KDE 3.2 - en to hu translation catalogue (205 entries)

en:  Line: %1 Col: %2
hu:  Sor: %1 Oszlop: %2

en: &Add
hu: &Hozzáadás

en: &Create
hu: &Létrehozás

en: &Create Object...
hu: Objektum &létrehozása...

en: &Create Object: %1...
hu: Objektum &létrehozása: %1...

en: &Create Project
hu: Ú&j projekt létrehozása

en: &Design
hu: &Tervezés

en: &Hide Selected Table/Query
hu: A kijelölt tábla/lekérdezés elre&jtése

en: &Import
hu: &Importálás

en: &New...
hu: Ú&j...

en: &Open
hu: Meg&nyitás

en: &Open Selected Table/Query
hu: A kijelölt &tábla/lekérdezés megnyitása

en: &Other
hu: E&gyéb

en: &Project
hu: &Projekt

en: &Query
hu: Lekér&dezés

en: &Window
hu: &Ablak

en: // code here!
hu: // a kód ide kerüljön

en: <DEFAULT>
hu: <ALAPÉRTELMEZÉS>

en: A database for archiving your image collection in a form of gallery.
hu: Adatbázis személyes képek galéria formájú tárolásához.

en: A database for managing your personal expenses.
hu: Adatbázis a személyes pénzügyekkel kapcsolatos adatok tárolásához.

en: A database that offers you a contact information
hu: Névjegyek tárolására alkalmas adatbázis

en: A table has to have a primary key
hu: Minden táblának rendelkeznie kell elsődleges kulccsal

en: A table with no fields can't be created
hu: Minden táblában szerepelnie kell legalább egy mezőnek

en: Add Parameter
hu: Paraméter hozzáadása

en: Add Record
hu: Rekord hozzáadása

en: Address Book
hu: Címjegyzék

en: All Kexi Files
hu: Minden Kexi fájl

en: All Natively Supported File Types
hu: Az összes közvetlenül támogatott fájltípus

en: All Supported File Types
hu: Az összes támogatott fájltípus

en: Always &use database server for creating new projects.
hu: Új projektek létrehozása mindig adatbázis-kiszolgálón történjen.

en: An unknown error has been encountered while creating the destination table
hu: Pontosan nem azonosítható hiba történt a céltábla létrehozása közben

en: Authentication
hu: Felhasználóazonosítás

en: Big integer number
hu: Nagy egész szám

en: Blank Databases
hu: Üres adatbázisok

en: Bugfixes, Original Table Widget
hu: Hibajavítások, az eredeti táblaelem

en: Business Databases
hu: Vállalati adatbázisok

en: Byte
hu: Bájt

en: CD Catalog
hu: CD-katalógus

en: CQL++, SQL assistance
hu: CQL++, SQL-támogatás

en: Cannot create database "%1". This name is reserved for system database.
hu: Nem sikerült létrehozni a(z) "%1" adatbázist, mert a megadott név le van foglalva a rendszeradatbázis számára.

en: Cannot create table without fields.
hu: Nem lehet olyan táblát létrehozni, amelyben egy mező sincs definiálva.

en: Cannot delete database - name not specified.
hu: Az adatbázis nem törölhető, mert nincs megadva a neve.

en: Cannot delete system database "%1".
hu: A(z) "%1" rendszeradatbázist nem lehet törölni.

en: Cannot drop database - name not specified.
hu: Az adatbázis nem törölhető, mert nincs megadva a neve.

en: Cannot fetch next record.
hu: Nem sikerült letölteni a következő rekordot.

en: Cannot find any database for temporary connection.
hu: Nem található egy adatbázis sem ideiglenes kapcsolathoz.

en: Choose a project
hu: Projekt kiválasztása

en: Coffee sponsoring
hu: Kávészponzor...

en: Connection already established.
hu: A kapcsolat már korábban létrejött.

en: Context Help
hu: Kontextusérzékeny segítség

en: Copy to Clipboard
hu: Másolás a vágólapra

en: Could not create project "%1"
hu: Nem sikerült létrehozni ezt a projektet: "%1"

en: Could not find any database drivers.
hu: Nem található egy adatbázis-meghajtó sem.

en: Could not find database driver "%1".
hu: Nem található a(z) "%1" adatbázis-meghajtó.

en: Could not load database driver "%1".
hu: Nem sikerült betölteni a(z) "%1" adatbázis-meghajtót.

en: Could not load list of available projects for connection "%1"
hu: Nem sikerült betölteni a rendelkezésre álló projektek listáját ehhez a kapcsolathoz: "%1"

en: Could not open project "%1"
hu: Nem sikerült megnyitni ezt a projektet: "%1"

en: Could not remove file "%1".
hu: Nem sikerült törölni a(z) "%1" fájlt.

en: Create
hu: Létrehozás

en: Create &Script...
hu: Szkript lé&trehozása...

en: Create Project
hu: Új projekt létrehozása

en: Create a new project
hu: Új projekt létrehozása

en: Create new
    database:
hu: Új adatbázis
    létrehozása:

en: Current row number
hu: Az aktuális sor száma

en: Currently no database is used.
hu: Jelenleg nincs használatban adatbázis.

en: Custom socket:
hu: Egyéni aljazat:

en: Database
hu: Adatbázis

en: Database "%1" already exists.
hu: Már létezik "%1" nevű adatbázis.

en: Database "%1" created but could not be opened.
hu: A(z) "%1" adatbázis létrejött, de nem sikerült megnyitni.

en: Database Connection
hu: Adatbázis-kapcsolat

en: Database Location
hu: Az adatbázis helye

en: Database creation for everyone
hu: Könnyen használható adatbázis-kezelő

en: Database file "%1" does not exist.
hu: Nem létezik "%1" nevű adatbázisfájl.

en: Database file "%1" is not readable.
hu: Nem olvasható a(z) "%1" adatbázisfájl.

en: Database file "%1" is not writable.
hu: A(z) "%1" adatbázisfájl nem írható.

en: Database is persistent
hu: Az adatbázis megmaradó

en: Datasource:
hu: Adatforrás:

en: Date
hu: Dátum

en: Default Kexi embedded engine
hu: A Kexi alapértelmezett, beépített adatkezelő motorja

en: Developer & Maintainer
hu: Fejlesztő és karbantartó

en: Developer, Designer, KexiDB, commercially supported version, win32 port
hu: Fejlesztő, tervező, KexiDB, a kereskedelmi változat támogatása, Win32-átirat

en: Don't show me this dialog again
hu: Ez az ablak ne jelenjen meg ezután

en: Don't show me this question again.
hu: Ez a kérdés ne jelenjen meg ezután.

en: Double precision number
hu: Dupla pontosságú szám

en: Driver:
hu: Meghajtó:

en: Embed database into projectfile
    WARNING: You will lose transactional and
    integrity protection.
hu: Adatbázis beágyazása projektfájlba
    Figyelem: ezzel megszűnik a tranzakciós és
    adatintegritási védelem!

en: Engine
hu: Motor

en: Enter a filename
hu: Adjon meg egy fájlnevet

en: Enter a new Kexi project's file name:
hu: Adja meg az új Kexi projekt fájlnevét:

en: Enter project caption
hu: Adja meg a projekt címét

en: Enter project's database name
hu: Adja meg a projekt adatbázisának nevét

en: Error creating database "%1" on the server.
hu: A(z) "%1" adatbázis létrehozása közben hiba történt a kiszolgálón.

en: Error during starting temporary connection using "%1" database name.
hu: Hiba történt egy ideiglenes kapcsolat létrehozásakor (az adatbázisnév: "%1").

en: Error on commit transaction
hu: Hiba történt a tranzakció végrehajtása közben

en: Error on rollback transaction
hu: Hiba történt a tranzakció visszavonása közben

en: Error while reading the document.
hu: Hiba történt a dokumentum beolvasása közben.

en: Existing project databases on server <b>%1</b>:
hu: Adatbázisok a(z) <b>%1</b> kiszolgálón:

en: Expenses
hu: Kiadások

en: False
hu: Hamis

en: File name expected for file-based database driver.
hu: Meg kell adni egy fájlnevet fájlalapú adatbázis-meghajtó esetén.

en: First row
hu: Első sor

en: Form
hu: Űrlap

en: Forms
hu: Űrlapok

en: From File...
hu: Fájlból...

en: From Server...
hu: Kiszolgálóról...

en: Host:
hu: Gépnév:

en: Icons and UI-Research
hu: Ikonok, a grafikus felület kialakítása

en: Image Gallery
hu: Képgaléria

en: Incompatible database driver's "%1" version: found version %2, expected version %3.
hu: Érvénytelen az adatbázis-meghajtó "%1"-verziója: a kiolvasott érték: %2, a várt érték: %3.

en: Initial design improvements
hu: Javítások a kezdeti tervhez

en: Integer number
hu: Egész szám

en: Internal error while retrieving information. (No driver installed ?)
hu: Belső hiba történt az adatok letöltése közben (nincs telepítve meghajtó?).

en: Invalid database driver's "%1" implementation:
hu: Érvénytelen az adatbázis-meghajtó "%1" része:

en: Kexi Mail Merge
hu: Kexi körlevélszerkesztő

en: Kexi will create a new blank database. Click "OK" button to proceed.
hu: A program létrehoz egy új, üres adatbázist. Kattintson az "OK" gombra a folytatáshoz.

en: Last row
hu: Utolsó sor

en: Line Edit
hu: Szövegmező

en: Load From File...
hu: Betöltés fájlból...

en: Local
hu: helyi

en: Location
hu: Hely

en: Long text
hu: Hosszú szöveg

en: Mail Merge - Editor
hu: Körlevélszerkesztő

en: Message from server:
hu: A kiszolgáló üzenete:

en: New Blank Database Project
hu: Új üres adatbázis létrehozása

en: New Business Database Project Templates
hu: Sablonok vállalati adatbázis létrehozásához

en: New Code
hu: Új kód

en: New Personal Database Project Templates
hu: Sablonok személyes adatbázis létrehozásához

en: New database
hu: Új adatbázis

en: New project stored in a file
hu: Új fájl-alapú projekt

en: New project stored on a database server
hu: Új kiszolgálóalapú projekt

en: New row
hu: Új sor

en: Next row
hu: Következő sor

en: No connection for cursor open operation specified
hu: Nincs kapcsolat a kurzormegnyitási művelethez

en: No such driver service: "%1".
hu: Nincs ilyen meghajtó: "%1".

en: Not connected to the database server.
hu: Nincs kapcsolat az adatbázis-kiszolgálóval.

en: Object
hu: Objektum

en: Open &Existing Project
hu: Projekt m&egnyitása

en: Open &Recent Project
hu: Nem&rég használt projekt megnyitása

en: Open Existing Project
hu: Projekt megnyitása

en: Open Recent Project
hu: Nemrég használt projekt megnyitása

en: Open Script
hu: Szkript megnyitása

en: Open With...
hu: Megnyitás ezzel...

en: Open an existing project
hu: Projekt m&egnyitása

en: Other
hu: Egyéb

en: Other &Licenses
hu: Egyéb li&cencek

en: Parameter
hu: Paraméter

en: Password:
hu: Jelszó:

en: Personal Databases
hu: Személyes adatbázisok

en: Previous row
hu: Előző sor

en: Project
hu: Projekt

en: Property
hu: Tulajdonság

en: Query
hu: Lekérdezés

en: Query Parameters
hu: A lekérdezés paraméterei

en: Relations
hu: Kapcsolatok

en: Remote
hu: távoli

en: Remove Item
hu: Elem eltávolítása

en: Remove Record
hu: A rekord törlése

en: Report
hu: Jelentés

en: Row:
hu: Sor:

en: Row:
hu: Sor:

en: Save &As...
hu: Men&tés mint...

en: Save password
hu: A jelszó elmentése

en: Save to File...
hu: Mentés fájlba...

en: Script
hu: Szkript

en: Scripts
hu: Szkriptek

en: Select Database
hu: Adatbázis-választás

en: Select from existing databases:
hu: A választható adatbázisok:

en: Select one of these existing projects on server <b>%1</b>:
hu: Válasszon egyet a(z) <b>%1</b> kiszolgálón elérhető projektek közül:

en: Select server connection for a new project
hu: Válassza ki az új projekt adatbázis-kapcsolatát

en: Server result name:
hu: Az eredmény neve:

en: Short integer number
hu: Kis egész szám

en: Show Context Help
hu: Kontextusérzékeny segítség

en: Single precision number
hu: Egyszeres pontosságú szám

en: Source
hu: Forrás

en: Source file name:
hu: A forrásfájl neve:

en: State
hu: Állapot

en: System name "%1" cannot be used as one of fields in "%2" table.
hu: A rendszernek lefoglalt "%1" név nem használható mezőnévként a(z) "%2" táblában.

en: System name "%1" cannot be used as table name.
hu: A rendszernek lefoglalt "%1" név nem használható táblanévként.

en: Table
hu: Tábla

en: Text
hu: Szöveg

en: The <B>KEXI team</B> wishes you a lot of productive work, with this product. <BR><HR><BR>If you have found a <B>bug</B> or have a <B>feature</B> request, please don't hesitate to report it at our <A href="http://www.kexi-project.org/cgi-bin/bug.pl"> issue tracking system </A>.<BR><HR><BR>If you would like to <B>join</B> our effort, the <B>development</B> documentation at <A href="http://www.kexi-project.org">www.kexi-project.org</A> is a good starting point.
hu: A <B>KEXI fejlesztői</B> sok sikert kívánnak a program használatához. <BR><HR><BR>Ha <B>hibát talált</B> vagy <B>továbbfejlesztési kérése van</B>, kérjük értesítsen bennünket <A href="http://www.kexi-project.org/cgi-bin/bug.pl"> a hibabejelentő rendszerünkön keresztül </A>.<BR><HR><BR>Ha <B>szeretne csatlakozni a fejlesztéshez</B>, olvassa el először a <B>fejlesztői dokumentációt: </B> <A href="http://www.kexi-project.org">www.kexi-project.org</A>

en: The database "%1" does not exist.
hu: Nem létezik "%1" nevű adatbázis.

en: The file "%1" already exists.
    Do you want to overwrite it?
hu: Már létezik "%1" nevű fájl.
    Felül szeretné írni?

en: The file "%1" doesn't exist.
hu: "%1" nevű fájl nem létezik.

en: The file "%1" is not readable.
hu: A(z) "%1" nevű fájl nem olvasható.

en: The file %1 doesn't exist.
hu: %1 nevű fájl nem létezik.

en: This software is developed by Kexi Team - an international group
    of independent developers, with additional assistance and support
    from the OpenOffice Polska company.
    
    Visit the company Home Page: http://www.openoffice.com.pl
hu: A Kexi fejlesztését egy nemzetközi, független fejlesztőkből álló csapat
    végzi, az OpenOffice Poslka cég támogatásával
    és segítségével.
    
    A cég honlapja: http://www.openoffice.com.pl

en: Time
hu: Idő

en: Transaction already started.
hu: A tranzakció már elkezdődött.

en: Transaction not started.
hu: A tranzakció nem kezdődött el.

en: True
hu: Igaz

en: Unknown error
hu: Ismeretlen hiba

en: Unspecified error encountered
hu: Pontosan nem meghatározható hiba történt

en: User:
hu: Név:

en: Value
hu: Érték

en: Value of "%1" is not initialized for the driver.
hu: "%1" értéke nincs inicializálva a meghajtóhoz.

en: We are sorry, templates are not yet available.
hu: Még nem lehet sablonokat használni.

en: Welcome
hu: Üdvözöljük

en: Widgets
hu: Grafikai elemek

en: You have requested selected objects to be opened automatically on startup. Several objects cannot be opened.
hu: Azt kérte, hogy a kiválasztott objektumok automatikusan legyenek megnyitva induláskor. Néhány objektumot nem sikerült megnyitni.

en: cannot open object
hu: az objektum nem nyitható meg

en: default port
hu: az alapértelmezett port

en: file
hu: fájl

en: object not found
hu: az objektum nem található

en: unknown object type "%1"
hu: ismeretlen objektumtípus: "%1"
