kexi - en to et translation catalogue (747 entries)

en: 
    Like --open, but the object will
    be opened in Design Mode, if one is available
et: 
    Nagu --open, aga kui võimalik,
    avatakse objekt kujundusrežiimis

en: 
    Like --open, but the object will
    be opened in Text Mode, if one is available
et: 
    Nagu --open, aga kui võimalik,
    avatakse objekt tekstirežiimis

en: 
    No new database name was entered.
et: 
    Uue andmebaasi nime pole antud.

en: 
    Open object of type <object_type>
    and name <object_name> from specified project
    on application start.
    <object_type>: is optional, if omitted - table
    type is assumed.
    Other object types can be query, report, form,
    script (may be more or less, depending on your
    plugins installed).
    Use "" chars to specify names containing spaces.
    Examples: --open MyTable,
     --open query:"My very big query"
et: 
    Avab määratud projekti objekti
    tüübiga <object_type> ja nimega <object_name>
    rakenduse käivitamisel.
    <object_type> on lisavõimalus, selle puudumisel
    eeldatakse, et tüüp on tabel.
    Lisaks võib tüüp olla päring, raport, vorm, skript (või
    veel midagi vastavalt sellele, millised pluginad on paigaldatud).
    Tühikuid sisaldavate nimetuste andmisel tuleb
    kasutada jutumärke "".
    Näited: --open MinuTabel,
     --open query:"Minu väga suur päring"

en:  Line: %1 Col: %2
et:  Rida: %1 Veerg: %2

en: "%1" column requires a value to be entered.
et: Veergu "%1" tuleb sisestada väärtus.

en: "%1" database property not found
et: "%1" andmebaasi omadust ei leitud

en: "%1" function is not available
et: "%1" funktsiooni pole saadaval

en: "%1" is a reserved keyword
et: "%1" on reserveeritud võtmesõna

en: "%1" is not a valid identifier.
et: "%1" ei ole korrektne identifikaator.

en: "%1" value has to be entered.
et: Sisestada tuleb "%1" väärtus.

en: "*" could not be used if no tables are specified
et: "*" kasutamine pole võimalik tabeleid määramata

en: %1 "%2" already exists.
    Please choose other name.
et: %1 "%2" on juba olemas.
    Palun vali muu nimi.

en: %1 for version %2 of %3 application.
et: %1 rakenduse %3 versioonile %2.

en: &Add
et: &Lisa

en: &Add File
et: Lis&a fail

en: &Add a primary key
et: L&isa primaarvõti

en: &Add an icon
et: Lis&a ikoon

en: &Advanced
et: &Muud

en: &Ascending
et: K&asvav

en: &Back
et: &Tagasi

en: &Break Layout
et: &Katkesta paigutus

en: &Cancel Row Changes
et: Loo&bu rea muudatustest

en: &Clear contents
et: &Puhasta sisu

en: &Close Project
et: S&ulge projekt

en: &Code Folding
et: &Koodi voltimine

en: &Create
et: &Loo

en: &Create Object...
et: &Loo objekt...

en: &Create Object: %1...
et: &Loo objekt: %1...

en: &Create Project
et: Loo &projekt

en: &Data
et: &Andmed

en: &Data View
et: &Andmevaade

en: &Delete Action
et: &Kustuta toiming

en: &Delete row
et: &Kustuta rida

en: &Descending
et: Ka&hanev

en: &Design
et: &Kujunda

en: &Design Table
et: &Kujunda tabel

en: &Export
et: &Ekspordi

en: &Finish
et: Lõ&peta

en: &Format
et: &Vormindus

en: &Hide Selected Table/Query
et: &Peida valitud tabel/päring

en: &Hide Table
et: &Peida tabel

en: &Import
et: &Impordi

en: &Insert Empty Row
et: L&isa tühi rida

en: &More Projects...
et: Rohke&m projekte...

en: &Name:
et: &Nimi:

en: &New Action
et: &Uus toiming

en: &New...
et: &Uus...

en: &Next Window
et: Järgmi&ne aken

en: &Ok
et: &OK

en: &Open
et: &Ava

en: &Open Selected Table/Query
et: &Ava valitud tabel/päring

en: &Open Table
et: &Ava tabel

en: &Other
et: M&uu

en: &Previous Window
et: &Eelmine aken

en: &Project
et: &Projekt

en: &Query
et: &Päring

en: &Relationships...
et: &Relatsioonid...

en: &Remove Selected Relationship
et: &Eemalda valitud relatsioon

en: &Remove selected item
et: &Eemalda valitud element

en: &Rename
et: &Nimeta ümber

en: &Report Bug...
et: Saada vea&raport...

en: &Save Row
et: &Salvesta rida

en: &Size:
et: &Suurus:

en: &Text View
et: &Tekstivaade

en: &Window
et: &Aken

en: (autonumber)
et: (automaatne number)

en: (c) 2002-2004, Kexi Team
    (c) 2003, 2004, OpenOffice Polska Ltd.
et: (c) 2002-2004: Kexi Team
    (c) 2003, 2004: OpenOffice Polska Ltd.

en: *.png *.xpm *.bmp *.jpg|Pixmap Files
et: *.png *.xpm *.bmp *.jpg|Pildifailid

en: -- Separator --
et: -- Eraldaja --

en: // code here!
et: // kood siia!

en: <DEFAULT>
et: <VAIKIMISI>

en: <P><b>Kexi will create a new database, which will be stored in a file on this computer.</b>
    <P>&nbsp;
et: <P><b>Kexi loob uue andmebaasi, mis salvestatakse failina käesoleval arvutil.</b>
    <P>&nbsp;

en: <b>A project with database name "%1" already exists</b><p>Do you want to delete it and create a new one?
et: <b>Projekt andmebaasi nimega "%1" on juba olemas</b><p>Kas soovid selle kustutada ja luua uue?

en: <b>Select existing Kexi project file to open:</b>
et: <b>Vali avatav Kexi projektifail:</b>

en: <b>Select existing database server's connection from the list below and click "OK".</b>
    <p>You will see existing Kexi projects available for the selected connection. Here you may also add, edit or remove connections from the list.
et: <b>Vali nimekirjast olemasolev andmebaasiserveri ühendus ja klõpsa "OK".</b>
    <p>Näed valitud ühendusele kättesaadavaid olemasolevaid Kexi projekte. Ühendusi võib nimekirja ka lisada, neid sealt eemaldada või muuta.

en: <b>There are Kexi projects you have recently opened.</b> Select one you wish to open:
et: <b>Need on hiljuti avatud Kexi projektid.</b> Vali see, mida soovid avada:

en: <h3>Kexi - Database Creation for Everyone</h3>
    <h3>Welcome</h3>
    <p>Kexi is under active development.</p>
    <p>Visit kexi home page at http://www.kexi-project.org/</p>
et: <h3>Kexi - Andmebaaside hõlpus loomine</h3>
    <h3>Tere tulemast!</h3>
    <p>Kexi arendamine käib väga hoogsalt.</p>
    <p>Kexi kodulehekülg asub http://www.kexi-project.org/</p>

en: <p>ODBC is an open specification for accessing data sources more easily; data sources include both SQL databases available with Kexi drivers and others, like Microsoft SQL Server and Microsoft Access.
et: <p>ODBC on avatud spetsifikatsioon andmeallikate hõlpsamaks kasutamiseks. Andmeallikate hulka kuuluvad nii Kexi draiveritele kättesaadavad mõlemad SQL andmebaasid kui ka muud andmebaasid, näiteks Microsoft SQL Server ja Microsoft Access.

en: <p>Table "%1" has no <b>primary key</b> defined.</p><p>Although a primary key is not required, it is needed for creating relations between database tables. Do you want to add primary key automatically now?</p><p>If you want to add a primary key by hand, press "Cancel" to cancel saving table design.</p>
et: <p>Tabelil "%1" pole määratud ühtki <b>primaarvõtit</b>.</p><p>Kuigi primaarvõti ei ole nõutav, on seda vaja andmebaasi tabelite vaheliste relatsioonide loomiseks. Kas soovid lisada nüüd primaarvõtme automaatselt?</p><p>Kui soovid primaarvõtme käsitsi lisada, klõpsa tabelikujunduse salvestamiseks nupule "Loobu".</p>

en: <p>The object has been modified: %1 "%2".</p><p>Do you want to save it?</p>
et: <p>Objekti on muudetud: %1 "%2".</p><p>Kas salvestada see?</p>

en: A database for archiving your image collection in a form of gallery.
et: Andmebaas oma pildikogu talletamiseks galeriina.

en: A database for managing your personal expenses.
et: Andmebaas isiklike väljaminekute haldamiseks.

en: A database that offers you a contact information
et: Andmebaas, mis pakub infot sinu kontaktide kohta

en: A db-aware form widget
et: Andmebaasiteadlik vormividin

en: A form widget included in another Form
et: Muusse vormi kaasatud vormividin

en: A table has to have a primary key
et: Tabelil peab olema primaarvõti

en: A table with no fields can't be created
et: Väljadeta tabelit pole võimalik luua

en: About Kexi
et: Kexi info

en: About MyProject
et: MinuProjekti info

en: Action
et: Toiming

en: Actions
et: Toimingud

en: Add New Field
et: Lisa uus väli

en: Add Parameter
et: Lisa parameeter

en: Add Record
et: Lisa kirje

en: Address Book
et: Aadressiraamat

en: Adjust Size
et: Kohanda suurust

en: Adjust Widgets Size
et: Kohanda vidinate suurust

en: Albums
et: Albumid

en: Align Widgets Position
et: Joonda vidinate asukohad

en: All Kexi Files
et: Kõik Kexi failid

en: All Natively Supported File Types
et: Kõik loomupäraselt toetatud failitüübid

en: All Supported File Types
et: Kõik toetatud failitüübid

en: Allow NULL
et: Lubatud on NULL

en: Allow Zero
    Size
et: Nullsuuruse
    lubamine

en: Always &use database server for creating new projects.
et: Uue projekti loomiseks kas&utatakse alati andmebaasiserverit.

en: Always &use files for creating new projects
et: Uue projekti loomiseks kas&utatakse alati faile

en: Always &use files for creating new projects.
    Don't show me this dialog again.
et: Uue projekti loomiseks kas&utatakse alati faile.
    Seda dialoogi rohkem ei näidata.

en: Ambiguous "%1.%2" expression
et: Mitmeti tõlgendatav "%1.%2" avaldis

en: Ambiguous "%1.*" expression
et: Mitmeti tõlgendatav "%1.*" avaldis

en: Ambiguous field name
et: Mitmeti tõlgendatav välja nimi

en: An unknown error has been encountered while creating the destination table
et: Sihttabeli loomisel tekkis mingi tundmatu viga

en: Answering "No" allows you to make corrections.
et: Kui vastad "Ei", võid veel parandusi ette võtta.

en: Arrow
et: Nool

en: Artists
et: Kunstnikud

en: Ascending
et: Kasvav

en: Authentication
et: Autentimine

en: Automatically launch a document on startup
et: Dokumendi automaatne avamine käivitumisel

en: Autonumber
et: Automaatne number

en: Average
et: Keskmine

en: Back to selected query
et: Tagasi valitud päringu juurde

en: Big integer number
et: Suur täisarv

en: Blank
et: Tühi nool

en: Blank Databases
et: Tühjad andmebaasid

en: Bold
et: Rasvane

en: Both table "%1" and "%2" have defined "%3" field. Use "<tableName>.%4" notation to specify table name.
et: Nii tabelil "%1" kui "%2" on väli "%3". Määra tabeli nimi kujul "<tabelinimi>.%4".

en: Bring Widget to Front
et: Too vidin ette

en: Bugfixes, Original Table Widget
et: Vigade parandused, algupärane tabelividin

en: Business Databases
et: Äriandmebaasid

en: Byte
et: Bait

en: CD Catalog
et: CD kataloog

en: CQL++, SQL assistance
et: CQL++, SQL abi

en: Cancel changes made to currently selected table row
et: Loobu parajasti valitud tabelireas tehtud muudatustest

en: Cancels changes made to currently selected table row.
et: Loobub parajasti valitud tabelireas tehtud muudatustest.

en: Cannot create database "%1". This name is reserved for system database.
et: Andmebaasi "%1" ei õnnestu luua, sest see nimi on reserveeritud süsteemsele andmebaasile.

en: Cannot create table without fields.
et: Tabelit ei saa ilma väljadeta luua.

en: Cannot delete database - name not specified.
et: Andmebaasi ei saa kustutada - nime pole määratud.

en: Cannot delete system database "%1".
et: Süsteemset andmebaasi "%1" ei saa kustutada.

en: Cannot drop database - name not specified.
et: Andmebaasi ei saa kukutada - nime pole määratud.

en: Cannot fetch next record.
et: Järgmise kirje tõmbamine ebaõnnestus

en: Cannot find any database for temporary connection.
et: Ühtegi andmebaasi ajutiseks ühenduseks ei leitud.

en: Cannot switch to data view, because query design is empty.
    First, please create your design.
et: Andmevaatele ei õnnestu lülituda, sest tabelikujundus on tühi.
    Loo palun kõigepealt oma kujundus.

en: Cannot switch to data view, because table design is empty.
    First, please create your design.
et: Andmevaatele ei õnnestu lülituda, sest tabelikujundus on tühi.
    Loo palun kõigepealt oma kujundus.

en: Caption
et: Pealdis

en: Caption:
et: Pealdis:

en: Check Query
et: Kontrolli päringut

en: Checks query for validity.
et: Kontrollib päringu korrektsust.

en: Child Frame
et: Alamraam

en: Choose File
et: Faili valik

en: Choose a file
et: Vali fail

en: Choose a project
et: Projekti valimine

en: Clear Table Contents
et: Puhasta tabeli sisu

en: Clear Widget Contents
et: Puhasta vidina sisu

en: Clear history
et: Puhasta ajalugu

en: Clear table contents
et: Puhasta tabeli sisu

en: Clears table contents.
et: Puhastab tabeli sisu.

en: Click "Advanced" button if you want to create a new database on a server instead of a file.
et: Klõpsa "Muud", kui soovid luua uue andmebaasi mitte failina, vaid serveril.

en: Click "Advanced" button if you want to find an existing project on a server rather than a file.
et: Klõpsa "Muud", kui soovid olemasolevat projekti avada mitte failist, vaid serverilt.

en: Click "Back" button if you want to open existing Kexi project file.
et: Klõpsa "Tagasi", kui soovid avada olemasoleva Kexi projektifaili.

en: Client library version
et: Kliendi teegi versioon

en: Close Object
et: Sulge objekt

en: Close the current project
et: Sulge käesolev projekt.

en: Close windows
et: Sulge aknad

en: Closes the current project.
et: Sulgeb käesoleva projekti.

en: Coffee sponsoring
et: Kohvipakkuja

en: Column
et: Veerg

en: Column width
et: Veeru laius

en: Command "%1" failed.
et: Käsk "%1" ebaõnnestus.

en: Comments
et: Kommentaarid

en: Connection
et: Ühendus

en: Connection already established.
et: Ühendus on juba loodud.

en: Context Help
et: Kontekstiabi

en: Copy to Clipboard
et: Kopeeri lõikepuhvrisse

en: Could not access the table directly using its name
et: Ligipääs tabelile selle nime kasutades ebaõnnestus

en: Could not alter table "%1" using the same table.
et: Tabelit "%1" ei saa muuta sama tabelit kasutades.

en: Could not connect to "%1" database server.
et: Ühenduse loomine andmebaasiserveriga "%1" ebaõnnestus.

en: Could not create project "%1"
et: Projekti "%1" loomine ebaõnnestus.

en: Could not create the same table "%1" twice.
et: Tabelit "%1" ei saa kaks korda luua.

en: Could not find any database drivers.
et: Ühtegi andmebaasidraiverit ei leitud.

en: Could not find database driver "%1".
et: Andmebaasidraiverit "%1" ei leitud.

en: Could not load database driver "%1".
et: Andmebaasidraiveri "%1" avamine ebaõnnestus.

en: Could not load list of available projects for connection "%1"
et: Ühenduse "%1" saadaolevate projektide nimekirja avamine ebaõnnestus

en: Could not load project.
    The file "%1" does not exist.
et: Projekti avamine ebaõnnestus.
    Faili "%1" ei ole olemas.

en: Could not open "%1" project file.
et: Projektifaili "%1" avamine ebaõnnestus.

en: Could not open project "%1"
et: Projekti "%1" avamine ebaõnnestus.

en: Could not remove file "%1".
et: Faili "%1" eemaldamine ebaõnnestus.

en: Could not remove object's data.
et: Objekti andmete eemaldamine ebaõnnestus.

en: Could not remove object.
et: Objekti eemaldamine ebaõnnestus.

en: Could not remove project.
    The file "%1" does not exist.
et: Projekti ei saa eemaldada.
    Faili "%1" ei ole olemas.

en: Could not rename object "%1".
et: Objekti "%1" ümbernimetamine ebaõnnestus.

en: Could not rename table "%1" to "%2". Table "%3" already exists.
et: Tabelit "%1" ei saa ümber nimetada tabeliks "%2", sest tabel "%3" on juba olemas.

en: Could not set criteria for "%1"
et: "%1" kriteeriumi määramine ei ole võimalik.

en: Could not set criteria for empty row
et: Tühla rea kriteeriumi määramine ei ole võimalik

en: Could not set empty name for this object.
et: Sellel objektil peab nimi olema.

en: Could not start %1 application.
et: %1 rakenduse käivitamine ebaõnnestus.

en: Could not start Kexi application this way.
et: Nii ei saa Kexit küll käivitada.

en: Could not start project "%1" in Final Mode.
et: Projekti "%1" käivitamine lõpprežiimis ebaõnnestus.

en: Could not use this name. Object with name "%1" already exists.
et: Seda nime ei saa kasutada, objekt nimega "%1" on juba olemas.

en: Could rename table "%1" using the same name.
et: Tabelit "%1" ei saa ümber nimetada sama nime kasutades.

en: Create
et: Loo

en: Create %1 using the "%1 Wizard"
et: %1 loomine "%1 nõustaja" abil

en: Create &Script...
et: Loo &skript...

en: Create &primary key
et: Loo &primaarvõti

en: Create Project
et: Projekti loomine

en: Create a new project
et: Loo uus projekt

en: Create a new, blank project using specified
    database driver and database name
    and exit immediately.
    You will be asked for confirmation
    if overwriting is needed.
et: Loob uue tühja projekti määratud
    andmebaasidraiveri ja andmebaasi nime
    põhjal ning lõpetab.
    Ülekirjutamise korral küsitakse
    sinu käest kinnitust.

en: Create new
    database:
et: Loo uus
    andmebaas:

en: Creates a new project. Currently opened project is not affected.
et: Loob uue projekti. Parajasti avatud projekti see ei mõjuta.

en: Creating New Project
et: Uue projekti loomine

en: Criteria
et: Kriteerium

en: Cross
et: Rist

en: Current row number
et: Praeguse rea number

en: Currently no database is used.
et: Praegu ei kasutata ühtegi andmebaasi.

en: Custom socket:
et: Kohandatud pesa:

en: Custom:
et: Kohandatud:

en: D&esign View
et: &Kujundusvaade

en: DBForm
et: Andmebaasi vorm

en: Data
et: Andmed

en: Data View
et: Andmevaade

en: Data identifier: "%1".
et: Andmeidentifikaator: "%1".

en: Data may be corrupted.
et: Andmed võivad olla vigased.

en: Data type
et: Andmetüüp

en: Database
et: Andmebaas

en: Database "%1" already exists.
et: Andmebaas "%1" on juba olemas

en: Database "%1" created but could not be opened.
et: Andmebaas "%1" on loodud, aga seda ei saa avada.

en: Database Connection
et: Andmebaasi ühendus

en: Database Form
et: Andmebaasi vorm

en: Database Location
et: Andmebaasi asukoht

en: Database creation for everyone
et: Andmebaaside imelihtne loomine

en: Database driver for this file type not found.
    Detected MIME type: %1
et: Sellele failitüübile ei leitud andmebaasidraiverit. Tuvastati MIME tüüp %1

en: Database driver to be used
    for connecting to a database project
    (SQLite by default).
    Ignored if a shortcut filename
    is provided.
et: Andmebaasiprojektiga
    ühenduse loomiseks kasutatav
    andmebaasidraiver (vaikimisi SQLite).
    Ignoreeritakse failinime andmisel.

en: Database file "%1" does not exist.
et: Andmebaasifaili "%1" ei ole olemas.

en: Database file "%1" is not readable.
et: Andmebaasifail "%1" ei ole loetav.

en: Database file "%1" is not writable.
et: Andmebaasifail "%1" ei ole kirjutatav.

en: Database is persistent
et: Andmebaas on püsiv

en: Database project filename
    or shortcut filename
    or database name on a server to open
et: Andmebaasiprojekti failinimi
    või andmebaasi nimi serveril.

en: Database server: %1
et: Andmebaasi server: %1

en: Database version (%1) does not match Kexi application's version (%2)
et: Andmebaasi versioon (%1) ei vasta Kexi versioonile (%2)

en: Datasource:
et: Andmeallikas:

en: Date
et: Kuupäev

en: Date and time
et: Kuupäev ja kellaaeg

en: Date/Time
et: Kuupäev/kellaaeg

en: Default Kexi embedded engine
et: Vaikimisi Kexi põimitud mootor

en: Default Value
et: Vaikeväärtus

en: Default character encoding on server
et: Serveri vaikekodeering

en: Default value
et: Vaikeväärtus

en: Delete Field
et: Kustuta väli

en: Delete Object
et: Kustuta objekt

en: Delete Row
et: Kustuta rida

en: Delete currently selected row from a table
et: Kustuta parajasti valitud rida tabelist

en: Delete object
et: Kustuta objekt

en: Deletes currently selected object.
et: Kustutab parajasti valitud objekti.

en: Deletes currently selected row from a table.
et: Kustutab parajasti valitud rea tabelist.

en: Descending
et: Kahanev

en: Design
et: Kujundus

en: Design View
et: Kujundusvaade

en: Design has been changed. You must save it before switching to other view.
et: Kujundust on muudetud. Enne uuele vaatele lülitumist tasuks see salvestada.

en: Destination Field
et: Sihtväli

en: Developer & Maintainer
et: Arendaja ja hooldaja

en: Developer, Designer, KexiDB, commercially supported version, win32 port
et: Arendaja, disainer, KexiDB, kommertsversioon, win32 port

en: Disable Forms
et: Vormide keelamine

en: Do not show this wizard again
et: Seda nõustajat rohkem ei näidata

en: Do you want to cancel any changes made to this SQL text?
et: Kas soovid loobuda kõigist sellesse SQL teksti tehtud muudatustest?

en: Do you want to clear the contents of table %1?
et: Kas tõesti puhastada tabeli %1 sisu?

en: Do you want to close all windows for these objects?
et: Kas sulgeda kõik nende objektidega aknad?

en: Do you want to create primary key for current field? Click "Cancel" to cancel setting autonumber.
et: Kas luua primaarvõti parajasti valitud väljale? Automaatse numbri määramisest loobumiseks klõpsa "Loobu".

en: Do you want to delete selected row?
et: Kas tõesti kustutada valitud rida?

en: Do you want to drop the project "%1"?
et: Kas loobuda projektist "%1"?

en: Do you want to open it in Text View?
et: Kas avada see tekstivaates?

en: Do you want to remove item "%1" from collection "%2"?
et: Kas tõesti eemaldada element "%1" kogust "%2"?

en: Do you want to remove:
et: Kas tõesti eemaldada:

en: Do you want to save invalid query?
et: Kas tõesti salvestada vigane päring?

en: Do you want to save the design now?
et: Kas salvestada nüüd kujundus?

en: Don't show me this dialog again
et: Seda akent rohkem ei näidata

en: Don't show me this question again.
et: Seda küsimust rohkem ei näidata

en: Double precision number
et: Kahekohaline number

en: Driver:
et: Draiver:

en: Drop (remove) a project using specified
    database driver and database name.
    You will be asked for confirmation.
et: Loobub (eemaldab) projektist, mille määrab
    andmebaasidraiver ja andmebaasi nimi.
    Sinu käest küsitakse kinnitust.

en: Easy-to-use database for storing information about your CD collection.
et: Hõlpsasti kasutatav andmebaas info talletamiseks oma CD kogu kohta.

en: Edit Collection...
et: Muuda kogu...

en: Edit Form Connections
et: Muuda vormi ühendusi

en: Edit Item
et: Muuda elementi

en: Edit Pixmap Collection
et: Muuda pildikogu

en: Edit Pixmap Collection: %1
et: Pildikogu muutmine: %1

en: Edit Rich Text
et: Muuda rikkaliku vorminguga teksti

en: Edit Tab Order
et: Muuda kaartide järjekorda

en: Edit currently selected item
et: Muuda parajasti valitud elementi

en: Edits currently selected item.
et: Muudab parajasti valitud elementi.

en: Embed database into projectfile
    WARNING: You will lose transactional and
    integrity protection.
et: Andmebaas põimiti projektifaili
    HOIATUS: sa võid kaotada tehingu- ja
    integratsioonikaitse.

en: Enable Forms
et: Vormide lubamine

en: Engine
et: Mootor

en: Enter a filename
et: Faili nimi:

en: Enter a new Kexi project's file name:
et: Uue Kexi projekti failinimi:

en: Enter project caption
et: Projekti pealdis:

en: Enter project's database name
et: Projekti andmebaasi nimi:

en: Entered column alias "%1" is not a valid identifier.
et: Sisestatud veerualias "%1" ei sobi identifikaatoriks.

en: Entered value is invalid.
et: Sisestatud väärtus on vigane.

en: Error creating database "%1" on the server.
et: Viga andmebaasi "%1" loomisel serveril.

en: Error during loading part module "%1"
et: Viga komponendi moodul "%1" laadimisel

en: Error during starting temporary connection using "%1" database name.
et: Viga ajutise ühenduse käivitamisel "%1" andmebaasi nime kasutades.

en: Error in database connection
et: Viga andmebaasi ühenduses

en: Error on commit transaction
et: Viga ülekandmisel

en: Error on rollback transaction
et: Viga tagasitõmbamisel

en: Error opening database cursor.
et: Viga andmebaasi kursori avamisel.

en: Error reading Final Mode data.
et: Viga lõpprežiimi andmete lugemisel.

en: Error while executing SQL statement.
et: Viga SQL lause täitmisel.

en: Error while reading the document.
et: Viga dokumendi lugemisel.

en: Error: %1
et: Viga: %1

en: Execute Script
et: Käivita skript

en: Existing project databases on server <b>%1</b>:
et: Olemasolevad projekti andmebaasid serveril <b>%1</b>:

en: Existing table
et: Olemasolev tabel

en: Exit Main Application
et: Välju rakendusest

en: Expenses
et: Kulutused

en: Failed converting project file "%1" to a new "%2" format.
    The file format remain unchanged.
et: Projektifaili "%1" teisendamine uude "%2" vormingusse ebaõnnestus.
    Failivormingut ei muudeta.

en: Failed loading object's data.
et: Objekti andmete avamine ebaõnnestus.

en: Failed loading object's definition.
et: Objekti definitsiooni avamine ebaõnnestus.

en: Failure
et: Ebaõnn

en: False
et: Väär

en: Field Mapping
et: Väljade seostamine

en: Field name
et: Välja nimi

en: Field not found
et: Välja ei leitud

en: Fields
et: Väljad

en: File name expected for file-based database driver.
et: Failipõhisele andmebaasidraiverile oodati nime.

en: File-based database driver
et: Failipõhine andmebaasi draiver

en: File-based database's MIME type
et: Failipõhise andmebaasi MIME tüüp

en: Finished
et: Lõpetatud

en: Finished!
    All required information has now
    been gathered.  Click Finish below
    to start the import process
    
    NOTE:  You may be asked for extra
    information such as field types if
    the import module cannot automatically
    determine this for you
et: Valmis!
    Kõik vajalik info on nüüd olemas.
    Klõpsa importimise alustamiseks
    nupule 'Lõpeta'.
    
    MÄRKUS: sinu käest võidakse pärida lisainfot,
    näiteks väljade tüüpi, kui impordimoodul
    ei suuda seda automaatselt ise määrata.

en: Finishing
et: Lõpetamine

en: First row
et: Esimene rida

en: Floating point number
et: Ujukomaarv

en: Forbidden
et: Keelatud

en: Form
et: Vorm

en: Format Toolbar
et: Vormindusriba

en: Former Developer
et: Endine arendaja

en: Forms
et: Vormid

en: Forms will be available after restarting Kexi application.
et: Vorme saab kasutada pärast Kexi taaskäivitamist.

en: Forms will be hidden after restarting Kexi application.
et: Vormid peidetakse pärast Kexi taaskäivitamist.

en: From File...
et: Failist...

en: From Server...
et: Serverist...

en: Go to Project navigator panel
et: Mine projekti navigaatori paneelile

en: Go to Property editor panel
et: Mine omaduste redaktori paneelile

en: Goes to Project navigator panel.
et: Liigub projekti navigaatori paneelile.

en: Goes to Property editor panel.
et: Liigub omaduste redaktori paneelile.

en: Group by
et: Grupeerimine

en: Hide Context Help
et: Kontekstiabi peitmine

en: Host:
et: Masin:

en: Huge
et: Hiiglaslik

en: Icon:
et: Ikoon:

en: Icons and UI-Research
et: Ikoonid ja kasutajaliides

en: Identifiers should start with a letter or '_' character
et: Identifikaatorite alguses peab seisma täht või sümbol '_'

en: Ignored
et: Ignoreeritakse

en: Image Gallery
et: Pildigalerii

en: Import Destination
et: Importimise sihtkoht

en: Import Succeeded.
et: Import õnnestus.

en: Import failed because:
et: Import ebaõnnestus, põhjus:

en: Important Information
et: Oluline info

en: Incompatible database driver's "%1" version: found version %2, expected version %3.
et: Ühildumatu andmebaasidraiveri "%1" versioon: leiti versioon %2, kuid oodati versiooni %3.

en: Indexed
et: Indekseeritud

en: Initial design improvements
et: Esialgse kujunduse parandamine

en: Insert one empty row above
et: Lisa üks tühi rida ülespoole

en: Inserts one empty row above currently selected table row.
et: Lisab ühe tühja rea parajasti valitud tabelirea kohale.

en: Integer number
et: Täisarv

en: Internal error while retrieving information. (No driver installed ?)
et: Sisemine viga info hankimisel. (Äkki pole draiver paigaldatud?)

en: Introduction
et: Sissejuhatus

en: Invalid "%1" column definition
et: Vigane veeru "%1" määratlus

en: Invalid alias definition for column "%1"
et: Veeu "%1" aliase vigane määratlus

en: Invalid criteria "%1"
et: Vigane kriteerium "%1"

en: Invalid database contents.
et: Vigane andmebaasi sisu.

en: Invalid database driver's "%1" implementation:
et: Vigane andmebaasidraiveri "%1" teostus:

en: Invalid expression "%1"
et: Vigane avaldis "%1"

en: Invalid group
et: Vigane grupp

en: Invalid identifier
et: Vigane identifikaator

en: Invalid integer number
et: Vigane täisarv

en: Invalid object name "%1"
et: Vigane objekti nimi "%1"

en: Invalid table name "%1"
et: Vigane tabeli nimi "%1"

en: Invalid type
et: Vigane tüüp

en: It is a system object.
et: See on süsteemne objekt.

en: Item:
et: Element:

en: Kexi Mail Merge
et: Kexi välise andmebaasi kasutamine

en: Kexi can help you with creation of %2 using data sources in almost no time with the "%1 Wizard"
et: Kexi aitab luua %2 "%1 nõustaja" abil, kasutades andmeallikaid

en: Kexi will create a new blank database. Click "OK" button to proceed.
et: Kexi loob uue tühja andmebaasi. Jätkamiseks klõpsa "OK".

en: Kexi will create a new database project. Select a storage method which will be used to store the new project.
et: Kexi loob nüüd uue andmebaasiprojekti. Palun vali meetod, mida soovid kasutada uue projekti salvestamisel.

en: KexiDB driver version
et: Kexi andmebaasidraiveri versioon

en: KexiPropertyEditor and FormDesigner
et: Kexi omaduste redaktor ja vormikujundaja

en: Large
et: Suur

en: Last row
et: Viimane rida

en: Lay Out Widgets &Horizontally
et: Vidinad pai&gutatakse rõhtsalt

en: Lay Out Widgets &Vertically
et: Vidinad paigutatakse &püstiselt

en: Lay Out Widgets in &Grid
et: Vidinad paigutatakse alus&võrgule

en: Length
et: Pikkus

en: Lets you configure Kexi.
et: Võimaldab seadistada Kexit.

en: Lets you configure shortcut keys.
et: Võimaldab seadistada kriiklahve.

en: Lets you configure toolbars.
et: Võimaldab seadistada tööriistaribasid.

en: Light
et: Peen

en: Like --createdb, but also open newly
    created database.
et: Nagu --createdb, aga ühtlasi avab
    äsja loodud andmebaasi.

en: Load From File...
et: Ava failist...

en: Load KDE Icon by Name
et: KDE ikoonide laadimine nime järgi

en: Loading Import Plugin
et: Importplugina laadimine

en: Local
et: Kohalik

en: Localhost
et: Kohalik

en: Location
et: Asukoht

en: Long text
et: Pikk tekst

en: MDI Mode:
et: MDI režiim:

en: Mail Merge - Editor
et: Välise andmebaasi redaktor

en: Main
et: Peamine

en: Mapping Between Source and Destination Fields
et: Lähte- ja sihtväljade seostamine

en: Max
et: Maks

en: Medium
et: Keskmine

en: Menubar
et: Menüüriba

en: Message from server:
et: Serveri teadaanne:

en: Message:
et: Teade:

en: More than one "%1" table or alias defined
et: Määratud on enam kui üks "%1" tabel või alias

en: More than one "%1" table or alias defined containing "%2" field
et: Välja "%2" sisaldab enam kui üks määratud "%1" tabel või alias

en: Move Field Down
et: Liiguta väli alla

en: Move Field Up
et: Liiguta väli üles

en: Multiple transactions
et: Mitmekordsed edastused

en: MyProject
et: MinuProjekt

en: Name
et: Nimi

en: Name:
et: Nimi:

en: Names of internal Kexi objects are starting with "kexi__".
et: Kexi sisemiste objektide nimede alguses seisab "kexi__".

en: Nested transactions
et: Pesastatud edastused

en: New Blank Database Project
et: Uus tühja andmebaasi projekt

en: New Business Database Project Templates
et: Uue äriandmebaasi projekti mallid

en: New Code
et: Uus kood

en: New Personal Database Project Templates
et: Uue isikliku andmebaasi projekti mallid

en: New database
et: Uus andmebaas

en: New project stored in a file
et: Uus faili salvestatud projekt

en: New project stored on a database server
et: Uus andmebaasiserverile salvestatud projekt

en: New row
et: Uus rida

en: New table
et: Uus tabel

en: Next row
et: Järgmine rida

en: Next window
et: Järgmine aken

en: No Final Mode data found.
et: Lõpprežiimi andmeid ei leitud.

en: No View
et: Vaade puudub

en: No connection for cursor open operation specified
et: Käesolevaks operatsiooniks pole määratud ühtegi ühendust

en: No parts module for mime type "%1"
et: Pole ühtki komponendi moodulit MIME tüübile "%1"

en: No problems were found with the data you entered.
et: Sisestatud andmetega pole mingeid probleeme.

en: No project name specified.
et: Projekti nime pole määratud.

en: No query specified
et: Päringut pole määratud

en: No query statement or schema defined.
et: Päringu lauset või skeemi pole defineeritud.

en: No such driver service: "%1".
et: Sellist draiveriteenust ei ole olemas: "%1".

en: None
et: Puudub

en: Not connected to the database server.
et: Ühendus andmebaasiserveriga puudub.

en: Note: This table is already filled with data which will be removed.
et: Märkus: selles tabelis on juba andmed, mis eemaldatakse.

en: Object
et: Objekt

en: Object "%1" could not be opened in Design View.
et: Objekti "%1" avamine kujundusvaates ebaõnnestus.

en: Object could not be opened in Data View.
et: Objekti avamine andmevaates ebaõnnestus.

en: Open &Existing Project
et: A&va olemasolev projekt

en: Open &Recent Project
et: Ava &hiljutine projekt

en: Open Existing Project
et: Ava olemasolev projekt

en: Open File
et: Faili avamine

en: Open Object
et: Ava objekt

en: Open Project
et: Projekti avamine

en: Open Recent Project
et: Ava hiljutine projekt

en: Open Script
et: Ava skript

en: Open With...
et: Ava kasutades...

en: Open an existing project
et: Ava olemasolev projekt

en: Open in &Text View
et: Ava &tekstivaates

en: Opening database "%1" failed
et: Andmebaasi "%1" avamine ebaõnnestus

en: Opening object "%1" failed.
et: Objekti "%1" avamine ebaõnnestus.

en: Opens an existing project. Currently opened project is not affected.
et: Avab olemasoleva projekti. Parajasti avatud projekti see ei mõjuta.

en: Options related to database servers:
et: Andmebaasiserveritele kehtivad võtmed:

en: Options related to entire projects:
et: Kogu projektile kehtivad võtmed:

en: Options related to opening objects within a project:
et: Projektis objektide avamisele kehtivad võtmed:

en: Original Form Designer, Original UIModes & much more
et: Algne vormikujundaja, algne kasutajaliides ja palju muud

en: Original code cleanings
et: Originaalkoodi puhastamine

en: Other
et: Muu

en: Other &Licenses
et: &Muud litsentsid

en: Parameter
et: Parameeter

en: Parameters:
et: Parameetrid:

en: Part:
et: Osa:

en: Password:
et: Parool:

en: Personal Databases
et: Isiklikud andmebaasid

en: Please Choose Where You Would Like to Import the Data To
et: Palun vali, kuhu andmed importida

en: Please be patient for a few seconds, while the appropriate plugin for your request is being loaded.
et: Palun oota mõni hetk, kuni laetakse sinu soovile vajalik plugin.

en: Please choose into which fields of the selected destination table the imported data fields should be inserted
et: Palun vali, millistesse valitud sihttabeli väljadesse tuleb importditavad andmeväljad lisada

en: Please enter the caption.
et: Palun anna pealdis.

en: Please enter the name.
et: Palun anna nimi.

en: Please enter the password for user %1.
et: Palun anna kasutaja %1 parool.

en: Please enter the password.
et: Palun anna parool.

en: Please enter your query and execute "Check query" function to verify it.
et: Palun sisesta päring ja klõpsa tulemuste leidmiseks "Kontrolli päringut".

en: Please note that forms are currently unstable functionality, provided <u>only for your preview</u>.
et: Palun arvesta, et vormid ei ole veel väga stabiilsed ja neid pakutakse <u>ainult isiklikuks eelvaatluseks</u>.

en: Pointing Hand
et: Nimetissõrmega

en: PostgreSQL database driver
et: PostgreSQL andmebaasi draiver

en: Precision
et: Täpsus

en: Previous primary key will be removed.
et: Eelmine primaarvõti eemaldatakse.

en: Previous row
et: Eelmine rida

en: Previous version of database file format ("%1") is detected in the "%2" project file.
    Do you want to convert the project to a new "%3" format (recommended)?
et: Projektifailil "%2" tuvastati varasem andmebaasifaili vormingu ("%1") versioon.
    Kas teisendada projekt uude "%3" vormingusse (see on soovitatav)?

en: Previous window
et: Eelmine aken

en: Primary Key
et: Primaarvõti

en: Primary key's field "%1" cannot be empty.
et: Primaarvõtme väli "%1" ei saa olla tühi

en: Project
et: Projekt

en: Project "%1" created successfully.
et: Projekt "%1" edukalt loodud.

en: Project "%1" dropped successfully.
et: Projektist "%1" edukalt loobutud.

en: Project Data
et: Projekti andmed

en: Project Name
et: Projekti nimi

en: Project Navigator
et: Projekti navigaator

en: Project Properties
et: Projekti omadused

en: Project Settings
et: Projekti seadistused

en: Project caption:
et: Projekti pealdis:

en: Project relationships
et: Projekti relatsioonid

en: Project's database name:
et: Projekti andmebaasi nimi:

en: Property
et: Omadus

en: Property Editor
et: Omaduste redaktor

en: Query
et: Päring

en: Query "%1" does not exist.
et: Päringut "%1" ei ole olemas.

en: Query Parameters
et: Päringu parameetrid

en: Query columns
et: Päringuveerud

en: Query data may be corrupted.
et: Päringu andmed võivad olla vigased.

en: Query definition loading failed.
et: Päringu definitsiooni laadimine ebaõnnestus.

en: Query executing failed.
et: Päringu teostamine ebaõnnestus.

en: Query statement is empty.
et: Päringu lause puudub.

en: Relations
et: Relatsioonid

en: Relationship
et: Relatsioonid

en: Relationships
et: Relatsioonid

en: Remote
et: Mujal

en: Remote host
et: Mujal

en: Remove Item
et: Eemalda element

en: Remove Record
et: Eemalda kirje

en: Rename Item
et: Nimeta element ümber

en: Renaming object "%1" failed.
et: Objekti "%1" ümbernimetamine ebaõnnestus.

en: Report
et: Raport

en: Required
et: Nõutav

en: Row changing failed.
et: Rea muutmine ebaõnnestus.

en: Row deleting failed.
et: Rea kustutamine ebaõnnestus.

en: Row deleting on the server failed.
et: Rea kustutamine serveril ebaõnnestus.

en: Row deletion on the server failed.
et: Rea kustutamine serveril ebaõnnestus.

en: Row inserting failed.
et: Rea lisamine ebaõnnestus.

en: Row inserting on the server failed.
et: Rea lisamine serveril ebaõnnestus.

en: Row updating on the server failed.
et: Rea uuendamine serveril ebaõnnestus.

en: Row:
et: Rida:

en: Row:
et: Rida:

en: SQL Query History
et: SQL päringu ajalugu

en: SQL Query Text
et: SQL päringu tekst

en: SQL statement:
et: SQL teadaanne:

en: Save &As...
et: Salvesta &kui...

en: Save Object As
et: Objekti salvestamine kui...

en: Save currently selected table row's data
et: Salvesta parajasti valitud tabelirea andmed

en: Save object as
et: Salvesta objekt kui

en: Save object changes
et: Salvesta objekti muudatused

en: Save password
et: Salvesta parool

en: Save password in the projectfile
et: Parool salvestatakse projektifaili

en: Save to File...
et: Salvesta faili...

en: Saves currently selected table row's data.
et: Salvestab parajasti valitud tabelirea andmed.

en: Saves object changes from currently selected window under a new name (within the same project).
et: Salvestab objekti muudatused parajasti valitud aknas uue nimega (sama projekti raames).

en: Saves object changes from currently selected window.
et: Salvestab objekti muudatused parajasti valitud aknas.

en: Saving "%1" object failed.
et: Objekti "%1" salvestamine ebaõnnestus.

en: Saving "%1" project file to a new "%2" database format...
et: "%1" projektifaili salvestamine uude "%2" andmebaasivormingusse...

en: Saving changes for existing table design is now required.
et: Nüüd on vajalik salvestada olemasoleva tabelikujunduse muudatused.

en: Saving new "%1" object failed.
et: Uue "%1" objekti salvestamine ebaõnnestus.

en: Saving object's data failed.
et: Objekti andmete salvestamine ebaõnnestus.

en: Saving object's definition failed.
et: Objekti definitsiooni salvestamine ebaõnnestus.

en: Script
et: Skript

en: Scripts
et: Skriptid

en: Select Database
et: Andmebaasi valik

en: Select Project's Caption
et: Projekti pealdise valik

en: Select Project's Caption & Database Name
et: Projekti pealdise ja andmebaasi nime valik

en: Select Project's Location
et: Projekti asukoha valik

en: Select Storage Method
et: Salvestamismeetodi valik

en: Select a pixmap from %1
et: Vali pilt %1-st

en: Select column for table "%1"
et: Vali veerg tabelile "%1"

en: Select database server's connection you wish to use to create a new Kexi project. <p>Here you may also add, edit or remove connections from the list.
et: Vali nimekirjast olemasolev andmebaasiserveri ühendus, mida soovid kasutada uue Kexi projekti loomiseks. <p>Ühendusi võib nimekirja ka lisada, neid sealt eemaldada või muuta.

en: Select from existing databases:
et: Olemasolevad andmebaasid:

en: Select one of these existing projects on server <b>%1</b>:
et: Vali mõni neist olemasolevatest projektidest serveril <b>%1</b>:

en: Select server connection for a new project
et: Vali uue projekti serveri ühendus

en: Selected view mode (%1) is not supported by this object type (%2)
et: Valitud vaaterežiim (%1) ei ole antud objektiüübi (%2) korral toetatud

en: Selected view mode is not supported for "%1" object.
et: Valitud vaaterežiimi ei saa "%1" objektiga kasutada.

en: Send Widget to Back
et: Saada vidin taha

en: Server (host) name to be used
    for connecting to a database project.
    Ignored if a shortcut filename
    is provided.
et: Andmebaasiprojektiga ühenduse
    loomisel kasutatav serveri (masina) nimi.
    Ignoreeritakse failinime andmisel.

en: Server Information
et: Serveri info

en: Server result name:
et: Serveri tulemuse nimi:

en: Server result number:
et: Serveri tulemuse number:

en: Server's local socket filename
    to be used for connecting to a database
    project. Ignored if a shortcut filename
    is provided.
et: Andmebaasiprojektiga ühenduse
    loomisel kasutatav serveri kohaliku sokli failinimi.
    Ignoreeritakse failinime andmisel.

en: Server's port name to be used
    for connecting to a database project.
    Ignored if a shortcut filename
    is provided.
et: Andmebaasiprojektiga ühenduse
    loomisel kasutatav serveri port.
    Ignoreeritakse failinime andmisel.

en: Sets or removes primary key for currently selected field.
et: Määrab või eemaldab parajasti valitud välja primaarvõtme.

en: Setting autonumber field
et: Automaatse numbri välja määramine

en: Setting autonumber requires primary key to be set for current field.
et: Automaatse numbri määramine nõuab primaarvõtme määramist parajasti valitud väljale.

en: Setup New Table
et: Uue tabeli loomine

en: Short integer number
et: Lühike täisarv

en: Show Context Help
et: Kontekstiabi näitamine

en: Show Menubar
et: Menüüriba näitamine

en: Show SQL History
et: Näita SQL ajalugu

en: Show Taskbar
et: Tegumiriba näitamine

en: Shows or hides SQL editor's history.
et: Näitab või peidab SQL redaktori ajaloo.

en: Shows project relationships.
et: Näitab projekti relatsioone.

en: Single precision number
et: Ühekohaline number

en: Single transactions
et: Ühekordsed edastused

en: Size All
et: Ristnool

en: Size Backslash
et: Längkriipsnool

en: Size Horizontal
et: Nool paremale-vasakule

en: Size Slash
et: Kaldkriipsnool

en: Size Vertical
et: Nool üles-alla

en: Small
et: Väike

en: Socket:
et: Pesa:

en: Sorry, this driver is not available with current version of %1.
et: Vabandust, see draiver ei ole praeguses %1 versioonis kasutatav.

en: Sort
et: Sorteeri

en: Sort data in ascending order
et: Sorteeri andmed kasvavad järjekorras

en: Sort data in descending order
et: Sorteeri andmed kahanevas järjekorras

en: Sorting
et: Sorteerimine

en: Sorts data in ascending order (from A to Z and from 0 to 9). Data from selected column is used for sorting.
et: Sorteerib andmed kasvavas järjekorras (A kuni Z ja 0 kuni 9). Sorteerimiseks kasutatakse valitud veeru andmeid.

en: Sorts data in descending (from Z to A and from 9 to 0). Data from selected column is used for sorting.
et: Sorteerib andmed kahanevas järjekorras (Z kuni A ja 9 kuni 0). Sorteerimiseks kasutatakse valitud veeru andmeid.

en: Source
et: Allikas

en: Source file name:
et: Lähtefaili nimi:

en: Source type was not PostgreSQL Database.
et: Allikas ei ole mitte PostgreSQL andmebaas.

en: Specified document could not be opened.
et: Määratud dokumendi avamine ebaõnnestus.

en: Specified object could not be opened.
et: Määratud objekti avamine ebaõnnestus.

en: Specified part does not exist
et: Määratud osa ei ole olemas

en: Specified plugin does not exist.
et: Määratud pluginat ei ole olemas.

en: Split Horizontal
et: üles-alla lahknev

en: Split Vertical
et: rõhtsalt lahknev

en: Start new object design of type <object_type>
et: Käivitab uue objekti kujunduse tüübiga <objekti_tüüp>

en: Start project in the Design Mode, regardless 
    of the project settings
et: Käivitab projekti kujundusrežiimis 
    olenemata projekti seadistustest

en: Start project in the Final Mode, regardless 
    of the project settings
et: Käivitab projekti lõpprežiimis 
    olenemata projekti seadistustest

en: Startup
et: Käivitamine

en: State
et: Olek

en: Sub Form
et: Alamvorm

en: SubForm
et: Alamvorm

en: Subtype
et: Alamtüüp

en: Success
et: Edu

en: Sum
et: Summa

en: Summary:
et: Kokkuvõte:

en: Switch to Data View mode
et: Lülitu andmevaate režiimile

en: Switch to Design View mode
et: Lülitu kujundusvaate režiimile

en: Switch to Text View mode
et: Lülitu tekstivaate režiimile

en: Switches to Data View mode.
et: Lülitub andmevaate režiimile.

en: Switches to Design View mode.
et: Lülitub kujundusvaate režiimile.

en: Switches to Text View mode.
et: Lülitub tekstivaate režiimile.

en: Switches to the next window.
et: Lülitub järgmisele aknale.

en: Switches to the previous window.
et: Lülitub eelmisele aknale.

en: Switching to other view failed (%1).
et: Teisele vaatele lülitumine ebaõnnestus (%1).

en: Syntax Error
et: Süntaksi viga

en: Syntax Error near "%1"
et: Süntaksi viga "%1" juures

en: System name "%1" cannot be used as one of fields in "%2" table.
et: Süsteemset nime "%1" ei saa kasutada "%2" tabeli välja nimena.

en: System name "%1" cannot be used as table name.
et: Süsteemset nime "%1" ei saa kasutada tabeli nimena.

en: Tab Page
et: Kaartidega

en: Table
et: Tabel

en: Table "%1" already exists.
et: Tabel "%1" on juba olemas.

en: Table "%1" cannot be removed.
et: Tabelit "%1" ei saa eemaldada.

en: Table "%1" does not exist
et: Tabelit "%1" ei ole olemas

en: Table "%1" does not exist.
et: Tabelit "%1" ei ole olemas.

en: Table "%1" has no "%2" field
et: Tabelil "%1" pole välja "%2"

en: Table "%1" is covered by aliases. Instead of "%2", you can write "%3"
et: Tabel "%1" on määratud aliastega. "%2" asemel võiks kirjutada "%3"

en: Table Properties
et: Tabeli omadused

en: Table containing "%1" field not found
et: Tabelit väljaga "%1" ei leitud

en: Table not found
et: Tabelit ei leitud

en: Table:
et: Tabel:

en: Task Bar
et: Tegumiriba

en: Text
et: Tekst

en: Text View
et: Tekstivaade

en: The <B>KEXI team</B> wishes you a lot of productive work, with this product. <BR><HR><BR>If you have found a <B>bug</B> or have a <B>feature</B> request, please don't hesitate to report it at our <A href="http://www.kexi-project.org/cgi-bin/bug.pl"> issue tracking system </A>.<BR><HR><BR>If you would like to <B>join</B> our effort, the <B>development</B> documentation at <A href="http://www.kexi-project.org">www.kexi-project.org</A> is a good starting point.
et: <B>KEXI meeskond</B> soovib sulle edukat tööd meie rakenduse abil. <BR><HR><BR>Kui leiad <B>vea</B> või soovid näha mõnda uut <B>võimalust</B>, anna sellest palun kohe teada meie <A href="http://www.kexi-project.org/cgi-bin/bug.pl"> probleemide jälgimise süsteemi abil </A>.<BR><HR><BR>Kui soovid millegagi rakendusele <B>kaasa aidata</B>, tasuks alustuseks tutvuda <B>arendamise</B> dokumentatsiooniga, mille leiab aadressilt <A href="http://www.kexi-project.org">www.kexi-project.org</A>.

en: The column's constraint is declared as NOT EMPTY and NOT NULL.
et: Veeru tõkendiks on deklareeritud NOT EMPTY ja NOT NULL.

en: The column's constraint is declared as NOT EMPTY.
et: Veeru tõkendiks on deklareeritud NOT EMPTY.

en: The column's constraint is declared as NOT NULL.
et: Veeru tõkendiks on deklareeritud NOT NULL.

en: The database "%1" does not exist.
et: Andmebaasi "%1" ei ole olemas.

en: The file "%1" already exists.
    Do you want to overwrite it?
et: Fail "%1" on juba olemas.
    Kas kirjutada see üle?

en: The file "%1" doesn't exist.
et: Faili "%1" ei ole olemas.

en: The file "%1" is not readable.
et: Fail "%1" ei ole lugemisõigusega.

en: The file "%1" is not recognized as being supported by Kexi.
et: Failil "%1" puudub Kexi toetus.

en: The file %1 doesn't exist.
et: Faili %1 ei ole olemas.

en: The project "%1" already exists.
    Do you want to replace it with a new, blank one?
et: Projekt "%1" on juba olemas.
    Kas asendada see uue, tühja projektiga?

en: The project file "%1" is recognized as compatible with "%2" database driver, while you have asked for "%3" database driver to be used.
    Do you want to use "%4" database driver?
et: Projektifail "%1" on tuvastatud ühilduvana "%2" andmebaasidraiveriga, samas soovisid kasutada "%3" andmebaasidraiverit.
    Kas kasutada siis "%4" andmebaasidraiverit?

en: The query is correct
et: Päring on korrektne

en: The query is incorrect
et: Päring ei ole korrektne

en: The query you entered is incorrect.
et: Sisestatud päring ei ole korrektne.

en: This function is not available
et: Seda funktsiooni pole saadaval

en: This integer number may be too large.
et: See täisarv on ilmselt liiga suur.

en: This shows useful tips on the use of this application.
et: Näitab nõuandeid rakenduse kasutamiseks.

en: This software is developed by Kexi Team - an international group
    of independent developers, with additional assistance and support
    from the OpenOffice Polska company.
    
    Visit the company Home Page: http://www.openoffice.com.pl
et: Selle tarkvara arendajaks on Kexi meeskond - rahvusvaheline
    sõltumatute arendajate rühm, keda on toetanud ja abistanud
    firma OpenOffice Polska.
    
    Firma kodulehekülg: http://www.openoffice.com.pl

en: This wizard will guide you through the
    process of converting an existing data
    set into a kexi database
et: Nõustaja aitab sul teisendada olemasoleva
    andmekogumi Kexi andmebaasiks

en: Time
et: Kellaaeg

en: To Bottom
et: Alla

en: To Fit
et: Sobivaks

en: To Grid
et: Alusvõrgule

en: To Left
et: Vasakule

en: To Narrowest
et: Kitsaimaks

en: To Right
et: Paremale

en: To Shortest
et: Lühimaks

en: To Tallest
et: Pikimaks

en: To Top
et: Üles

en: To Widest
et: Kõige laiemaks

en: To create a relationship simply drag the source field onto the target field. An arrowhead is used to show which table is the parent (master) and which table is the child (slave) in the relationship.
et: Relatsiooni loomiseks lohista lihtsalt lähteväli sihtväljale. Nooleots näitab, milline tabel on relatsioonis ülem (vanem) ja milline alam (laps).

en: Toolbar:
et: Tööriistariba:

en: Toolbars
et: Tööriistaribad

en: Toplevel
et: Tipptase

en: Totals
et: Kokku

en: Transaction already started.
et: Edastamine on juba alanud.

en: Transaction not started.
et: Edastamine ei ole alanud.

en: Transaction support
et: Edastamise toetus

en: True
et: Tõene

en: Type
et: Tüüp

en: Type:
et: Tüüp:

en: Undo changes
et: Võta muudatused tagasi

en: Unique
et: Unikaalne

en: Unknown
et: Tundmatu

en: Unknown error
et: Tundmatu viga

en: Unknown table "%1"
et: Tundmatu tabel "%1"

en: Unsigned number
et: Signeerimata arv

en: Unspecified error encountered
et: Tekkis äratundmatu viga

en: Up Arrow
et: Nool üles

en: Use user settings
et: Kasutatakse kasutaja seadistusi

en: User name to be used
    for connecting to a database project.
    Ignored if a shortcut filename
    is provided.
et: Andmebaasiprojektiga ühenduse
    loomisel kasutatav kasutajanimi.
    Ignoreeritakse failinime andmisel.

en: User:
et: Kasutaja:

en: Username:
et: Kasutaja:

en: Username: %1
et: Kasutajanimi: %1

en: Value
et: Väärtus

en: Value of "%1" column must be an identifier.
et: "%1" veeru väärtus peab olema identiikaator.

en: Value of "%1" is not initialized for the driver.
et: "%1" väärtus ei ole initsialiseeritud draiveri jaoks.

en: Visible
et: Nähtav

en: Waiting
et: Ootav

en: Warning: entire project's data will be removed.
et: Hoiatus: eemaldatakse terve projekti andmed.

en: We are sorry, templates are not yet available.
et: Vabandust, malle pole veel saadaval.

en: Welcome
et: Tere tulemast

en: What's This
et: Mis see on?

en: What's this
et: Mis see on?

en: Widgets
et: Vidinad

en: Yes/No
et: Jah/ei

en: Yes/No value
et: Jah/ei väärtus

en: You are about to change the design of table "%1" but following objects using this table are opened:
et: Kavatsed muuta tabeli "%1" kujundust, kuid avatud on veel järgmised seda tabelit kasutavad objektid:

en: You are about to remove table "%1" but following objects using this table are opened:
et: Kavatsed eemaldada tabeli "%1", kuid veel on avatud järgmised seda tabelit kasutavad objektid:

en: You can improve data in this row or use "Cancel row changes" function.
et: Võid selle rea andmeid parandada või valida "Loobu rea muudatustest".

en: You cannot use name "%1" for your object.
    It is reserved for internal Kexi objects. Please choose another name.
et: Nime "%1" ei saa selle objekti puhul kasutada.
    See on reserveeritud Kexi sisemistele objektidele. Palun vali muu nimi.

en: You have added "%1" field name twice.
    Field names cannot be repeated. Correct name of the field.
et: Lisasid "%1" välja kaks korda.
    Väljanimesid ei saa korrata. Paranda välja nimi.

en: You have added no fields.
    Every table should have at least one field.
et: Sa ei lisanud ühtki välja.
    Igal tabelil peab olema vähemalt üks väli.

en: You have now provided all information needed for importing. Just click the <b>Finish</b> button to eventually start the import process. If you have changed your mind and don't want to import anything, click the <b>Cancel</b> button.
et: Kogu importimiseks vajalik info on nüüd olemas. Klõpsa nupule <b>Lõpeta</b>, mis alustab importimist. Kui oled meelt muutnud ega soovi enam midagi importida, klõpsa nupule <b>Loobu</b>.

en: You have requested selected objects to be opened automatically on startup. Several objects cannot be opened.
et: Oled soovinud, et valitud objektid avataks käivitamisel automaatselt. Mõningaid objekte ei saa avada.

en: You have specified a few database objects to be opened automatically, using startup options.
    These options will be ignored because it is not available while creating or dropping projects.
et: Määrasid käivitamisvõtmetega mitme andmebaasiobjekti automaatse avamise.
    Neid võtmeid ignoreeritakse, sest objekte ei olnud projekti luues või sellest loobudes saada.

en: You have specified invalid port number "%1".
et: Määrasid vigase pordi numbri "%1".

en: You have used both "createdb" and "dropdb" startup options.
et: Kasutasid käivitamiseks nii võtit "createdb" kui ka "dropdb".

en: You have used both "final-mode" and "design-mode" startup options.
et: Kasutasid käivitamiseks nii võtit "final-mode" kui "design-mode".

en: You should enter field name.
et: Sisestada tuleb välja nimi.

en: _: Primary Key
    PK
et: Primaarvõti

en: _: short for expression (only latin letters, please)
    expr
et: avaldis

en: _: unspecified user
    (unspecified)
et: (määramata)

en: cannot create object -
et: objekti loomine ebaõnnestus -

en: cannot create object of type "%1"
et: objekti tüübiga "%1" loomine ebaõnnestus

en: cannot open object
et: objekti avamine ebaõnnestus

en: default port
et: vaikimisi port

en: file
et: fail

en: height
et: kõrgus

en: iBeam
et: Tekstikursor

en: identifier was expected
et: oodati identifikaatorit

en: local database server
et: kohalik andmebaasi server

en: main
et: peamine

en: object not found
et: objekti ei leitud

en: reason:
et: põhjus:

en: unknown object type "%1"
et: Tundmatu objekti tüüp "%1"

en: width
et: laius
