kexi - en to ca translation catalogue (217 entries)

en:  Line: %1 Col: %2
ca:  Línia: %1 Col.: %2

en: &Add
ca: &Afegeix

en: &Advanced
ca: &Avançat

en: &Back
ca: E&nrera

en: &Create
ca: &Crea

en: &Create Object...
ca: &Crea objecte...

en: &Create Object: %1...
ca: &Crea objecte: %1...

en: &Create Project
ca: &Crea un projecte

en: &Data
ca: &Dades

en: &Design
ca: &Dissenya

en: &Design Table
ca: &Dissenya taula

en: &Export
ca: E&xporta

en: &Import
ca: &Importa

en: &New...
ca: &Nou...

en: &Open
ca: &Obre

en: &Open Table
ca: &Obre taula

en: &Other
ca: &Altres

en: &Project
ca: &Projecte

en: &Query
ca: &Consulta

en: &Window
ca: &Finestra

en: *.png *.xpm *.bmp *.jpg|Pixmap Files
ca: *.png *.xpm *.bmp *.jpg|Fitxers pixmap

en: // code here!
ca: // el codi aquí!

en: <DEFAULT>
ca: <PER DEFECTE>

en: A database for archiving your image collection in a form of gallery.
ca: Una base de dades per arxivar les teves imatges en forma de galeria.

en: A database for managing your personal expenses.
ca: Una base de dades per gestionar les despeses personals.

en: A table has to have a primary key
ca: Una taula ha de tenir clau primària

en: A table with no fields can't be created
ca: No es pot crear una taula sense camps

en: Add Parameter
ca: Afegeix paràmetre

en: Add Record
ca: Afegeix registre

en: Address Book
ca: Llibreta d'adreces

en: All Kexi Files
ca: Tots els fitxers Kexi

en: All Natively Supported File Types
ca: Tots els tipus de fitxer suportats nativament

en: All Supported File Types
ca: Tots els tipus de fitxer suportats

en: Allow NULL
ca: Permetre NULL

en: Always &use database server for creating new projects.
ca: &Usa sempre un servidor de bases de dades per crear nous projectes.

en: An unknown error has been encountered while creating the destination table
ca: Hi ha hagut un error desconegut al crear la taula destí

en: Authentication
ca: Autenticació

en: Big integer number
ca: Nombre enter gran

en: Bugfixes, Original Table Widget
ca: Correcció d'errors, codi de la taula original

en: Business Databases
ca: Bases de dades de negocis

en: CD Catalog
ca: Catàleg de CD

en: CQL++, SQL assistance
ca: CQL++, ajut SQL

en: Cannot create database "%1". This name is reserved for system database.
ca: No es pot crear la base de dades "%1". Aquest nom està reservat per la base de dades de sistema.

en: Cannot create table without fields.
ca: No es pot crear una taula sense camps.

en: Cannot delete database - name not specified.
ca: No es pot eliminar la base de dades - no s'ha especificat el nom.

en: Cannot delete system database "%1".
ca: No es pot eliminar la base de dades de sistema "%1".

en: Choose a file
ca: Escull un fitxer

en: Choose a project
ca: Escull un projecte

en: Coffee sponsoring
ca: Patrocini del cafè

en: Column
ca: Columna

en: Connection
ca: Connexió

en: Connection already established.
ca: La connexió ja està establerta.

en: Context Help
ca: Ajuda contextual

en: Copy to Clipboard
ca: Copia al portapapers

en: Could not create project "%1"
ca: No s'ha pogut crear el projecte "%1"

en: Could not find any database drivers.
ca: No s'ha pogut trobar cap controlador de base de dades.

en: Could not find database driver "%1".
ca: No s'ha pogut trobar el controlador de base de dades "%1".

en: Could not load database driver "%1".
ca: No s'ha pogut carregar el controlador de base de dades "%1".

en: Could not load list of available projects for connection "%1"
ca: No s'ha pogur carregar la llista de projectes disponibles per a la connexió "%1"

en: Could not open project "%1"
ca: No s'ha pogut obrir el projecte "%1"

en: Could not remove file "%1".
ca: No s'ha pogut eliminar el fitxer "%1".

en: Create
ca: Crea

en: Create &Script...
ca: Crea &script...

en: Create Project
ca: Crea projecte

en: Create a new project
ca: Crea un nou projecte

en: Create new
    database:
ca: Crea nova
    base de dades:

en: Current row number
ca: Número de fila actual

en: Currently no database is used.
ca: Actualment no s'usa cap base de dades.

en: Custom socket:
ca: Socket a mida:

en: Custom:
ca: A mida:

en: Database
ca: Base de dades

en: Database "%1" already exists.
ca: La base de dades "%1" ja existeix.

en: Database "%1" created but could not be opened.
ca: La base de dades "%1" ha estat creada però no s'ha pogut obrir.

en: Database Connection
ca: Connexió a base de dades

en: Database Location
ca: Ubicació de la base de dades

en: Database creation for everyone
ca: Creació de base de dades per a tothom

en: Database file "%1" does not exist.
ca: El fitxer de base de dades "%1" no existeix.

en: Database file "%1" is not readable.
ca: El fitxer de base de dades "%1" no és llegible.

en: Database file "%1" is not writable.
ca: No és pot escriure al fitxer de base de dades "%1".

en: Database is persistent
ca: La base de dades es persistent

en: Datasource:
ca: Font de dades:

en: Date
ca: Data

en: Default Kexi embedded engine
ca: Motor per defecte encastat a Kexi

en: Default Value
ca: Valor per defecte

en: Delete Row
ca: Esborra fila

en: Developer & Maintainer
ca: Desenvolupador i Mantenidor

en: Developer, Designer, KexiDB, commercially supported version, win32 port
ca: Desenvolupador, Dissenyador, KexiDB, versions suportades comercialment, versió win32

en: Do you want to delete selected row?
ca: Vols eliminar la fila eliminada?

en: Do you want to remove:
ca: Vols eliminar:

en: Don't show me this dialog again
ca: No mostris aquest diàleg un altre cop

en: Don't show me this question again.
ca: No mostris aquesta pregunta un altre cop.

en: Double precision number
ca: Número de precisió doble

en: Driver:
ca: Controlador:

en: Embed database into projectfile
    WARNING: You will lose transactional and
    integrity protection.
ca: Encasta la base de dades al fitxer de projecte
    ATENCIÓ: Es perdrà la protecció transaccional
    i d'integritat.

en: Engine
ca: Motor

en: Enter a filename
ca: Introdueix un mom de fitxe

en: Enter project caption
ca: Introdueix el títol del projecte

en: Enter project's database name
ca: Introdueix el nom de la base de dades del projecte

en: Error creating database "%1" on the server.
ca: Error al crear la base de dades "%1" al servidor.

en: Error while reading the document.
ca: Error mentre es llegia el document.

en: Existing table
ca: Taula existent

en: Expenses
ca: Despeses

en: False
ca: Fals

en: Finishing
ca: S'està acabant

en: First row
ca: Primera fila

en: Form
ca: Formulari

en: Forms
ca: Formularis

en: From File...
ca: Des de fitxer...

en: From Server...
ca: Des de servidor...

en: Icons and UI-Research
ca: Icones i interfície d'usuari

en: Image Gallery
ca: Galeria d'imatges

en: Initial design improvements
ca: Millores sobre el disseny inicial

en: Integer number
ca: Nombre enter

en: Internal error while retrieving information. (No driver installed ?)
ca: Error intern al obtenir la informació. (No hi ha cap controlador instalat?)

en: Kexi Mail Merge
ca: Fusió per correspondència Kexi

en: Kexi will create a new blank database. Click "OK" button to proceed.
ca: Kexi crearà una nova base de dades buida. Prem "Bé" per continuar.

en: Last row
ca: Última fila

en: Line Edit
ca: Línia d'edició

en: Load From File...
ca: Carrega des de fitxer...

en: Loading Import Plugin
ca: S'està carregant el connector d'importació

en: Localhost
ca: Màquina local

en: Location
ca: Ubicació

en: Long text
ca: Text llarg

en: Mail Merge - Editor
ca: Fusió per correspondència - Editor

en: Message from server:
ca: Missatge del servidor:

en: Message:
ca: Missatge:

en: Name
ca: Nom

en: Name:
ca: Nom

en: New Blank Database Project
ca: Nou projecte de base de dades buida

en: New Code
ca: Nou codi

en: New database
ca: Nova base de dades

en: New project stored in a file
ca: Nou projecte emmagatzemat en un fitxer

en: New row
ca: Nova fila

en: New table
ca: Nova taula

en: Next row
ca: Següent fila

en: Not connected to the database server.
ca: No connectat al servidor de base de dades.

en: Object
ca: Objecte

en: Open &Existing Project
ca: Obre un projecte &existent

en: Open &Recent Project
ca: Obre un projecte &recent

en: Open Existing Project
ca: Obre un projecte existent

en: Open File
ca: Obre fitxer

en: Open Recent Project
ca: Obre un projecte recent

en: Open Script
ca: Obre script

en: Open With...
ca: Obre amb...

en: Open an existing project
ca: Obre un projecte existent

en: Other
ca: Altres

en: Other &Licenses
ca: Altres &llicències

en: Parameter
ca: Paràmetre

en: Parameters:
ca: Paràmetres:

en: Password:
ca: Contrasenya:

en: Personal Databases
ca: Bases de dades personals

en: Previous row
ca: Fila previa

en: Primary Key
ca: Clau primària

en: Project
ca: Projecte

en: Project Name
ca: Nom del projecte

en: Project Navigator
ca: Navegador del projecte

en: Project caption:
ca: Títol del projecte:

en: Project's database name:
ca: Nom de la base de dades del projecte:

en: Property
ca: Propietat

en: Query
ca: Consulta

en: Query Parameters
ca: Paràmetres de consulta

en: Relations
ca: Relacions

en: Remote
ca: Remota

en: Remote host
ca: Màquina remota

en: Remove Record
ca: Elimina registre

en: Report
ca: Informe

en: Row:
ca: Fila:

en: Row:
ca: Fila:

en: Save &As...
ca: D&esa com a...

en: Save password
ca: Desa contrasenya

en: Save password in the projectfile
ca: Desa la contrasenya en el fitxer de projecte

en: Save to File...
ca: Desa al fitxer...

en: Select Database
ca: Escull base de dades

en: Select from existing databases:
ca: Escull de les bases de dades existents:

en: Select one of these existing projects on server <b>%1</b>:
ca: Escull un d'aquests projectes existents al servidor <b>%1</b>:

en: Short integer number
ca: Nombre enter curt

en: Show Context Help
ca: Mostra l'ajuda contextual

en: Single precision number
ca: Número de precisió simple

en: Source
ca: Font

en: Source file name:
ca: Nom del fitxer font:

en: State
ca: Estat

en: Syntax Error
ca: Error de sintaxi

en: System name "%1" cannot be used as one of fields in "%2" table.
ca: El nom del sistema "%1" no es pot usar com un camp a la taula "%2".

en: System name "%1" cannot be used as table name.
ca: El nom del sistema "%1" no es pot usar com a nom de taula.

en: Table
ca: Taula

en: Table "%1" cannot be removed.
ca: La taula "%1" no es pot eliminar.

en: Table Properties
ca: Propietats de taula

en: Table:
ca: Taula:

en: The <B>KEXI team</B> wishes you a lot of productive work, with this product. <BR><HR><BR>If you have found a <B>bug</B> or have a <B>feature</B> request, please don't hesitate to report it at our <A href="http://www.kexi-project.org/cgi-bin/bug.pl"> issue tracking system </A>.<BR><HR><BR>If you would like to <B>join</B> our effort, the <B>development</B> documentation at <A href="http://www.kexi-project.org">www.kexi-project.org</A> is a good starting point.
ca: L'<B>equip KEXI</B> et desitja molt treball productiu amb aquest producte. <BR><HR><BR>Si has trobat un <B>error/B> o tens una <B>petició</B> , si us plau no deixis de informar-nos al nostre <A href="http://www.kexi-project.org/cgi-bin/bug.pl">sistema de seguiment de incidències</A>.<BR><HR><BR>Si vols <B>unir-te</B> al nostre esforç, la documentació de <B>desenvolupament</B> a <A href="http://www.kexi-project.org">www.kexi-project.org</A> és un bon punt de començament.

en: The database "%1" does not exist.
ca: La base de dades "%1" no existeix.

en: The file "%1" already exists.
    Do you want to overwrite it?
ca: El fitxer "%1" ja existeix.
    Vols sobreescriure'l?

en: The file "%1" doesn't exist.
ca: El fitxer "%1" no existeix.

en: The file "%1" is not readable.
ca: El fitxer "%1" no és llegible.

en: The file %1 doesn't exist.
ca: El fitxer %1 no existeix.

en: This software is developed by Kexi Team - an international group
    of independent developers, with additional assistance and support
    from the OpenOffice Polska company.
    
    Visit the company Home Page: http://www.openoffice.com.pl
ca: Aquest programari és desenvolupat per l'Equip Kexi - un grup internacional
    de desenvolupadors independents, amb l'ajut i suport
    addicional de l'empresa OpenOffice Polska.
    
    Visita la pàgina de l'empresa a http://www.openoffice.com.pl

en: Time
ca: Hora

en: Transaction already started.
ca: La transacció ja ha estat iniciada.

en: Transaction not started.
ca: Transacció no iniciada.

en: True
ca: Cert

en: Type
ca: Tipus

en: Type:
ca: Tipus:

en: Unknown error
ca: Error desconegut

en: Unspecified error encountered
ca: S'ha trobat un error no especificat

en: User:
ca: Usuari:

en: Username:
ca: Nom d'usuari:

en: Value
ca: Valor

en: Value of "%1" is not initialized for the driver.
ca: El valor de "%1" no es inicialitzat pel controlador.

en: We are sorry, templates are not yet available.
ca: Ho sentim, les plantilles encara no estan disponibles.

en: Welcome
ca: Benvingut

en: cannot open object
ca: no s'ha pogut obrir l'objecte

en: default port
ca: port per defecte

en: file
ca: fitxer

en: height
ca: alt

en: object not found
ca: no s'ha trobat l'objecte

en: of
ca: de

en: unknown object type "%1"
ca: Objecte de tipus desconegut "%1"

en: width
ca: ample
