia nowych projektów.
    Nie pokazuj mi ponownie tego okna.

en: Ambiguous "%1.%2" expression
pl: Niejednoznaczne wyrażenie "%1.%2"

en: Ambiguous "%1.*" expression
pl: Niejednoznaczne wyrażenie "%1.*"

en: Ambiguous field name
pl: Niejednoznaczna nazwa pola

en: Answering "No" allows you to make corrections.
pl: Odpowiedź "Nie" umożliwi dokonanie poprawek.

en: Arrow
pl: Strzałka

en: Ascending
pl: Rosnąco

en: Authentication
pl: Uwierzytelnienie

en: Autonumber
pl: Autonumer

en: Average
pl: Średnia

en: Back to selected query
pl: Wróć do wybranego zapytania

en: Big integer number
pl: Liczba całkowita wielka

en: Blank
pl: Brak

en: Blank Databases
pl: Pusta baza danych

en: Bold
pl: Pogrubiona

en: Both table "%1" and "%2" have defined "%3" field. Use "<tableName>.%4" notation to specify table name.
pl: Zarówno tabela "%1" jak też "%2" mają zdefiniowane pole "%3". Użyj składni "<nazwaTabeli>.%4" aby wskazać nazwę tabeli.

en: Bring Widget to Front
pl: Przesuń widżet na wierzch

en: Bugfixes, Original Table Widget
pl: Poprawki błędów, poprzednia wersja obiektu tabeli

en: Business Databases
pl: Biznesowe bazy danych

en: Byte
pl: Bajt

en: CD Catalog
pl: Katalog CD

en: CQL++, SQL assistance
pl: CQL++, pomoc przy SQL

en: Cancel changes made to currently selected table row
pl: Anuluj zmiany dokonane w bieżącym wierszu tabeli

en: Cancels changes made to currently selected table row.
pl: Anuluje zmiany dokonane w bieżącym wierszu tabeli

en: Cannot create database "%1". This name is reserved for system database.
pl: Nie można utworzyć bazy danych "%1". Ta nazwa jest zarezerwowana dla systemowej bazy danych.

en: Cannot create table without fields.
pl: Nie utworzyć tabeli nie posiadającej pól.

en: Cannot delete database - name not specified.
pl: Nie można usunąć bazy danych - nie została określona jej nazwa.

en: Cannot delete system database "%1".
pl: Nie można usunąć systemowej bazy danych "%1".

en: Cannot drop database - name not specified.
pl: Nie można usunąć bazy danych - nie została określona jej nazwa.

en: Cannot fetch next record.
pl: Nie można pobrać kolejnego wiersza.

en: Cannot find any database for temporary connection.
pl: Nie można znaleźć żadnej bazy danych do tymczasowego połączenia.

en: Cannot switch to data view, because query design is empty.
    First, please create your design.
pl: Nie możesz przełączyć się do widoku danych, ponieważ projekt zapytania jest pusty. Proszę najpierw utworzyć projekt.

en: Cannot switch to data view, because table design is empty.
    First, please create your design.
pl: Nie można przełączyć się do widoku danych, ponieważ projekt tabeli jest pusty. Proszę najpierw utworzyć projekt.

en: Caption
pl: Tytuł

en: Caption:
pl: Tytuł:

en: Check Query
pl: Sprawdź zapytanie

en: Checks query for validity.
pl: Sprawdza poprawność zapytania.

en: Choose File
pl: Wybierz plik

en: Choose a file
pl: Wybierz plik

en: Choose a project
pl: Wybierz projekt

en: Clear Table Contents
pl: Wyczyść zawartość tabeli

en: Clear history
pl: Wyczyść historię

en: Clear table contents
pl: Wyczyść zawartość tabeli

en: Clears table contents.
pl: Czyści zawartość tabeli.

en: Click "Advanced" button if you want to create a new database on a server instead of a file.
pl: Naciśnij przycisk "Zaawansowane", jeśli chcesz utworzyć nową baze danych bezpośrednio na serwerze, zamiast w pliku.

en: Click "Advanced" button if you want to find an existing project on a server rather than a file.
pl: Naciśnij przycisk "Zaawansowane", jeśli poszukiwany przez ciebie projekt znajduje się na serwerze, a nie w pliku.

en: Click "Back" button if you want to open existing Kexi project file.
pl: Naciśnij przycisk "Wstecz", jeśli chcesz otworzyć istniejący plik projektu Kexi.

en: Client library version
pl: Wersja biblioteki klienta

en: Close Object
pl: &Zamknij obiekt

en: Close the current project
pl: Zamknij bieżący projekt

en: Close windows
pl: Zamknij okna

en: Closes the current project.
pl: Zamknij bieżący projekt.

en: Coffee sponsoring
pl: Sponsorowanie kawy

en: Column
pl: Kolumna

en: Column width
pl: Szerokość kolumny

en: Command "%1" failed.
pl: Błąd podczas wykonywania polecenia "%1".

en: Comments
pl: Komentarze

en: Connection
pl: Połączenie

en: Connection already established.
pl: Polączenie zostało już nawiązane.

en: Context Help
pl: Pomoc kontekstowa

en: Copy to Clipboard
pl: Kopiuj do schowka

en: Could not access the table directly using its name
pl: Nie można uzyskać dostępu do tabeli używając bezpośrednio jej nazwy

en: Could not alter table "%1" using the same table.
pl: Nie można zmodyfikować tabeli "%1" używając tej samej tabeli.

en: Could not connect to "%1" database server.
pl: Nie można połączyć się z serwerem baz danych "%1".

en: Could not create project "%1"
pl: Nie można otworzyć projektu "%1"

en: Could not create the same table "%1" twice.
pl: Nie można dwukrotnie utworzyć tej samej tabeli "%1".

en: Could not find any database drivers.
pl: Nie można znaleźć żadnych sterowników baz danych.

en: Could not find database driver "%1".
pl: Nie można znaleźć sterownika baz danych "%1".

en: Could not load database driver "%1".
pl: Nie można załadować sterownika baz danych "%1".

en: Could not load list of available projects for connection "%1"
pl: Nie można załadować listy dostępnych projektów dla połączenia "%1"

en: Could not load project.
    The file "%1" does not exist.
pl: Nie można otworzyć projektu. Plik "%1" nie istnieje.

en: Could not open "%1" project file.
pl: Nie można otworzyć pliku projektu "%1".

en: Could not open project "%1"
pl: Nie można utworzyć projektu "%1"

en: Could not remove file "%1".
pl: Nie można usunąć pliku "%1".

en: Could not remove object's data.
pl: Nie można usunąć danych obiektu.

en: Could not remove object.
pl: Nie można usunąć obiektu.

en: Could not remove project.
    The file "%1" does not exist.
pl: Nie można usunąć projektu. Plik "%1" nie istnieje.

en: Could not rename object "%1".
pl: Nie można zmienić nazwy obiektu "%1".

en: Could not rename table "%1" to "%2". Table "%3" already exists.
pl: Nie można zmienić nazwy tabeli "%1" na "%2". Tabela "%3" już istnieje.

en: Could not set criteria for "%1"
pl: Nie można ustawić kryterium dla "%1"

en: Could not set criteria for empty row
pl: Nie można ustawić kryterium dla pustego wiersza

en: Could not set empty name for this object.
pl: Nie można przydzielić pustej nazwy dla tego obiektu.

en: Could not start %1 application.
pl: Nie można uruchomić aplikacji "%1".

en: Could not start Kexi application this way.
pl: Nie można w ten sposób uruchomić aplikacji Kexi.

en: Could not start project "%1" in Final Mode.
pl: Nie można uruchomić projektu "%1" w trybie użytkownika.

en: Could not use this name. Object with name "%1" already exists.
pl: Nie można użyć tej nazwy. Obiekt o nazwie "%1" już istnieje.

en: Could rename table "%1" using the same name.
pl: Nie można zmienić nazwy tabeli "%1" używając tej samej nazwy.

en: Create
pl: Utwórz

en: Create &Script...
pl: Utwórz &skrypt...

en: Create &primary key
pl: Utwórz &klucz podstawowy

en: Create Project
pl: Utwórz projekt

en: Create a new project
pl: Utwórz nowy projekt

en: Create new
    database:
pl: Utwórz nową
    bazę danych:

en: Creates a new project. Currently opened project is not affected.
pl: Tworzy nowy projekt. Nie ma to wpływu na aktualnie otwarty projekt.

en: Creating New Project
pl: Tworzenie nowego projektu

en: Criteria
pl: Kryteria

en: Cross
pl: Krzyż

en: Current row number
pl: Numer bieżącego wiersza

en: Currently no database is used.
pl: Aktualnie żadna baza danych nie jest w użyciu.

en: Custom socket:
pl: Inne gniazdo:

en: Custom:
pl: Inne:

en: D&esign View
pl: Widok proj&ektu

en: DBForm
pl: Formularz

en: Data
pl: Dane

en: Data View
pl: Widok danych

en: Data identifier: "%1".
pl: Identyfikator danych: "%1".

en: Data may be corrupted.
pl: Dane zapytania mogą być uszkodzone.

en: Data type
pl: Typ danych

en: Database
pl: Baza danych

en: Database "%1" already exists.
pl: Baza danych "%1" już istnieje.

en: Database "%1" created but could not be opened.
pl: Baza danych "%1" została utworzona lecz nie może być otwarta.

en: Database Connection
pl: Połączenie z bazą danych

en: Database Form
pl: Formularz bazy danych

en: Database Location
pl: Położenie bazy danych

en: Database creation for everyone
pl: Wygodne budowanie baz danych dla każdego

en: Database driver for this file type not found.
    Detected MIME type: %1
pl: Nie znaleziono sterownika bazy danych dla tego typu pliku. Wykryty typ MIME pliku: %1

en: Database file "%1" does not exist.
pl: Plik bazy danych "%1" nie istnieje.

en: Database file "%1" is not readable.
pl: Nie można odczytać pliku bazy danych "%1".

en: Database file "%1" is not writable.
pl: Nie można zapisać pliku bazy danych "%1".

en: Database is persistent
pl: Baza danych jest utrwalona

en: Database project filename
    or shortcut filename
    or database name on a server to open
pl: Plik bazy danych projektu lub plik skrótu lub nazwa bazy danych na serwerze do otwarcia

en: Database server: %1
pl: Serwer baz danych: %1

en: Database version (%1) does not match Kexi application's version (%2)
pl: Wersja bazy danych (%1) nie odpowiada wersji aplikacji Kexi (%2)

en: Datasource:
pl: Źródło danych:

en: Date
pl: Data

en: Date and time
pl: Data i czas

en: Date/Time
pl: Data/Czas

en: Default Kexi embedded engine
pl: Standardowy wbudowany silnik Kexi

en: Default Value
pl: Wartość domyślna

en: Default character encoding on server
pl: Domyślne kodowanie znaków na serwerze

en: Default value
pl: Wartość domyślna

en: Delete Field
pl: Usuń pole

en: Delete Object
pl: Usuń obiekt

en: Delete Row
pl: Usuń wiersz

en: Delete currently selected row from a table
pl: Usuń z tabeli aktualnie zaznaczony wiersz

en: Delete object
pl: Usuń obiekt

en: Deletes currently selected object.
pl: Usuwa aktualnie zaznaczony obiekt.

en: Deletes currently selected row from a table.
pl: Usuwa z tabeli aktualnie zaznaczony wiersz.

en: Descending
pl: Malejąco

en: Design
pl: Projektuj

en: Design View
pl: Widok projektu

en: Design has been changed. You must save it before switching to other view.
pl: Projekt został zmieniony. Musisz go zapisać przed przełączeniem się do innego widoku.

en: Developer & Maintainer
pl: Programista i opiekun

en: Developer, Designer, KexiDB, commercially supported version, win32 port
pl: Programista, projektant, wersja wspierana komercyjnie, przeniesienie na win32

en: Disable Forms
pl: Wyłącz formularze

en: Do not show this wizard again
pl: Nie pokazuj ponownie tego okna

en: Do you want to cancel any changes made to this SQL text?
pl: Czy chcesz zrezygnować ze zmian dokonanych w tekście tego zapytania SQL?

en: Do you want to clear the contents of table %1?
pl: Czy chcesz wyczyścić zawartość tabeli %1?

en: Do you want to close all windows for these objects?
pl: Czy chcesz zamknąć wszystkie okna dla tych obiektów?

en: Do you want to create primary key for current field? Click "Cancel" to cancel setting autonumber.
pl: Czy chcesz utworzyć klucz podstawowy dla bieżącego pola? Kliknij "Anuluj", aby anulować ustawianie autonumeru.

en: Do you want to delete selected row?
pl: Czy chcesz usunąć wybrany wiersz?

en: Do you want to drop the project "%1"?
pl: Czy chcesz porzucić (usunąć) projekt "%1"?

en: Do you want to open it in Text View?
pl: Czy chcesz go otworzyć w widoku tekstowym?

en: Do you want to remove item "%1" from collection "%2"?
pl: Czy chcesz usunąć element "%1" z kolekcji "%2"?

en: Do you want to remove:
pl: Czy chcesz usunąć:

en: Do you want to save invalid query?
pl: Czy chcesz zapisać niepoprawne zapytanie?

en: Do you want to save the design now?
pl: Czy chcesz zapisać projekt?

en: Don't show me this dialog again
pl: Nie pokazuj mi ponownie tego okna

en: Don't show me this question again.
pl: Nie pokazuj ponownie tego pytania.

en: Double precision number
pl: Liczba o podwójnej precyzji

en: Driver:
pl: Sterownik:

en: Easy-to-use database for storing information about your CD collection.
pl: Prosta w użyciu baza danych do przechowywania informacji o Twojej kolekcji płyt CD.

en: Edit Collection...
pl: Edytuj kolekcję...

en: Edit Form Connections
pl: Edytuj połączenia formularza

en: Edit Item
pl: Edytuj element

en: Edit Pixmap Collection
pl: Edytuj kolekcję obrazków

en: Edit Pixmap Collection: %1
pl: Edytuj kolekcję obrazków: %1

en: Edit Rich Text
pl: Edytuj wzbogacony tekst

en: Edit Tab Order
pl: Edycja kolejności tabulacji

en: Edit currently selected item
pl: Edytuj aktualnie zaznaczony element

en: Edits currently selected item.
pl: Edytuje aktualnie zaznaczony element.

en: Enable Forms
pl: Włącz formularze

en: Engine
pl: Silnik baz danych

en: Enter a filename
pl: Wpisz nazwę pliku

en: Enter a new Kexi project's file name:
pl: Wpisz nazwę pliku dla nowego projektu Kexi:

en: Enter project caption
pl: Wpisz tytuł projektu

en: Enter project's database name
pl: Wpisz nazwę bazy danych dla projektu

en: Entered column alias "%1" is not a valid identifier.
pl: Wprowadzony alias kolumny "%1" nie jest poprawnym indentyfikatorem.

en: Entered value is invalid.
pl: Wprowadzona watość jest niepoprawna.

en: Error creating database "%1" on the server.
pl: Błąd podczas tworzenia bazy danych "%1" na serwerze.

en: Error during loading part module "%1"
pl: Błąd podczas ładowania wtyczki "%1"

en: Error during starting temporary connection using "%1" database name.
pl: Błąd podczas nawiązywania tymczasowego połączenia z użyciem bazy danych "%1".

en: Error in database connection
pl: Błąd przy łączeniu z bazą danych

en: Error on commit transaction
pl: Błąd podczas zatwierdzania transakcji

en: Error on rollback transaction
pl: Błąd podczas anulowania transakcji

en: Error opening database cursor.
pl: Błąd przy otwieraniu kursora bazy danych.

en: Error reading Final Mode data.
pl: Błąd podczas czytania danych dla trybu użytkownika.

en: Error while executing SQL statement.
pl: Błąd podczas wykonywania instrukcji SQL.

en: Error while reading the document.
pl: Błąd podczas czytania dokumentu

en: Error: %1
pl: Błąd: %1

en: Execute Script
pl: Uruchom skrypt

en: Existing project databases on server <b>%1</b>:
pl: Bazy danych projektu istniejące na serwerze <b>%1</b>:

en: Existing table
pl: Istniejąca tabela

en: Expenses
pl: Wydatki

en: Failed converting project file "%1" to a new "%2" format.
    The file format remain unchanged.
pl: Nie udane przetworzenie pliku projektu "%1" na nowy format "%2". Format pliku pozostał niezmieniony.

en: Failed loading object's data.
pl: Błąd podczas ładowania definicji obiektu.

en: Failed loading object's definition.
pl: Błąd podczas ładowania definicji obiektu.

en: False
pl: Fałsz

en: Field name
pl: Nazwa pola

en: Field not found
pl: Nie znaleziono pola

en: Fields
pl: Pola

en: File name expected for file-based database driver.
pl: Dla sterownika baz danych opartych o plik jest wymagane podanie nazwy pliku.

en: File-based database driver
pl: Sterownik baz danych opartych o plik

en: File-based database's MIME type
pl: Typ MIME dla sterownika baz danych opartych o plik

en: First row
pl: Pierwszy wiersz

en: Floating point number
pl: Liczba zmiennoprzecinkowa

en: Forbidden
pl: Zabronione

en: Form
pl: Formularz

en: Format Toolbar
pl: Format

en: Former Developer
pl: Były programista

en: Forms
pl: Formularze

en: Forms will be available after restarting Kexi application.
pl: Formularze będą dostępne po ponownym uruchomieniu aplikacji Kexi.

en: Forms will be hidden after restarting Kexi application.
pl: Formularze będą ukryte po ponownym uruchomieniu aplikacji Kexi.

en: From File...
pl: Z pliku...

en: From Server...
pl: Z serwera...

en: Go to Project navigator panel
pl: Przejdź do nawigatora projektu

en: Go to Property editor panel
pl: Przejdź do edytora właściwości

en: Goes to Project navigator panel.
pl: Przechodzi do nawigatora projektu.

en: Goes to Property editor panel.
pl: Przechodzi do edytora właściwości.

en: Group by
pl: Grupuj według

en: Hide Context Help
pl: Ukryj pomoc kontekstową

en: Host:
pl: Komputer:

en: Huge
pl: Wielki

en: Icons and UI-Research
pl: Ikony i badania nad UI

en: Identifiers should start with a letter or '_' character
pl: Identyfikatory powinny rozpoczynać się od litery lub znaku '_'

en: Ignored
pl: Ignorowane

en: Image Gallery
pl: Galeria obrazów

en: Important Information
pl: Ważne informacje

en: Incompatible database driver's "%1" version: found version %2, expected version %3.
pl: Niezgodna wersja sterownika baz danych "%1": znaleziono wersję %2, oczekiwano wersji %3.

en: Indexed
pl: Indeksowany

en: Initial design improvements
pl: Wstępne udoskonalenia projektu

en: Insert one empty row above
pl: Wstaw jeden pusty wiersz powyżej

en: Inserts one empty row above currently selected table row.
pl: Wstawia jeden pusty wiersz powyżej aktualnie zaznaczonego wiersza tabeli

en: Integer number
pl: Liczba całkowita

en: Invalid "%1" column definition
pl: Niepoprawna definicja kolumny "%1"

en: Invalid alias definition for column "%1"
pl: Niepoprawna definicja aliasu dla kolumny "%1"

en: Invalid criteria "%1"
pl: Niepoprawne kryteria "%1"

en: Invalid database contents.
pl: Niepoprawna zawartość bazy danych.

en: Invalid database driver's "%1" implementation:
pl: Niepoprawna implementacja sterownika baz danych "%1":

en: Invalid expression "%1"
pl: Niepoprawne wyrażenie "%1"

en: Invalid group
pl: Niepoprawna grupa

en: Invalid identifier
pl: Niepoprawny identyfikator

en: Invalid integer number
pl: Niepoprawna liczba całkowita

en: Invalid object name "%1"
pl: Niepoprawna nazwa obiektu "%1"

en: Invalid table name "%1"
pl: Niepoprawna nazwa tabeli "%1"

en: Invalid type
pl: Niepoprawny typ

en: It is a system object.
pl: To jest obiekt systemowy.

en: Kexi Mail Merge
pl: Kexi - integracja z książką adresową

en: Kexi will create a new blank database. Click "OK" button to proceed.
pl: Kexi utworzy nowy, pusty projekt bazy danych.
    Naciśnij przycisk "OK", aby kontynuować.

en: Kexi will create a new database project. Select a storage method which will be used to store the new project.
pl: Kexi utworzy nowy projekt bazy danych. Wybierz sposób przechowywania danych, który ma być używany dla tego projektu.

en: KexiDB driver version
pl: Wersja sterownika KexiDB

en: KexiPropertyEditor and FormDesigner
pl: Edytor właściwości oraz formularzy

en: Label
pl: Etykieta

en: Large
pl: Duży

en: Last row
pl: Ostatni wiersz

en: Lay Out Widgets &Horizontally
pl: Ułóż widżety po&ziomo

en: Lay Out Widgets &Vertically
pl: Ułóż widżety pio&nowo

en: Lay Out Widgets in &Grid
pl: Ułóż widżety w &siatce

en: Length
pl: Długość

en: Lets you configure Kexi.
pl: Pozwala na skonfigurowanie Kexi.

en: Lets you configure shortcut keys.
pl: Pozwala na ustawienie skrótów klawiszowych.

en: Lets you configure toolbars.
pl: Pozwala na ustawienie pasków narzędzi.

en: Light
pl: Cienka

en: Line
pl: Linia

en: Line Edit
pl: Pole tekstowe

en: Load From File...
pl: Ładuj z pliku...

en: Load KDE Icon by Name
pl: Załaduj ikonę KDE wg nazwy

en: Local
pl: Lokalna

en: Location
pl: Położenie

en: Long text
pl: Długi tekst

en: Mail Merge - Editor
pl: Książka adresowa - edytor

en: Max
pl: Maksimum

en: Medium
pl: Średni

en: Message from server:
pl: Komunikat z serwera:

en: Message:
pl: Komunikat:

en: Min
pl: Minimum

en: More than one "%1" table or alias defined
pl: Istnieje więcej niż jedna tabela "%1" lub alias

en: More than one "%1" table or alias defined containing "%2" field
pl: Istnieje więcej niż jedna tabela "%1" lub alias, zawierające pole "%2"

en: Move Field Down
pl: Przesuń pole na dół

en: Move Field Up
pl: Przesuń pole na górę

en: Multiple transactions
pl: Wielokrotne transakcje

en: Name
pl: Nazwa

en: Name:
pl: Nazwa:

en: Names of internal Kexi objects are starting with "kexi__".
pl: Nazwy wewnętrznych obiektów Kexi rozpoczynają się od "kexi__".

en: Nested transactions
pl: Zagnieżdżone transakcje

en: New Blank Database Project
pl: Nowy pusty projekt bazy danych

en: New Business Database Project Templates
pl: Szablony dla nowego projektu biznesowej bazy danych

en: New Code
pl: Nowy skrypt

en: New Personal Database Project Templates
pl: Szablony dla nowego projektu osobistej bazy danych

en: New database
pl: Nowa baza danych

en: New project stored in a file
pl: Nowy projekt przechowywany w pliku

en: New project stored on a database server
pl: Nowy projekt przechowywany na serwerze baz danych

en: New row
pl: Nowy wiersz

en: New table
pl: Nowa tabela

en: Next row
pl: Następny wiersz

en: Next window
pl: Następne okno

en: No Final Mode data found.
pl: Nie znaleziono danych dla trybu użytkownika.

en: No View
pl: Brak widoku

en: No connection for cursor open operation specified
pl: Nie podano połączenia dla operacji otwarcia kursora

en: No parts module for mime type "%1"
pl: Brak wtyczki dla typu MIME "%1"

en: No project name specified.
pl: Nie podano nazwy projektu.

en: No query specified
pl: Nie podano zapytania

en: No query statement or schema defined.
pl: Nie podano instrukcji lub schematu dla zapytania.

en: No such driver service: "%1".
pl: Nie ma takiej usługi: "%1".

en: None
pl: Brak

en: Not connected to the database server.
pl: Brak połączenia do serwera baz danych.

en: Note: This table is already filled with data which will be removed.
pl: Uwaga: Ta tabela zawiera dane, które będą usunięte.

en: Object
pl: Obiekt

en: Object "%1" could not be opened in Design View.
pl: Nie można otworzyć obiektu "%1" w widoku projektu.

en: Object could not be opened in Data View.
pl: Nie można otworzyć obiektu w widoku danych.

en: Open &Existing Project
pl: Otwórz &istniejący projekt

en: Open &Recent Project
pl: Otwórz &ostatni projekt

en: Open Existing Project
pl: Otwórz istniejący projekt

en: Open File
pl: Otwórz plik

en: Open Object
pl: Otwórz obiekt

en: Open Project
pl: Otwórz projekt

en: Open Recent Project
pl: Otwórz ostatni projekt

en: Open Script
pl: Otwórz skrypt

en: Open With...
pl: Otwórz z...

en: Open an existing project
pl: Otwórz istniejący projekt

en: Open in &Text View
pl: Otwórz w widoku te&kstowym

en: Opening database "%1" failed
pl: Nieudane otwarcie bazy danych "%1"

en: Opening object "%1" failed.
pl: Nieudane otwarcie obiektu "%1".

en: Opens an existing project. Currently opened project is not affected.
pl: Otwiera istniejący projekt. Nie ma to wpływu na aktualnie otwarty projekt.

en: Options related to database servers:
pl: Opcje związane z serwerami baz danych:

en: Options related to entire projects:
pl: Opcje związane z całymi projektami:

en: Options related to opening objects within a project:
pl: Opcje związane z otwieraniem obiektów w ramach projektu:

en: Original Form Designer, Original UIModes & much more
pl: Poprzedni edytor formularzy, GUI i o wiele więcej

en: Original code cleanings
pl: Czyszczenie poprzednich wersji kodu

en: Other
pl: Inne

en: Other &Licenses
pl: Inne &Licencje

en: Parameter
pl: Parametr

en: Parameters:
pl: Parametry:

en: Password:
pl: Hasło:

en: Personal Databases
pl: Osobiste bazy danych

en: Picture Label
pl: Etykieta z obrazkiem

en: Please enter the caption.
pl: Proszę wpisać tytuł.

en: Please enter the name.
pl: Proszę wpisać nazwę.

en: Please enter the password for user %1.
pl: Proszę wpisać hasło dla użytkownika %1.

en: Please enter the password.
pl: Proszę wpisać hasło.

en: Please enter your query and execute "Check query" function to verify it.
pl: Proszę wpisać zapytanie, po czym wykonać funkcję "Sprawdź zapytanie", aby je zweryfikować.

en: Please note that forms are currently unstable functionality, provided <u>only for your preview</u>.
pl: Proszę zauważyć, że formularze nie są jeszcze wystarczająco stabilne do codziennego użytku i zostały udostepnione jedynie <u>do celów demonstracyjnych</u>.

en: Pointing Hand
pl: Dłoń

en: PostgreSQL database driver
pl: Sterownik bazy PostgreSQL

en: Precision
pl: Precyzja

en: Previous primary key will be removed.
pl: Poprzednio utworzony klucz podstawowy będzie usunięty.

en: Previous row
pl: Poprzedni wiersz

en: Previous version of database file format ("%1") is detected in the "%2" project file.
    Do you want to convert the project to a new "%3" format (recommended)?
pl: W pliku projektu "%2" została rozpoznana poprzednia wersja formatu bazy danych ("%1"). Czy chcesz przetworzyć projekt na nowy format "%3" (zalecane)?

en: Previous window
pl: Poprzednie okno

en: Primary Key
pl: Klucz podstawowy

en: Primary key's field "%1" cannot be empty.
pl: Pole "%1" klucza podstawowego nie może być puste.

en: Project
pl: Projekt

en: Project "%1" created successfully.
pl: Projekt "%1" utworzony pomyślnie.

en: Project "%1" dropped successfully.
pl: Projekt "%1" usunięty pomyślnie.

en: Project Name
pl: Nazwa projektu

en: Project Navigator
pl: Nawigator projektu

en: Project Properties
pl: Właściwości projektu

en: Project Settings
pl: Właściwości projektu

en: Project caption:
pl: Tytuł projektu:

en: Project relationships
pl: Relacje projektu

en: Project's database name:
pl: Nazwa bazy danych projektu:

en: Property
pl: Właściwość

en: Property Editor
pl: Edytor właściwości

en: Query
pl: Zapytanie

en: Query "%1" does not exist.
pl: Zapytanie "%1" nie istnieje.

en: Query Parameters
pl: Parametry zapytania

en: Query columns
pl: Kolumny zapytania

en: Query data may be corrupted.
pl: Dane zapytania mogą być uszkodzone.

en: Query definition loading failed.
pl: Błąd podczas ładowania definicji zapytania.

en: Query executing failed.
pl: Nieudane wykonanie zapytania.

en: Query statement is empty.
pl: Instrukcja zapytania jest pusta.

en: Relations
pl: Relacje

en: Relationship
pl: Relacja

en: Relationships
pl: Relacje

en: Remote
pl: Zdalna

en: Remove Item
pl: Usuń element

en: Remove Record
pl: Usuń wiersz

en: Rename Item
pl: Zmień nazwę elementu

en: Renaming object "%1" failed.
pl: Nieudana zmiana nazwy obiektu "%1".

en: Report
pl: Raport

en: Required
pl: Wymagane

en: Row changing failed.
pl: Nieudana zmiana danych w wierszu.

en: Row deleting failed.
pl: Nieudane usunięcie wiersza.

en: Row deleting on the server failed.
pl: Nieudane usunięcie wiersza na serwerze.

en: Row deletion on the server failed.
pl: Nieudane usunięcie wiersza na serwerze.

en: Row inserting failed.
pl: Nieudane wstawienie wiersza.

en: Row inserting on the server failed.
pl: Nieudane wstawienie wiersza na serwerze.

en: Row updating on the server failed.
pl: Nieudane uaktualnienie wiersza na serwerze.

en: Row:
pl: Wiersz:

en: Row:
pl: Wiersz:

en: SQL Query History
pl: Historia zapytania SQL

en: SQL Query Text
pl: Tekst zapytania SQL

en: SQL statement:
pl: Instrukcja SQL:

en: Save &As...
pl: Zapisz &Jako...

en: Save Object As
pl: Zapisz obiekt jako

en: Save currently selected table row's data
pl: Zachowaj dane z aktualnie wybranego wiersza tabeli

en: Save object as
pl: Zapisz obiekt jako

en: Save object changes
pl: Zapisz zmiany obiektu

en: Save password
pl: Zapamiętaj hasło

en: Save to File...
pl: Zapisz do pliku...

en: Saves currently selected table row's data.
pl: Zachowuje dane z aktualnie wybranego wiersza tabeli.

en: Saves object changes from currently selected window under a new name (within the same project).
pl: Zapisuje pod nową nazwą zmiany obiektu znajdującego się w aktualnie wybranym oknie (w ramach tego samego projektu).

en: Saves object changes from currently selected window.
pl: Zapisuje zmiany dokonane w obiekcie znajdującym się w aktualnie wybranym oknie

en: Saving "%1" object failed.
pl: Nieudane zapisanie obiektu "%1".

en: Saving "%1" project file to a new "%2" database format...
pl: Zapisywanie pliku projektu "%1" w nowym formacie bazy danych "%2"...

en: Saving changes for existing table design is now required.
pl: Należy teraz zapisać zmiany do projektu istniejącej tabeli.

en: Saving new "%1" object failed.
pl: Nieudane zapisanie nowego obiektu "%1".

en: Saving object's data failed.
pl: Błąd podczas zapisywania danych obiektu.

en: Saving object's definition failed.
pl: Błąd podczas zapisywania definicji obiektu.

en: Script
pl: Skrypt

en: Scripts
pl: Skrypty

en: Select Database
pl: Wybierz bazę danych

en: Select Project's Caption
pl: Wybierz tytuł projektu

en: Select Project's Caption & Database Name
pl: Wpisz tytuł projektu oraz nazwę bazy danych:

en: Select Project's Location
pl: Wybierz położenie projektu

en: Select Storage Method
pl: Wybierz metodę przechowywania

en: Select a pixmap from %1
pl: Wybierz obrazek z %1

en: Select column for table "%1"
pl: Wybierz kolumnę dla tabeli "%1"

en: Select database server's connection you wish to use to create a new Kexi project. <p>Here you may also add, edit or remove connections from the list.
pl: Wybierz połączenie serwera baz danych, którego chcesz użyć do utworzenia nowego projektu Kexi. <p>Możesz tutaj także dodać, zmienić lub usunąć połączenia z listy.

en: Select from existing databases:
pl: Wybierz istniejącą bazę danych:

en: Select one of these existing projects on server <b>%1</b>:
pl: Wybierz jeden spośród projektów istniejących na serwerze <b>%1</b>:

en: Select server connection for a new project
pl: Wybierz połączenie serwera baz danych dla nowego projektu

en: Selected view mode (%1) is not supported by this object type (%2)
pl: Wybrany widok (%1) nie jest obsługiwany przez ten typ obiektu (%2).

en: Selected view mode is not supported for "%1" object.
pl: Wybrany widok nie jest obsługiwany dla obiektu "%1".

en: Send Widget to Back
pl: Przesuń widżet na spód

en: Server Information
pl: Informacja o serwerze

en: Server result name:
pl: Nazwa wyniku operacji z serwera:

en: Server result number:
pl: Numer wyniku operacji z serwera:

en: Sets or removes primary key for currently selected field.
pl: Ustawia lub usuwa klucz podstawowy dla aktualnie wybranego pola.

en: Setting autonumber field
pl: Nieudane ustawienie autonumeru

en: Setting autonumber requires primary key to be set for current field.
pl: Ustawianie autonumber dla bieżącego pola wymaga także ustawienia klucza podstawowego.

en: Short integer number
pl: Liczba całkowita krótka

en: Show Context Help
pl: Pokaż pomoc kontekstową

en: Show SQL History
pl: Pokaż historię zapytań SQL

en: Shows or hides SQL editor's history.
pl: Pokazuje lub chowa historię zapytań SQL.

en: Shows project relationships.
pl: Pokazuje relacje projektu.

en: Single precision number
pl: Liczba o pojedynczej precyzji

en: Single transactions
pl: Pojedyncze transakcje

en: Size All
pl: Przenieś

en: Size Backslash
pl: Rozmiar na ukos przec.

en: Size Horizontal
pl: Rozmiar poziomy

en: Size Slash
pl: Rozmiar na ukos

en: Size Vertical
pl: Rozmiar pionowy

en: Small
pl: Mały

en: Socket:
pl: Gniazdo:

en: Sorry, this driver is not available with current version of %1.
pl: Niestety, ten sterownik nie jest dostępny w tej wersji aplikacji %1.

en: Sort
pl: Sortuj

en: Sort data in ascending order
pl: Sortuj dane w porządku rosnącym

en: Sort data in descending order
pl: Sortuj dane w porządku malejącym

en: Sorting
pl: Sortowanie

en: Sorts data in ascending order (from A to Z and from 0 to 9). Data from selected column is used for sorting.
pl: Sortuje dane w porządku rosnącym (od A do Z oraz od 0 do 9). Przy sortowaniu są brane pod uwagę dane z wybranej kolumny.

en: Sorts data in descending (from Z to A and from 9 to 0). Data from selected column is used for sorting.
pl: Sortuje dane w porządku rosnącym (od Z do A oraz od 9 do 0). Przy sortowaniu są brane pod uwagę dane z wybranej kolumny.

en: Source
pl: Źródło

en: Source file name:
pl: Nazwa pliku skryptu:

en: Specified object could not be opened.
pl: Nie można otworzyć wskazanego obiektu.

en: Specified part does not exist
pl: Wskazana wtyczka nie istnieje

en: Specified plugin does not exist.
pl: Wskazana wtyczka nie istnieje.

en: Split Horizontal
pl: Podziel w poziomie

en: Split Vertical
pl: Podziel w pionie

en: Start new object design of type <object_type>
pl: Rozpocznij projektowanie nowego obiektu
    typu <object_type>

en: Start project in the Design Mode, regardless 
    of the project settings
pl: Rozpocznij projekt w trybie projektowania,
    bez względu na ustawienia startowe projektu

en: Start project in the Final Mode, regardless 
    of the project settings
pl: Rozpocznij projekt w trybie użytkownika,
    bez względu na ustawienia startowe projektu

en: State
pl: Stan

en: Sub Form
pl: Podformularz

en: SubForm
pl: Podformularz

en: Subtype
pl: Podtyp

en: Sum
pl: Suma

en: Switch to Data View mode
pl: Przełącz do widoku danych

en: Switch to Design View mode
pl: Przełącz do widoku projektu

en: Switch to Text View mode
pl: Przełącz do widoku tekstowego

en: Switches to Data View mode.
pl: Przełącza do widoku danych.

en: Switches to Design View mode.
pl: Przełącza do widoku projektu.

en: Switches to Text View mode.
pl: Przełącza do widoku tekstowego.

en: Switches to the next window.
pl: Przełącza do następnego okna.

en: Switches to the previous window.
pl: Przełącza do poprzedniego okna.

en: Switching to other view failed (%1).
pl: Nieudane przełączenie do innego widoku (%1).

en: Syntax Error
pl: Błąd składniowy

en: Syntax Error near "%1"
pl: Błąd składniowy w pobliżu "%1"

en: System name "%1" cannot be used as one of fields in "%2" table.
pl: Systemowa nazwa "%1" nie może być użyta jako nazwa jednego z pól w tabeli "%2".

en: System name "%1" cannot be used as table name.
pl: Systemowa nazwa "%1" nie może być użyta jako nazwa tabeli.

en: Table
pl: Tabela

en: Table "%1" already exists.
pl: Tabela "%1" już istnieje.

en: Table "%1" cannot be removed.
pl: Tabela "%1" nie może być usunięta.

en: Table "%1" does not exist
pl: Tabela "%1" nie istnieje

en: Table "%1" does not exist.
pl: Tabela "%1" nie istnieje.

en: Table "%1" has no "%2" field
pl: Tabela "%1" nie zawiera pola "%2"

en: Table "%1" is covered by aliases. Instead of "%2", you can write "%3"
pl: Tabela "%1" jest zakryta przez aliasy. Zamiast "%2" możesz napisać "%3"

en: Table Properties
pl: Właściwości tabeli

en: Table containing "%1" field not found
pl: Nie znaleziono tabeli zawierającej pole "%1"

en: Table not found
pl: Nie znaleziono tabeli

en: Table:
pl: Tabela:

en: Task Bar
pl: Pasek zadań

en: Text
pl: Tekst

en: Text View
pl: Widok tekstowy

en: The column's constraint is declared as NOT EMPTY and NOT NULL.
pl: Warunki dla kolumny są zadeklarowane jako NOT EMPTY oraz NOT NULL (niepusty).

en: The column's constraint is declared as NOT EMPTY.
pl: Warunki dla kolumny są zadeklarowane jako NOT EMPTY (niepusty ciąg).

en: The column's constraint is declared as NOT NULL.
pl: Warunki dla kolumny są zadeklarowane jako NOT NULL (niepuste).

en: The database "%1" does not exist.
pl: Baza danych "%1" nie istnieje.

en: The file "%1" already exists.
    Do you want to overwrite it?
pl: Plik "%1" już istnieje.
    Czy chcesz go zastąpić nowym?

en: The file "%1" doesn't exist.
pl: Plik "%1" nie istnieje.

en: The file "%1" is not readable.
pl: Nie można odczytać pliku "%1".

en: The file "%1" is not recognized as being supported by Kexi.
pl: Plik "%1" nie został rozpoznany jako obsługiwany przez Kexi.

en: The file %1 doesn't exist.
pl: Plik "%1" nie istnieje.

en: The project "%1" already exists.
    Do you want to replace it with a new, blank one?
pl: Projekt "%1" już istnieje.
    Czy chcesz go zastąpić nowym, pustym projektem?

en: The project file "%1" is recognized as compatible with "%2" database driver, while you have asked for "%3" database driver to be used.
    Do you want to use "%4" database driver?
pl: Plik projektu "%1" został rozpoznany jako zgodny ze sterownikiem bazy danych "%2", podczas gdy wybrałeś sterownik "%3". Czy chcesz użyć sterownika bazy danych "%4"?

en: The query is correct
pl: Zapytanie jest poprawne

en: The query is incorrect
pl: Zapytanie jest niepoprawne

en: The query you entered is incorrect.
pl: Zapytanie, które wpisałeś jest niepoprawne.

en: This function is not available
pl: Ta funkcja jest niedostępna

en: This integer number may be too large.
pl: Ta liczba całkowita jest zbyt duża.

en: This shows useful tips on the use of this application.
pl: Pokazuje użyteczne podpowiedzi na temat korzystania z aplikacji.

en: This software is developed by Kexi Team - an international group
    of independent developers, with additional assistance and support
    from the OpenOffice Polska company.
    
    Visit the company Home Page: http://www.openoffice.com.pl
pl: To oprogramowanie jest rozwijane przez Grupę Kexi
    - międzynarodowy zespół niezależnych programistów,
    z dodatkowym wsparciem ze strony firmy OpenOffice Polska.
    
    Odwiedź witrynę internetową firmy: http://www.openoffice.com.pl

en: Time
pl: Czas

en: To Bottom
pl: Do dołu

en: To Fit
pl: Najlepsze dopasowanie

en: To Grid
pl: Do siatki

en: To Left
pl: Do lewej

en: To Narrowest
pl: Do najwęższego

en: To Right
pl: Do prawej

en: To Shortest
pl: Do najniższego

en: To Tallest
pl: Do najwyższego

en: To Top
pl: Do góry

en: To Widest
pl: Do najszerszego

en: Totals
pl: Podsumowanie

en: Transaction already started.
pl: Transakcja została już rozpoczęta.

en: Transaction not started.
pl: Transakcja nie została rozpoczęta.

en: Transaction support
pl: Obsługa transakcji

en: True
pl: Prawda

en: Type
pl: Typ

en: Type:
pl: Typ:

en: Undo changes
pl: Cofnij zmiany

en: Unique
pl: Bez powtórzeń

en: Unknown
pl: Nieznany

en: Unknown error
pl: Nieznany błąd

en: Unknown table "%1"
pl: Nieznana tabela "%1"

en: Unsigned number
pl: Liczba bez znaku

en: Unspecified error encountered
pl: Nastąpił nieokreślony błąd

en: Up Arrow
pl: Strzałka w górę

en: User:
pl: Użytkownik:

en: Username:
pl: Nazwa użytkownika:

en: Username: %1
pl: Nazwa użytkownika: %1

en: Value
pl: Wartość

en: Value of "%1" column must be an identifier.
pl: Wartość w kolumnie "%1" musi być identyfikatorem.

en: Value of "%1" is not initialized for the driver.
pl: Niezainicjalizowana wartość "%1" dla sterownika.

en: Visible
pl: Widoczna

en: Waiting
pl: Oczekiwanie

en: Warning: entire project's data will be removed.
pl: Uwaga: cały projekt wraz z danymi będzie usunięty.

en: We are sorry, templates are not yet available.
pl: Przepraszamy, szablony nie są jeszcze dostępne.

en: Welcome
pl: Witamy

en: What's This
pl: Co to?

en: What's this
pl: Co to?

en: Widgets
pl: Widżety

en: Yes/No
pl: Tak/Nie

en: Yes/No value
pl: Wartość Tak/Nie

en: You are about to change the design of table "%1" but following objects using this table are opened:
pl: Zażądałeś zmiany projetu tabeli "%1", jednak są otwarte następujące obiekty używające tej tabeli:

en: You are about to remove table "%1" but following objects using this table are opened:
pl: Zażądałeś usunięcia tabeli "%1", jednak są otwarte następujące obiekty używające tej tabeli:

en: You can improve data in this row or use "Cancel row changes" function.
pl: Możesz poprawić dane w tym wierszu bądź użyć funkcji "Anuluj zmiany w wierszu".

en: You cannot use name "%1" for your object.
    It is reserved for internal Kexi objects. Please choose another name.
pl: Nie możesz użyć nazwy "%1" dla twojego obiektu. Ta nazwa jest zarezerwowana dla wewnętrznych obiektów Kexi. Proszę wybrać inną nazwę.

en: You have added "%1" field name twice.
    Field names cannot be repeated. Correct name of the field.
pl: Pole o nazwie "%1" jest podane dwukrotnie. Nazwy pól nie mogą się powtarzać. Popraw nazwę tego pola.

en: You have added no fields.
    Every table should have at least one field.
pl: Nie dodałeś żadnych pól. Każda tabela powinna posiadać co najmniej jedno pole.

en: You have requested selected objects to be opened automatically on startup. Several objects cannot be opened.
pl: Wydałeś polecenie, by wybrane obiekty zostały automatycznie otwarte przy starcie aplikacji. Niektóre z tych obiektów nie mogą być otwarte.

en: You have specified a few database objects to be opened automatically, using startup options.
    These options will be ignored because it is not available while creating or dropping projects.
pl: Określiłeś pewną liczbę obiektów bazy danych do automatycznego otwarcia, używając opcji startowych. Opcje te będą zignorowane, ponieważ nie są dostępne przy tworzeniu lub usuwaniu projektów.

en: You have specified invalid port number "%1".
pl: Podałeś niewłaściwy numer portu "%1".

en: You have used both "createdb" and "dropdb" startup options.
pl: Użyłeś jednocześnie opcji startowych "createdb" oraz "dropdb".

en: You have used both "final-mode" and "design-mode" startup options.
pl: Użyłeś jednocześnie opcji startowych "final-mode" oraz "design-mode".

en: You should enter field name.
pl: Powinieneś wpisać nazwę pola.

en: _: Primary Key
    PK
pl: KP

en: _: short for expression (only latin letters, please)
    expr
pl: wyr

en: _: unspecified user
    (unspecified)
pl: (nieokreślony)

en: cannot create object -
pl: nie można utworzyć obiektu -

en: cannot create object of type "%1"
pl: nie można utworzyć obiektu typu "%1"

en: cannot open object
pl: nie można otworzyć obiektu

en: default port
pl: port domyślny

en: file
pl: plik

en: height
pl: wysokość

en: iBeam
pl: I

en: identifier was expected
pl: oczekiwano identyfikatora

en: local database server
pl: lokalny serwer baz danych

en: object not found
pl: nie znaleziono obiektu

en: of
pl: z

en: reason:
pl: powód:

en: unknown object type "%1"
pl: nieznany typ obiektu "%1"

en: width
pl: szerokość
