kexi - en to bg translation catalogue (463 entries)

en:  Line: %1 Col: %2
bg:  Линия: %1 колона: %2

en: "%1" column requires a value to be entered.
bg: Колоната "%1" изисква да бъде въведена стойност.

en: "%1" database property not found
bg: Не са открити характеристики на база данни "%1"

en: "%1" value has to be entered.
bg: "%1" трябва да бъде въведена стойност.

en: %1 "%2" already exists.
    Please choose other name.
bg: %1 "%2" вече съществуват.
    Моля изберете друго име.

en: &Add
bg: Д&обавяне

en: &Add File
bg: Д&обавяне на файл

en: &Add an icon
bg: &Добавяне на икона

en: &Advanced
bg: &Допълнителни

en: &Back
bg: &Назад

en: &Close Project
bg: &Затваряне на проект

en: &Create
bg: &Създаване

en: &Create Object...
bg: &Създаване на обект...

en: &Create Object: %1...
bg: &Създаване на обект: %1...

en: &Create Project
bg: &Създаване на проект

en: &Data
bg: &Данни

en: &Data View
bg: &Изглед данни

en: &Design
bg: &Проектиране

en: &Design Table
bg: &Проектиране на таблица

en: &Export
bg: &Експортиране

en: &Finish
bg: &Завършване

en: &Hide Selected Table/Query
bg: &Скриване на избраната таблица/заявка

en: &Hide Table
bg: &Скриване на таблица

en: &Import
bg: &Импортиране

en: &Insert Empty Row
bg: &Вмъкване на празен ред

en: &More Projects...
bg: &Още проекти...

en: &New...
bg: &Нов...

en: &Open
bg: &Отваряне

en: &Open Selected Table/Query
bg: &Отваряне на избраната таблица/заявка

en: &Open Table
bg: &Отваряне на таблица

en: &Other
bg: &Други

en: &Project
bg: &Проект

en: &Query
bg: &Заявка

en: &Relationships...
bg: &Връзки...

en: &Remove Selected Relationship
bg: &Изтриване на избраната връзка

en: &Remove selected item
bg: &Изтриване на избран елемент

en: &Save Row
bg: &Запис на ред

en: &Text View
bg: &Изглед текст

en: &Window
bg: &Прозорец

en: *.png *.xpm *.bmp *.jpg|Pixmap Files
bg: *.png *.xpm *.bmp *.jpg|пикселни карти

en: // code here!
bg: // кода тук!

en: <P><b>Kexi will create a new database, which will be stored in a file on this computer.</b>
    <P>&nbsp;
bg: <P><b>Kexi ще създаде нова база данни, която ще бъде съхранена във файл на този компютър..</b>
    <P>&nbsp;

en: <b>A project with database name "%1" already exists</b><p>Do you want to delete it and create a new one?
bg: <b>Проект с име на база данни "%1" вече съществува</b> <p>Искате ли да го изтриете и да създадете нов?

en: <b>Select existing Kexi project file to open:</b>
bg: <b>Избор на съществуващ Kexi файл с проект за отваряне:</b>

en: <b>Select existing database server's connection from the list below and click "OK".</b>
    <p>You will see existing Kexi projects available for the selected connection. Here you may also add, edit or remove connections from the list.
bg: <b>Изберете съществуваща връзка към сървър за база данни от списъка по-долу и натиснете "Да".</b>
    <p>Ще видите съществуващи проекти достъпни за избраната връзка. Тук можете и да добавите, редактирате или изтриете връзки от списъка.

en: <b>There are Kexi projects you have recently opened.</b> Select one you wish to open:
bg: <b>Има Kexi проекти които са отваряни наскоро.</b> Изберете един който искате да отворите:

en: <p>ODBC is an open specification for accessing data sources more easily; data sources include both SQL databases available with Kexi drivers and others, like Microsoft SQL Server and Microsoft Access.
bg: <p>ODBC е отворена спецификация за по-лесен достъп до източници на данни; източниците на данни включват и двете SQL бази данни достъпни с драйвери на Kexi и други, като Microsoft SQL Server и Microsoft Access.

en: <p>The object has been modified: %1 "%2".</p><p>Do you want to save it?</p>
bg: <p>Обекта е променен: %1 "%2".</p><p>Искате ли да го запазите?</p>

en: A database for archiving your image collection in a form of gallery.
bg: База данни за архивиране на колекцията ви с изображения под формата на галерия.

en: A database for managing your personal expenses.
bg: База данни за управление на личните ви разходи.

en: A database that offers you a contact information
bg: База данни, предлагаща ви информация за контакти.

en: A table has to have a primary key
bg: Таблицата трябва да има главен ключ

en: A table with no fields can't be created
bg: Не може да бъде създадена таблица без полета

en: A widget to input text
bg: Управляващ елемент за въвеждане на текст

en: Add New Field
bg: Добавяне на ново поле

en: Add Parameter
bg: Добавяне на параметър

en: Add Record
bg: Добавяне на запис

en: Address Book
bg: Адресна книга

en: Adjust Size
bg: Регулиране на размер

en: Alias
bg: Псевдоним

en: All Kexi Files
bg: Всички Kexi файлове

en: All Natively Supported File Types
bg: Всички естествено поддържани файлови формати

en: All Supported File Types
bg: Всички поддържани файлови формати

en: Allow NULL
bg: Позволява NULL

en: Always &use database server for creating new projects.
bg: &Използване винаги на сървър за база данни за създаването на нов проект.

en: Always &use files for creating new projects
bg: &Използвай винаги файлове за създаване на нови проекти

en: Always &use files for creating new projects.
    Don't show me this dialog again.
bg: &Използване винаги на файлове при създаване на нови проекти.
    Изключване показването на този диалогов прозорец.

en: An unknown error has been encountered while creating the destination table
bg: Възникна непозната грешка при създаване на целевата таблица

en: Arrow
bg: Стрелка

en: Ascending
bg: Възходящ

en: Authentication
bg: Удостоверяване

en: Average
bg: Средна стойност

en: Big integer number
bg: Голямо цяло число

en: Blank
bg: Празен

en: Blank Databases
bg: Празни бази данни

en: Bold
bg: Получер

en: Business Databases
bg: Бизнес бази данни

en: Byte
bg: Байт

en: CD Catalog
bg: CD каталог

en: Cannot create database "%1". This name is reserved for system database.
bg: Грешка при създаване на база данни "%1". Името е запазено за системна база данни.

en: Cannot create table without fields.
bg: Не може да бъде създадена таблица без полета.

en: Cannot delete database - name not specified.
bg: Грешка при изтриване на база данни - не е указано име.

en: Cannot delete system database "%1".
bg: Не може да бъде изтрита системна база данни "%1".

en: Cannot drop database - name not specified.
bg: Грешка при изтриване на база данни - не е указано име.

en: Cannot fetch next record.
bg: Грешка при извличане на следващия запис.

en: Cannot find any database for temporary connection.
bg: Не е открита каквато и да е база данни за временна връзка.

en: Cannot switch to data view, because query design is empty.
    First, please create your design.
bg: Грешка при превключване в изглед данни, понеже плана на заявка е празен.
    Моля първо създайте вашия план.

en: Cannot switch to data view, because table design is empty.
    First, please create your design.
bg: Грешка при превключване в изглед с данни, понеже проект на таблица е празен.
    Моля първо създайте вашия проект.

en: Caption
bg: Заглавие

en: Caption:
bg: Заглавие:

en: Checks query for validity.
bg: Проверка на заявката за валидност.

en: Choose File
bg: Избор на файл

en: Choose a file
bg: Изберете файл

en: Choose a project
bg: Избор на проект

en: Click "Advanced" button if you want to create a new database on a server instead of a file.
bg: Натиснете бутона "Допълнителни" ако искате да създадете нова база данни на сървър вместо във файл.

en: Click "Advanced" button if you want to find an existing project on a server rather than a file.
bg: Натиснете бутона "Допълнителни" ако искате да намерите съществуващ проект на сървър вместо от файл.

en: Click "Back" button if you want to open existing Kexi project file.
bg: Натиснете бутона "Назад" ако искате да отворите съществуващ Kexi файл с проект.

en: Close the current project
bg: Затваряне на текущия проект

en: Closes the current project.
bg: Затваря текущия проект.

en: Coffee sponsoring
bg: Спонсориране за кафе

en: Column
bg: Колона

en: Column width
bg: Ширина на колона

en: Comments
bg: Коментари

en: Connection
bg: Връзка

en: Connection already established.
bg: Връзката вече е създадена.

en: Context Help
bg: Контекстна помощ

en: Copy to Clipboard
bg: Копиране в буфера

en: Could not create project "%1"
bg: Грешка при създаване на проект "%1"

en: Could not find any database drivers.
bg: Не са открити каквито и да е драйвери за бази данни.

en: Could not find database driver "%1".
bg: Не е открит драйвер за бази данни "%1".

en: Could not load database driver "%1".
bg: Грешка при зареждане на драйвер за база данни "%1".

en: Could not load list of available projects for connection "%1"
bg: Грешка при зареждане на списъка с налични проекти за връзка "%1"

en: Could not open project "%1"
bg: Грешка при отваряне на проект "%1"

en: Could not remove file "%1".
bg: Грешка при изтриване на файл "%1"

en: Create
bg: Създаване

en: Create %1 using the "%1 Wizard"
bg: Създаване на %1 използвайки "%1 Помощникът"

en: Create &Script...
bg: Създаване на &скрипт...

en: Create Project
bg: Създаване на проект

en: Create a new project
bg: Създаване на нов проект

en: Create new
    database:
bg: Създаване на нова
    база данни:

en: Creates a new project. Currently opened project is not affected.
bg: Създава нов проект. Текущо отворения проект не се повлиява.

en: Creating New Project
bg: Създаване на нов проект

en: Criteria
bg: Критерий

en: Cross
bg: Кръст

en: Current row number
bg: Номер на текущия ред

en: Currently no database is used.
bg: Текущо няма използвана база данни.

en: Custom socket:
bg: Потребителски сокет:

en: Custom:
bg: Потребителски:

en: D&esign View
bg: Изглед про&ектиране

en: Data View
bg: Изглед данни

en: Data type
bg: Тип на данни

en: Database
bg: База данни

en: Database "%1" already exists.
bg: База данни "%1" вече съществува.

en: Database "%1" created but could not be opened.
bg: База данни "%1" е създадена, но не може да бъде отворена.

en: Database Connection
bg: Връзка с база данни

en: Database Form
bg: Форма на база данни

en: Database Location
bg: Местоположение на базата данни

en: Database creation for everyone
bg: Създаване на база данни за всеки

en: Database file "%1" does not exist.
bg: Файла "%1" на база данни не съществува.

en: Database file "%1" is not readable.
bg: Файла "%1" на база данни не може да бъде прочетен.

en: Database file "%1" is not writable.
bg: Файла "%1" на база данни не може да бъде записан.

en: Database is persistent
bg: Базата данни е непроменена

en: Database version (%1) does not match Kexi application's version (%2)
bg: Версията на база данни (%1) не съвпада с версията на Kexi приложението (%2)

en: Datasource:
bg: Източник на данни:

en: Date
bg: Дата

en: Date and time
bg: Дата и час

en: Date/Time
bg: Дата/Час

en: Default Kexi embedded engine
bg: Вградена Kexi машина по подразбиране

en: Default Value
bg: Стойност по подразбиране

en: Default value
bg: Стойност по подразбиране

en: Delete Field
bg: Изтриване на поле

en: Delete Row
bg: Изтриване на ред

en: Delete object
bg: Изтриване на обект

en: Deletes currently selected object.
bg: Изтрива текущо избрания обект.

en: Deletes currently selected row from a table.
bg: Изтрива текущо маркирания ред от таблица.

en: Descending
bg: Низходящ

en: Design View
bg: Изглед проектиране

en: Design has been changed. You must save it before switching to other view.
bg: Проекта е променен. Трябва да го запазите преди превключване към друг изглед.

en: Destination Field
bg: Целево поле

en: Disable Forms
bg: Забраняване на форми

en: Do not show this wizard again
bg: Изключване показването на помощника

en: Do you want to delete selected row?
bg: Искате ли да изтриете избрания ред?

en: Do you want to remove:
bg: Искате ли да изтриете:

en: Don't show me this dialog again
bg: Изключване показването на диалоговия прозорец

en: Don't show me this question again.
bg: Изключване показването на въпроса.

en: Double precision number
bg: Число с двойна точност

en: Driver:
bg: Драйвер:

en: Easy-to-use database for storing information about your CD collection.
bg: Лесна за употреба база данни за съхраняване информация за вашата CD колекция.

en: Edit Collection...
bg: Редактиране на колекция...

en: Edit Pixmap Collection
bg: Редактиране на колекцията пикселни карти

en: Edit Rich Text
bg: Редактиране на 'богат' текст

en: Edit Tab Order
bg: Редактиране реда на страници

en: Embed database into projectfile
    WARNING: You will lose transactional and
    integrity protection.
bg: Вграждане на база данни във файл с проект
    ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Ще загубите защитата целостта на
    данните и възможноста за транзакции.

en: Enable Forms
bg: Разрешаване на форми

en: Engine
bg: Машина

en: Enter a filename
bg: Въведете име на файл

en: Enter a new Kexi project's file name:
bg: Въведете ново име на файл за Kexi проект:

en: Enter project caption
bg: Въведете заглавие на проект

en: Enter project's database name
bg: Въведете името на база данни за проекта

en: Entered value is invalid.
bg: Въведената стойност е невалидна.

en: Error creating database "%1" on the server.
bg: Грешка при създаване на база данни "%1" на съвъра.

en: Error during loading part module "%1"
bg: Грешка при зареждане на модул за част "%1"

en: Error during starting temporary connection using "%1" database name.
bg: Грешка при стартиране на временна връзка използвайки "%1" за име на база данни.

en: Error in database connection
bg: Грешка при връзка с база данни

en: Error on commit transaction
bg: Грешка при извършване на транзакция

en: Error on rollback transaction
bg: Грешка при възстановяване на транзакция

en: Error while reading the document.
bg: Грешка при четене на документа.

en: Error: %1
bg: Грешка: %1

en: Existing project databases on server <b>%1</b>:
bg: Съществуващ проект бази данни на сървър <b>%1</b>:

en: Existing table
bg: Съществуваща таблица

en: Expenses
bg: Разходи

en: False
bg: Лъжа

en: Field Mapping
bg: Пренасочване на поле

en: Field name
bg: Име на поле

en: Fields
bg: Полета

en: File name expected for file-based database driver.
bg: Очаква се име на файл за файлово базиран драйвер за база данни.

en: Finishing
bg: Завършване

en: First row
bg: Първи ред

en: Floating point number
bg: Число с плаваща запетая

en: Forbidden
bg: Забранен

en: Form
bg: Форма

en: Forms will be available after restarting Kexi application.
bg: Формите ще бъдат достъпни след рестартирането на приложението Kexi.

en: Forms will be hidden after restarting Kexi application.
bg: Формите ще бъдат скрити след рестартирането на приложението.

en: From File...
bg: От файл...

en: From Server...
bg: От сървър...

en: Go to Project navigator panel
bg: Отиди до панела навигация в проект

en: Go to Property editor panel
bg: Отиди до панела редактор на настройки

en: Goes to Project navigator panel.
bg: Прехвърля в панела навигация в проект.

en: Goes to Property editor panel.
bg: Прехвърля в панела редактор на настройки.

en: Group by
bg: Групиране по

en: Hide Context Help
bg: Скриване на контекстна помощ

en: Host:
bg: Хост:

en: Huge
bg: Огромен

en: Image Gallery
bg: Галерия с изображения

en: Import Destination
bg: Местоназначение за импорт

en: Important Information
bg: Важна информация

en: Incompatible database driver's "%1" version: found version %2, expected version %3.
bg: Несъвместима версия на драйвер "%1": открита версия %2, очаквана версия %3.

en: Indexed
bg: Индексиран

en: Insert one empty row above
bg: Вмъкване на един празен ред отгоре

en: Inserts one empty row above currently selected table row.
bg: Вмъква един празен ред над текущо маркирания ред на таблица.

en: Integer number
bg: Цяло число

en: Internal error while retrieving information. (No driver installed ?)
bg: Вътрешна грешка при извличане на информация. (Няма инсталиран драйвер?)

en: Invalid database contents.
bg: Невалидно съдържание на база данни.

en: Invalid database driver's "%1" implementation:
bg: Невалидна реализация на драйвер за база данни "%1":

en: Invalid group
bg: Невалидна група

en: Invalid object name "%1"
bg: Невалидно име на обект "%1"

en: Invalid type
bg: Невалиден тип

en: Kexi Mail Merge
bg: Kexi обединяване на поща

en: Kexi can help you with creation of %2 using data sources in almost no time with the "%1 Wizard"
bg: Kexi може да ви помогне със създаването на %2 използвайки източници на данни,много бързо с "%1 Помощникът"

en: Kexi will create a new blank database. Click "OK" button to proceed.
bg: Kexi ще създаде нова празна база данни. Натиснете бутона "Да", за да продължите.

en: Kexi will create a new database project. Select a storage method which will be used to store the new project.
bg: Kexi ще създаде нов проект за база данни. Изберете метод на съхраняване, който ще бъде използван за новия проект.

en: Label
bg: Означение

en: Large
bg: Голям

en: Last row
bg: Последен ред

en: Length
bg: Дължина

en: Lets you configure Kexi.
bg: Позволява ви да конфигурирате Kexi.

en: Lets you configure shortcut keys.
bg: Позволява ви да конфигурирате клавишите за бърз достъп.

en: Lets you configure toolbars.
bg: Позволява ви да конфигурирате лентите с инструменти.

en: Light
bg: Светлина

en: Line
bg: Ред

en: Line Edit
bg: Редактиране на ред

en: Load From File...
bg: Зареждане от файл...

en: Load KDE Icon by Name
bg: Зареждане на KDE икона по име

en: Loading Import Plugin
bg: Зареждане на плъгин за импорт

en: Local
bg: Локална

en: Localhost
bg: Локалния хост

en: Location
bg: Местоположение

en: Long text
bg: Дълъг текст

en: Mail Merge - Editor
bg: Обединяване на поща - редактор

en: Mapping Between Source and Destination Fields
bg: Пренасочване между полета източници и целеви полета

en: Max
bg: Макс.

en: Medium
bg: Среден

en: Message from server:
bg: Съобщение от сървъра:

en: Message:
bg: Съобщение:

en: Min
bg: Мин.

en: Move Field Down
bg: Преместване поле надолу

en: Move Field Up
bg: Преместване поле нагоре

en: Name
bg: Име

en: Name:
bg: Име:

en: Names of internal Kexi objects are starting with "kexi__".
bg: Имената на вътрешни обекти на Kexi започват с "kexi__".

en: New Blank Database Project
bg: Нов празен проект за база данни

en: New Business Database Project Templates
bg: Шаблони за нов проект за бизнес база данни

en: New Code
bg: Нов код

en: New Personal Database Project Templates
bg: Шаблони за нов проект за лична база данни

en: New database
bg: Нова база данни

en: New project stored in a file
bg: Нов проект съхранен във файл

en: New project stored on a database server
bg: Нов проект съхранен на сървър за база данни

en: New row
bg: Нов ред

en: New table
bg: Нова таблица

en: Next row
bg: Следващ ред

en: No connection for cursor open operation specified
bg: Не е зададена връзка за операция отваряне на курсор

en: No parts module for mime type "%1"
bg: Няма модули за mime тип "%1"

en: No such driver service: "%1".
bg: Няма такава услуга на драйвер: "%1".

en: None
bg: Няма

en: Not connected to the database server.
bg: Не е свързан към сървъра за база данни.

en: Object
bg: Обект

en: Open &Existing Project
bg: Отваряне на &съществуващ проект

en: Open &Recent Project
bg: Отваряне на &последния проект

en: Open Existing Project
bg: Отваряне на съществуващ проект

en: Open File
bg: Отваряне на файл

en: Open Project
bg: Отваряне на проект

en: Open Recent Project
bg: Отваряне на последния проект

en: Open Script
bg: Отваряне на скрипт

en: Open With...
bg: Отваряне с...

en: Open an existing project
bg: Отваряне на съществуващ проект

en: Opens an existing project. Currently opened project is not affected.
bg: Отваря съществуващ проект. Текущо отворения проект не се повлиява.

en: Other
bg: Друг

en: Other &Licenses
bg: Други &лицензи

en: Parameter
bg: Параметър

en: Parameters:
bg: Параметри:

en: Password:
bg: Парола:

en: Personal Databases
bg: Лични бази данни

en: Picture Label
bg: Означение с изображение

en: Please Choose Where You Would Like to Import the Data To
bg: Моля изберете къде искате да импортирате данните

en: Please be patient for a few seconds, while the appropriate plugin for your request is being loaded.
bg: Моля изчакайте няколко секунди, докато се зарежда подходящия плъгин за вашата заявка.

en: Please choose into which fields of the selected destination table the imported data fields should be inserted
bg: Моля изберете в кои полета на избраната целева таблица, трябва да бъдат вмъкнати импортираните полета за данни

en: Please enter the caption.
bg: Моля въведете заглавието.

en: Please enter the name.
bg: Моля въведете името.

en: Please enter your query and execute "Check query" function to verify it.
bg: Моля въведете вашата заявка и изпълнете функцията "Проверка на заявка", за да я проверите.

en: Please note that forms are currently unstable functionality, provided <u>only for your preview</u>.
bg: Моля забележете, че в момента формите са нестабилна функционалност, осигурена <u>само за преглед</u>.

en: Pointing Hand
bg: Сочеща ръка

en: Port:
bg: Порт:

en: Precision
bg: Точност

en: Previous row
bg: Предишен ред

en: Primary Key
bg: Главен ключ

en: Primary key's field "%1" cannot be empty.
bg: Полето главен ключ "%1" не може да бъде празно.

en: Project
bg: Проект

en: Project Name
bg: Име на проект

en: Project Navigator
bg: Навигатор за проект

en: Project Properties
bg: Настройки на проект

en: Project caption:
bg: Заглавие на проект:

en: Project relationships
bg: Връзки на проект

en: Project's database name:
bg: Име на база данни за проект:

en: Property
bg: Свойство

en: Property Editor
bg: Редактор на настройки

en: Query
bg: Заявка

en: Query Parameters
bg: Параметри на заявка

en: Query columns
bg: Колони в заявка

en: Relations
bg: Връзки

en: Relationship
bg: Връзка

en: Relationships
bg: Връзки

en: Remote
bg: Отдалечена

en: Remote host
bg: Отдалечен хост

en: Remove Record
bg: Изтриване на запис

en: Report
bg: Отчет

en: Required
bg: Изискван

en: Row changing failed.
bg: Неуспешна промяна на ред.

en: Row deleting failed.
bg: Неуспешно изтриване на ред.

en: Row deleting on the server failed.
bg: Неуспешно изтриване на ред на съвъра.

en: Row inserting failed.
bg: Неуспешно вмъкване на ред.

en: Row inserting on the server failed.
bg: Неуспешно вмъкване на ред на съвъра.

en: Row updating on the server failed.
bg: Неуспешно актуализиране на ред на съвъра.

en: Row:
bg: Ред:

en: Row:
bg: Ред:

en: SQL Query Text
bg: Текст на SQL заявка

en: SQL statement:
bg: SQL заявка:

en: Save &As...
bg: Запис &като...

en: Save Object As
bg: Запис на обект като

en: Save currently selected table row's data
bg: Запазване данните от текущо маркирания ред на таблица

en: Save object as
bg: Запис на обект като

en: Save object changes
bg: Запазване промените на обект

en: Save password
bg: Запазване на парола

en: Save password in the projectfile
bg: Запазване паролата във файла с проекта

en: Save to File...
bg: Запазване във файл...

en: Saves currently selected table row's data.
bg: Запазва данните от текущо маркирания ред на таблица.

en: Saves object changes from currently selected window under a new name (within the same project).
bg: Запазва промените на обект от текущо избрания прозорец под ново име (в рамките на същия проект).

en: Saves object changes from currently selected window.
bg: Запазване промените на обект от текущо избрания прозорец.

en: Script
bg: Скрипт

en: Scripts
bg: Скриптове

en: Select Database
bg: Избор на база данни

en: Select Project's Caption
bg: Избор на заглавие за проект

en: Select Project's Caption & Database Name
bg: Избор на заглавие за проект & име на база данни

en: Select Project's Location
bg: Избор местоположението на проект

en: Select Storage Method
bg: Избор на метод за съхраняване

en: Select a pixmap from %1
bg: Изберете пикселна карта от %1

en: Select database server's connection you wish to use to create a new Kexi project. <p>Here you may also add, edit or remove connections from the list.
bg: Изберете връзката към съвър за база данни, която искате да използвате, за да създадете нов Kexi проект.<p> Тук можете и да добавите, редактирате или изтриете връзки от списъка.

en: Select from existing databases:
bg: Избор от съществуващи бази данни:

en: Select one of these existing projects on server <b>%1</b>:
bg: Изберете един от съществуващите проекти на сървър <b>%1</b>:

en: Select server connection for a new project
bg: Избор на връзка към сървър за нов проект

en: Selected view mode (%1) is not supported by this object type (%2)
bg: Избрания режим на преглед (%1) не се поддържа от този тип обект (%2)

en: Selected view mode is not supported for "%1" object.
bg: Избрания режим на преглед не се поддържа за "%1" обект.

en: Server Information
bg: Информация за сървър

en: Server result name:
bg: Резултатно име на сървър:

en: Setup New Table
bg: Конфигуриране на нова таблица

en: Short integer number
bg: Късо цяло число

en: Show Context Help
bg: Показване на контекстна помощ

en: Shows project relationships.
bg: Показва връзките на проект.

en: Single precision number
bg: Число с еденична точност

en: Size All
bg: Оразмеряване на всички

en: Size Backslash
bg: Размер на обратна наклонена черта

en: Size Horizontal
bg: Оразмеряване хоризонтално

en: Size Slash
bg: Размер на наклонена черта

en: Size Vertical
bg: Оразмеряване вертикално

en: Small
bg: Малък

en: Socket:
bg: Сокет:

en: Sorry, this driver is not available with current version of %1.
bg: Съжаляваме, този драйвер не е наличен в текущата версия на %1.

en: Sorting
bg: Сортиране

en: Source
bg: Източник

en: Source file name:
bg: Име на файла източник:

en: Split Horizontal
bg: Разделяне хоризонтално

en: Split Vertical
bg: Разделяне вертикално

en: Start new object design of type <object_type>
bg: Начало на проектиране на нов обект от тип <object_type>

en: State
bg: Състояние

en: Subtype
bg: Подтип

en: Sum
bg: Сума

en: Switch to Data View mode
bg: Превключване в режим изглед данни

en: Switch to Design View mode
bg: Превключване в режим изглед проектиране

en: Switch to Text View mode
bg: Превключване в режим изглед текст

en: Switches to Data View mode.
bg: Превключва в режим изглед данни

en: Switches to Design View mode.
bg: Превключва в режим изглед проектиране.

en: Switches to Text View mode.
bg: Превключва в режим изглед текст.

en: Syntax Error
bg: Синтактична грешка

en: System name "%1" cannot be used as one of fields in "%2" table.
bg: Системно име "%1" не може да бъде използвано като име на поле в таблица "%2".

en: System name "%1" cannot be used as table name.
bg: Системно име "%1" не може да бъде използвано като име на таблица.

en: Table
bg: Таблица

en: Table "%1" cannot be removed.
bg: Таблица "%1" не може да бъде изтрита.

en: Table Properties
bg: Настройки на таблица

en: Table:
bg: Таблица:

en: Task Bar
bg: Лента за процесите

en: Text
bg: Текст

en: Text View
bg: Изглед текст

en: The <B>KEXI team</B> wishes you a lot of productive work, with this product. <BR><HR><BR>If you have found a <B>bug</B> or have a <B>feature</B> request, please don't hesitate to report it at our <A href="http://www.kexi-project.org/cgi-bin/bug.pl"> issue tracking system </A>.<BR><HR><BR>If you would like to <B>join</B> our effort, the <B>development</B> documentation at <A href="http://www.kexi-project.org">www.kexi-project.org</A> is a good starting point.
bg: <B>Екипа на Kexi</B> ви пожелава много и продуктивна работа с този продукт. <BR> <HR> <BR>Ако откриете <B>грешка</B> или имате <B>бъдещи</B> желания, моля не се колебайте да ги съобщите на нашата <A href="http://www.kexi-project.org/cgi-bin/bug.pl"> проследяваща система </A> <BR> <HR> <BR>Ако искате да се <B>присъедините</B> към нашите усилия, документацията за <B>разработка</B> на адрес <A href="http://www.kexi-project.org"> е добра начална точка.

en: The column's constraint is declared as NOT EMPTY and NOT NULL.
bg: Ограничението за колона е обявено като NOT EMPTY и NOT NULL.

en: The column's constraint is declared as NOT EMPTY.
bg: Ограничението за колона е обявено като NOT EMPTY.

en: The column's constraint is declared as NOT NULL.
bg: Ограничението за колона е обявено като NOT NULL.

en: The database "%1" does not exist.
bg: Базата данни "%1" не съществува.

en: The file "%1" already exists.
    Do you want to overwrite it?
bg: Файлът "%1" вече съществува.
    Искате ли да го презапишете?

en: The file "%1" doesn't exist.
bg: Файлът "%1" не съществува.

en: The file "%1" is not readable.
bg: Файлът "%1" не може да бъде прочетен.

en: The file "%1" is not recognized as being supported by Kexi.
bg: Файлът "%1" не е разпознат като поддържан от Kexi.

en: The file %1 doesn't exist.
bg: Файлът %1 не съществува.

en: The query is correct
bg: Заявката е правилна

en: The query is incorrect
bg: Заявката е грешна

en: This shows useful tips on the use of this application.
bg: Показва полезни съвети за използването на това приложение.

en: This software is developed by Kexi Team - an international group
    of independent developers, with additional assistance and support
    from the OpenOffice Polska company.
    
    Visit the company Home Page: http://www.openoffice.com.pl
bg: Този софтуер е разработен от Kexi Team - международна група
    от независими разработчици, с допълнителна помощ и подкрепа
    от компанията OpenOffice Polska.
    
    Посетете страницата на компанията: http://www.openoffice.com.pl

en: Time
bg: Час

en: To create a relationship simply drag the source field onto the target field. An arrowhead is used to show which table is the parent (master) and which table is the child (slave) in the relationship.
bg: За да създадете връзка просто изтеглете полето източник върху целевото поле. Използва се стрелка, за да покаже коя таблица е главната (родителска) и коя подчинената (дъщерна) във връзката.

en: Totals
bg: Общо

en: Transaction already started.
bg: Транзакцията вече е стартирана.

en: Transaction not started.
bg: Транзакцията не е стартирана.

en: True
bg: Истина

en: Type
bg: Тип

en: Type:
bg: Тип:

en: Unique
bg: Уникален

en: Unknown
bg: Непознат

en: Unknown error
bg: Непозната грешка

en: Unsigned number
bg: Число без знак

en: Unspecified error encountered
bg: Получи се неочаквана грешка

en: Up Arrow
bg: Стрелка нагоре

en: User:
bg: Потребител:

en: Username:
bg: Потребителско име:

en: Value
bg: Стойност

en: Value of "%1" is not initialized for the driver.
bg: Стойността на "%1" не е инициализирана за драйвера.

en: Visible
bg: Видим

en: Waiting
bg: Чакане

en: We are sorry, templates are not yet available.
bg: Съжаляваме, шаблоните все още не са достъпни.

en: Welcome
bg: Добре дошли

en: What's This
bg: Какво е това

en: What's this
bg: Какво е това

en: Widgets
bg: Управляващи елементи

en: Yes/No
bg: Да/Не

en: Yes/No value
bg: Да/Не стойност

en: You cannot use name "%1" for your object.
    It is reserved for internal Kexi objects. Please choose another name.
bg: Не можете да използвате името "%1" за обекта ви.
    То е запазено за вътрешни обекти на Kexi. Моля изберете друго име.

en: You have added "%1" field name twice.
    Field names cannot be repeated. Correct name of the field.
bg: Добавили сте име на поле "%1" два пъти.
    Имената на полета не могата да се повтарят. Поправете името на полето.

en: You have added no fields.
    Every table should have at least one field.
bg: Не сте добавили полета.
    Всяка таблица трябва да има поне едно поле.

en: You have now provided all information needed for importing. Just click the <b>Finish</b> button to eventually start the import process. If you have changed your mind and don't want to import anything, click the <b>Cancel</b> button.
bg: Осигурихте всичката необходима информация за импортиране. Натиснете бутона <b>Завършване</b>, за да стартира процеса по импортиране. Ако сте размислили и не искате да импортирате каквото и да било, натиснете бутона <b>Отказ</b>.

en: You have requested selected objects to be opened automatically on startup. Several objects cannot be opened.
bg: Поискали сте избраните обекти да бъдат отворени автоматично при стартиране. Няколко обекта немогат да бъдат отворени.

en: You should enter field name.
bg: Трябва да въведете име на поле.

en: cannot create object -
bg: грешка при създаване на обект -

en: cannot create object of type "%1"
bg: грешка при създаване на обект от тип "%1"

en: cannot open object
bg: грешка при отваряне на обект

en: default port
bg: порт по подразбиране

en: file
bg: файл

en: hStretch
bg: хор. разтягане

en: height
bg: височина

en: horSizeType
bg: хор. размер

en: object not found
bg: обекта не е открит

en: of
bg: от

en: reason:
bg: причина:

en: unknown object type "%1"
bg: непознат тип на обект "%1"

en: vStretch
bg: верт. разтягане

en: verSizeType
bg: верт. размер

en: width
bg: ширина
